Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben hogy tudtatok...

Szülés közben hogy tudtatok úrrá lenni a fájdalmon?

Figyelt kérdés

Első babánál fogalmam sem volt, mire számítsak, a terhességem alatt szándékosan kerültem a videókat, ilyen-olyan történeteket, nem akartam ezen izgulni. Úgy voltam vele, hogy gyerek bent még nem maradt.


A vajúdást nem is mondanám vészesnek, ott az volt bennem, hogy minél több a fájás, minél jobban fáj, annál közelebb vagyunk a végéhez.


Viszont a kitolási rész valami borzalom volt, a vajúdás alatti nyugalmam azonnal odalett, mikor elindult kifelé a baba. Csípett, égetett, feszített és hiába próbálkozott a szülésznő a gátvédelemmel, mondták, hogy sóhajtsak, ne nyomjak, de mikor a buksija elkezdte feszíteni a gátat, semmi másra nem tudtam gondolni, csak arra, hogy minél hamarabb "eltüntessem" onnan, legyen vége azonnal.

Nem vagyok rá büszke, de magamon kívül voltam, sikítottam a párnába és csak nyomtam, hiába mondták, hogy ne. Utána nekem pár perc ki is esett, azt még hallottam, hogy felsír, gratulálnak, mindenki boldog, majd pedig már a mellkasomon volt. Én azt hittem, hogy elájultam, de mondta a férjem, hogy nem, végig magamnál voltam.


Ezt most szeretném elkerülni, mert akkor, ott úgy éreztem, hogy halálfélelmem van, hogy nem én irányítom a testem, hogy képtelen vagyok azt tenni, amit mondanak.


márc. 31. 21:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés. Pont most vagyok túl a 2.(És utolsó ) szulesemen.

Az első is nagyon fájt, de ott csak a férjemnek mondogattam, hogy nem bírom.

Most viszont annyira magamon kívül voltam, hogy a nem bírom és a segítsen valaki felváltva hagyta el a számat. Ez van sajnos.

Nálam a kitolas is rettenet volt, főleg ahogy feszített lent és várni kellett a fajasra, hogy nyomhassak, szerintem maga a pokol.

márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

Nekem az első volt nettó szenvedés (majd 24 óra, már a világomról nem tudtam) és elhatároztam, hogy másodjára mindent megteszek, hogy ezt megkönnyítsem annyira, amennyire emberileg lehetséges. Nagyon racionális ember vagyok, semmi ezoterikus vagy "alternatív" szemlélet, mégis dúlákat meg otthon szülő nők beszámolóit és oktató anyagait hallgattam végig, mert rajtuk láttam, hogy tényleg nem az életükért sikítanak. A sok rizsából kimazsoláztam a gyakorlati tanácsokat, és a második így egyrészt nagyon gyorsan, másrészt sokkal kevésbé fájdalmasan jött.

Pl legyél tisztában a jogaiddal, azzal, hogy mikor mi normális, mert ha alapvetően jól haladnak a folyamatok, senki nem szíjazhat téged a szülőágyra, és nem fekve szülni sokkal egyszerűbb. Nem fájdalommentes, de vannak pózok, ahogy a kitolásnál segítheted a baba útját, a fejének több helyet engedve. Nekem szerintem ez is segített, hogy én mindenkit leráztam magamról, hogy amíg nincs baj, engem hagyjanak békén, tudom mit csinálok, nem kell semmi, se oxi semmi. Fontos, hogy a kísérőd is tudjon ebben támogatni, mert vajúdás közben nehéz ott az urambátyám orvosokkal veszekedni, és egy balfa.szkodó férjjel csak eggyel többen vagytok, akkor legyen inkább egy dúla, az bele fog állni mindenbe.

De ahhoz, hogy magabiztos legyél tényleg értened is kell, hogy mi történik, hol tart a folyamat, anatómiailag is. Nekem ezek segítettek "észnél maradni", hogy tudtam mit csináljak, nem csak céltalanul szenvedek a világban.

ápr. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy, ez egy ilyen dolog. Aki nem ordít kitolás közban, annak nyilván nem fàj annyira, mint annak, aki már magáról sem tud a fájdalomtól, ez ilyen, minden szülés más, nem kell rosszul érezned magad emiatt.


Az első szülésem nekem is nagyon durva volt, ordítottam kitolás közben, másodjára meg nem, mert az is kvára fájt, de nem annyira, mint az első. Szóval megértem azt is, mikor valaki kiabàl és valaki nem, hisz nem ugyanaz két szülés.

ápr. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Elsőre is magánkórházban szültem, nagyon jó volt az egész benti lét, úgyhogy most is emellett döntöttem. Nekem ennyit ér a nyugalmunk, biztonságunk. Az itteni, megyei kórházban sajnos protokoll az, hogy 40. héten befektetnek, vágnak ha kell, ha nem, úgy szülsz, hogy egy függöny választ el egy másik anyukától stb. Ez nekem nagyon nem jött át, úgyhogy inkább fizetek, de ne erőltessen senki semmit, ne azzal indokoljanak egy beavatkozást, hogy “itt ez a szokás”.
ápr. 1. 09:43
 15/16 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, semmi gáz nincs az első szüléseddel. A tested tette a dolgát. Ez így van rendjén. Nem kell csendben lenni szülés közben. Teljesen normális, ha a kőkemény izommunkát hanghatások kísérik. Nem kell direkt üvölteni, de az sem jó, ha bent tartod aminek ki kell jönnie. Ha ez esetleg zavarja a szülésznőt vagy az orvost, akkor inkább menjenek a fenébe, mert nem értenek a munkájukhoz. A jó szülésznőnek jelzés értékű a hang, ami kijön belőled.

Az is teljesen normális, ha a folyamat egy pontján elveszíted a kapcsolatot a külvilággal. Egy más állapotba, egy másik világba kerülsz. Pontosan azért, hogy ne tudj figyelni a külső dirigálásra, hanem csak és kizárólag magadra meg az éppen megszülető babádra.

Jól csináltad! És másodjára is jól fogod csinálni.

ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Baromi sz*r volt az egész, de egy idő után vége lett. Soha többet, az biztos.
ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!