Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rozmaringszörp a szülés...

Rozmaringszörp a szülés beindítására?

Figyelt kérdés
A babám két héttel fejlettebb, mint a kora ezért az orvosom indítani akar hamarosan, ha nem születik meg magától. Keresek ez miatt olyan praktikákat, amiktôl magától beindulhatna a szülés. Az alhasi vérbôséget okozó fûszereket nem ajánlott használni a terhesség alatt, mert beindíthatják a szülést nagy mennyiségben. Tavaly készítettem házi rozmaringszörpöt, amibôl eddig ez miatt nem ittam, most szerintetek fogyaszthatnám, hátha tényleg beindítja a szülést? Ilyenkor már nem árthat a babának igaz?

ápr. 3. 09:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 2 héttel nagyobbnak mérték mind a két gyerekemet. Nem lettek kicsik, de óriásiak sem (3900g és 4100g) természetes úton meg tudtam szülni őket pedig a 41. hét után születtek.

Az első, indított szülésem volt rosszabb nem 3 óra volt, hanem 36.

Lehet próbálkozni mindenfélével, lépcsőzés, szex, fűszeres/csípős kaja, ilyen-olyan tea meg fahéj meg társai de ha még nincs itt az ideje nem fog beindulni a szülés legfeljebb jó erős jósló fájásaid lesznek, szenvedsz egy sort aztán semmi. Én a másodiknál már nem is próbálkoztam semmivel, ő magától indult el kifelé.

Rajtad áll, hogy beleegyezel az indításba vagy sem. De otthon beindítani szerintem nem tudod és több kárt csinálhatsz, mint hasznot. Tudom milyen mikor az embernek már minden nap kín terhesen, nem ítéllek el amiért szeretnéd ha már megszületne a baba de ha mindenképp szeretnéd kicsit "sürgetni" a dolgot szerintem maradj a fizikai módszereknél (lépcső, guggolás, szex) mert a gyógynövényes vonallal nagyobb eséllyel csinálsz bajt magatoknak.


Kitartást neked!

ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A második lányomat végig 2 héttel nagyobbnak mérték. Időre született 4,5 kilóval 55 centivel.

5 nappal szülés után vígan vezettem, csináltam a dolgom mintha nem is szültem.

Ellenben az első lányom 3,7 kilóval született, 2 hónapig sírva sétáltam...

Feleslegesen stresszelsz

ápr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
89%

a testem a saját tempójában tehesse a dolgát.


Akkor miért akarod inni?

ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle fűszert használtam egész terhességem alatt, amit "nem lehetett volna", tonikot is ittam, ha megkivantam, stb...40+5-n indítani kellett, így se történt semmi, másnap csaszaroztak. Szóval ezek hülyeségek szerintem.
ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!