Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan éreztétek magatokat...

Hogyan éreztétek magatokat lelkileg a szülés utáni első napokban?

Figyelt kérdés
Miket éreztetek? Tapasztaltatok hangulatingadozást?
ápr. 21. 16:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Én a világ legboldogabb emberének éreztem magam :) Azóta is tart ez az állapot, most 14 hónapos a gyerkőc.


De tényleg nem volt semmi hangulatingadózásom, nem estem depresszióba.


Csak örültem annak a kis mócsingnak ott az ölemben és nem akartam elhinni, hogy az enyém, hogy egy családdá lettünk általa :)

ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Az elsőnél nagyon fura, azt sem tudtam mit csináljak a gyerekkel, sírtam is sokat, kusza volt minden.

Most a másodiknál sokkal jobb volt, nem tapasztaltam negatívat egyelőre (3 hete szültem).

ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Huh, iszonyat fel voltam dobódva, nagyon büszke voltak a testemre olyan értelemben, hogy sikerült könnyen megszülnöm a babát, pedig totál másra voltam rákészülve. Hangulatingadozásom nem volt.
ápr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 flora08 ***** válasza:
100%
Borzalmasan. A kórházban akkor látogatási tilalom volt, senki sem jöhetett be, apa is csak akkor, mikor indultunk haza. A dolgozók le se tojták, ha segítséget kértem, ellenben folyton beszólogattak. Rengeteget sírtam később is. Tudom, most azt kéne írnom, földöntúli boldogság töltött el, de sajnos a legkevésbé sem. Pedig nagyon igyekeztem. Nem sírom vissza azt az időszakot.
ápr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban baromi szrul éreztem magam, fogalmam se volt, mit csinálok, de senki se segített, oldd meg, otthon is meg kell majd. Ráadásul tele volt a gyerekágyas osztály, ezért engem már csak a fertőző részén tudtak lefektetni, ahol rajtam kívül csak szifiliszes meg covidos cigányok voltak, én nem mehettem ki emiatt a folyosóra se, és hozzám se jött be soha senki, az ajtóból óbégatott be néha valaki, meg néha full beöltözve bejöttek a babához. Velem meg úgy bántak, mintha én is egy szifiliszes cigánylány lennék, főleg az egyik éjszakás nővér, még éjfélkor is benyitott, meg óbégatott velem, hogy rakjak már rendet (nem voltam betakarózva, mert melegem volt, a takaró pedig a lábamnál összegyűrve). Semmiben se segített senki más se, de a férjem meg anyukám se engedték be, mert a fertőzőn ez a szabály, az senkit se érdekelt, hogy nekem semmi bajom, csak oda lettem betéve... Hiába kértük, hogy vigyenek át másik szobába, 3 napig állítólag nem volt máshol hely. Minden éjszaka bőgtem, ha tovább bent kell maradni, én biztosan megbolondulok. Itthon ahhoz képest nagyon jól voltam, noha hulla fáradt voltam, főleg lelkileg a kórház miatt, de itt már volt segítségem, meg egyáltalán szóltak hozzám anélkül, hogy leugassanak. Mai napig rosszul vagyok, ha a kórházi napokra gondolok.
ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon boldog voltam. A kórházban is jól éreztem magamat, segítőkészek voltak a nővérek és jó szobatársakat fogtam ki.
ápr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
39%
Szuperül. Ügyeletes orvosnál szültem, minden jó volt. Éjfélre mentünk be, férjem a mgazatviz elfolyasatol lehetett bent velem. 4re megszületett minden nélkül, természetesen. Nagyon büszke voltam magamra és rá is. Aranyora csodás volt, pedig közben varrtak is kívül belül. A vip szobára rakerdeztem szabad-e, az volt, így végig hárman voltunk. Ez került 30ba,semmi másért nem adtam ki pénzt. Segítséget nme kértem, anyai ösztön mukodott. Mellem bedurrant az nagyon szr volt, de segített a pici, ügyes volt már akkoris.
ápr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ilyennek képzelem a függők első valódi betépését, amikor rákapnak a szerre. Azt a fajta földöntúli, boldog, lebegős boldogságot semmi mástól még nem éreztem.

Ezt persze beárnyékolta a kórházi tartózkodás kényelmetlensége, de otthon, a meghitt békességben teljes egészében átélhettem, zavartalanul. Imádtam :)

Na persze, ez csak az első szülésnél volt így :D A másodiknál a kórházi két éjszaka volt a legbékésebb és nyugodtabb, amikor tényleg át tudtam élni azt a boldog drogos érzést, utána otthon ez már nyilván nem tudott megvalósulni :D De én mindkét szülésem nagyon szerettem, gyorsak, könnyűek, eseménytelenek voltak, ezt a fajta átszellemülést, amit a szülés utáni néhány nap/hét jelentett, ezt bármikor újraélném. Kár, hogy előtte ott van a terhesség, utána meg a kisbabával járó nehézségek. De ha csak tisztán a szülésen múlna a dolog, akkor azt akár hetente is végigcsinálnám.

ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A korhazat nagyon utaltam, de a szobatarsammal tok jol elvoltunk, tartottuk egymasban a lelket. A babam a 3 nap alatt csak akkor aludt, ha cicin volt, ugyhogy sokat nem pihentem. Az otthoni napok nagyon idilliek voltak, a ferjem otthon volt 2 hetet, a babam nyugis volt, evett-aludt-nezelodott, neha kivittuk setalni. Aztan jott a feketeleves.
ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én lelkileg szörnyen éreztem magam. A kórházban tartózkodást is nagyon rosszul viseltem, látogatási tilalom volt. Extra nagy fáradtság, depresszió szerű érzéssel kevergett bennem. Nem tekerném vissza az időt. Pár hét után elmúlt ez a negatív érzés.

Függ attól is kinek hogyan alakul a szülés, nálunk komplikációk voltak amit nehéz volt feldolgoznom.

ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!