Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE I. szülészete, milyenek...

SOTE I. szülészete, milyenek a szülőszobák, hogy telik a vajúdás?

Figyelt kérdés
Első babámat szintén itt szültem, de császárral, így csak a nagy 4 ágyas szülőszobában voltam, ott vajúdtam két órát amíg előkészítettek a műtétre, és nem kellett segíteni a tágulást, mert farfekvés miatt tuti császáros voltam. Kérdésem lenne, hogy milyenek a szülőszobák, mi van benne, van egy ágyas, azt külön kérni kell, apa bent lehet ott velem, lehet mászkálni vajúdás közben, vagy teljesen ágyhoz vagy kötve?
2010. nov. 3. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ott szültem de itt találsz régebbi kommenteket róla:


az hogy lehet-e mászkálni v. ctg miatt ágyhoz könek-e az vajúdás közben derül ki sajnos.


itt a link:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=sote+I.+sz%F..

2010. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen ezeket én is megtaláltam, csak pont arról nincs benne a szó ami engem érdekelne.
2010. nov. 4. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
2009.januárjában szültem ott,császárral.Hajnalban mentünk be a kórházba mert elfolyt a magzatvíz.Nagyon rendesek voltak,annak ellenére,hogy mindenkit felkeltettünk.A vizsgálóba kísértek,ahol a doki először megvizsgált,majd adtak egy hálóinget és utána felvették az adatokat,papírmunka stb.Ide még nem jöhetett be a párom.Ezek után bekísértek a szülőszobába.1 ágyasba voltam (nem én kértem),a folyosón én csak 1 ágyas szobákat láttam.Nekem tetszett!Kicsi volt de minden megvolt amire nekem szükségem volt:ágy,fotel apának,mosogató pult,szekrény,a szobából nyílt a füdő+wc ami két oldara nyílt:hozzád és a szomszéd szoba felé.Apa végig velem volt,én végig sétáltam vajúdás alatt másképp nem bírtam volna..zuhanyoztam,sétáltam,zuhany,séta...Közben a szülésznő egyszer-kétszer rámtette a ctg-t,aztán mehettem tovább.Így ment ez 12 órán keresztül,de hiába voltak fájásaim semmit nem tágultam.Ezért 12 óra után úgy döntöttek,hogy császár.Bejöttek a műtősök,egy lötyit kellett meginni,aztán egy fiatal srác bekísért a műtőbe.Spinális érzéstelenítést kaptam,ennek ellenére nagyon fájt a műtét.Mire lefektettek az ágyra már ott volt a párom a fejemnél és együtt vártuk a mi kis csodánkat:Ákost!3850grammal és 56 cm-el született!Remélem tudtam segíteni!
2010. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én múlt hónapban szültem ott, természetesen. A szülőszoba véleményem szerint elég "otthonos", tehát van benne minden, ami szerintem kell bele: 1 ágy volt, apának van szék, mosdó, szekrény, amibe bepakolhatod a ruháidat. Van a szobából nyíló fürdőszoba, amiben wc is van, bár ebbe az a kellemetlen, hogy 2 szobára jár 1 fürdő.

Velem bent volt az apuka egész végig, adtak rá steril ruhát. A baba amikor megszületett, azonnal rám rakták, aztán apuci elvágta a köldökzsinórt, és elvitték a babát lemosdatni, megmérni meg ilyesmik, de oda mehetett az apa is. Készültek is képek mosdatás közben is:)

A mászkálás meg lehetséges, bár én nem mászkáltam, mert infúziót kötöttek be, és jobb volt feküdni, viszont láttam egy anyukát, akivel járkált az anyukája. Azt azért furcsának tartottam, hogy egész szülés alatt nyitva volt az ajtó :)))) De nem zavart, csak furcsának találtam.

Bár ha kértem volna, biztosan bezárják. Visszatérve én próbáltam labdázni, de úgyse volt jó, szóval én feküdtem egész végig. Azt hiszem, hogy egy ideig feküdnöd kell, amíg meg nem jönnek a fájások, mert addig a ctg vizsgálat folyamatosan megy. Nekem amikor kezdődtek a fájások, az 5 percesek, akkor mondta egy tanuló lány, hogy nyugodtan mehetek már sétálni, vagy tud lasztit is adni, próbáljam ki.

Felnézve az ágyról láttam egy konnektort, amire az volt írva, hogy ZENE, gondolom, hogyha hoztam volna zenét, ami nekem nyugtatólag hat, szólhatott volna. És az infúzió bekötése után 3 órával megszületett Viktor Ákos 53 centivel és 2850 grammal. :)

Én teljes mértékben meg voltam elégedve az egész szobával, orvossal (fogadott doki), és a szülésznővel is. Nagyon rendesek voltak, ha a ctg elmozdult a pocakomon, és rosszabb értéket mutatott, akkor már jött oda, hogy mi lehet a probléma.

És ehhez viszonyítottam:

Salgótarjánban kezdtem el a terhesgondozást, 8 hónapig odajártam, a 9. hónapban mentem fel Pestre, mert egyszerűen nem bírtam az ottani körülményeket. Az ottani szülőszobák.... 4 szoba van egymás mellett, amit csak 1 fél fal választ el, szóval áthallasz mindent, és ha sétálgatni támadna kedved nem mehetsz, csak max. 3 métert, mert akkor átlátsz a másik szobába. Se függöny se semmi.

Amikor ott voltam, mert állítólag rossz volt a ctg eredményem, bejött egy 15 éves ….lány, hogy első baba. A mellettem lévő "szobába" volt, áthallottam, ahogy ordibált (pedig annyira nem volt vészes szerintem), átment az orvos, visszajött, a kesztyűje véres volt, és amikor levették rólam a ctg-t és mentem kifele, kerülgetnem kellett a vércseppeket, mert egész folyosó véres volt.


Ha lesz kis testvér, biztosan itt fogok szülni!

2010. nov. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a részletes beszámolót. Nagyon sokat segítettetek! Így már tájékozottabb vagyok. :)
2010. nov. 8. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!