Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elméletileg 41+5 napos várandó...

Elméletileg 41+5 napos várandós anyuka vagyok! Kinek higyjek, most mikor fogok szülni, kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
Nincsen fogadott orvosom, igy általában majdnem mindig más orvos vizsgál ki! A mai napig minden rendben is ment, amig kinem vizsgált egy doktornő! Ő szerinte nem vagyok 42 hetes csak 36-37. Az utolsó menszeszem 2008. március 22. volt, a baba méretei most BPD:95, FL:68, TAD:109, Flowmetria- umb:0,58 cm:0,69 cx:2111, méhlepény III. Fokban érett, a doktornő azt mondta hogy februárba fogok szülni míg a másik orvos azt mondja hogy már szülnöm kellet volna és a hétvégén megkell inditani a szülést.
2009. jan. 9. 16:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt az idot fogadd inkabb el, amit tobben mondtak szerintem. Ugysem tudsz semmit csinalni, ha a doki berendel a szulesre. Remelem minden jol alakul nalatok!!!
2009. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kb. 5 szülési kalkulátorba írtam be az adataidat, ezek szerint már 2008. dec. 27-én meg kellett volna szülnöd.

Nem emlékszel, hogy mikor "készült"?

2009. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem semmi, ilyet még nem is hallottam! Gondolom aggódsz, hogy most mi van ilyenkor, kinek higgyél. Utána néztem egy-két dolognak és összehasonlításképpen belinkelek egy blogot. Itt pontos adatok vannak a méretekről, ez a legjobb amit találtam. Szerintem bármikor megszülethet a babád és amilyen infokat összeszedtem, aszerint a méretek alapján a 39-40 hétben járhatsz.

Nagyon nehéz lehet így, hogy mindig más doki vizsgált. Szerintem be kellene menned a kórházba, ahol szülni fogsz és ha úgy gondolják, hogy túl vagy hordva, akkor végezni fognak különböző vizsgálatokat, hogy megnézzék a baba oxigén-ellátottságát stb...

Egyébként úgy mondják, hogy a kiírt előtt és utáni két hét belefér. De a babát mindenképp meg kellene nézni, jó-e az ellátottsága.


[link]

2009. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Nézd csak, találtam még egyet. Lehet, hogy a dokinőnek lesz igaza???

harmadik válaszoló

[link]

2009. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nagyon aggodom mivel már nagyon meszesedik a lepény állítólag és ugy tudom a tulhordásnak sulyos szövödményei vannak. nem tudom mit tegyek! Márciusban amikor az utolsó menszeszem volt utána áprilisba és májusban is csináltunk tesztett és voltunk kivizsgáláson de azt mondták nem vagyok terhes, és amikor legközelebb visszamentem már 19 hetes voltam! nem szeretném ha idő elött vagy későn jönne a baba! a másik az hogy a utolsó uh-n azt mondták hogy a tulhordás miatt kevesebb a magzatvíz most a doktornő meg azt mondta hogy több! nem hiszem el hogy ilyen előfordulhat a 21 században. nagyon félek már minden segítő tanácstól.
2009. jan. 9. 16:31
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Megint én vagyok. Tovább kutattam és most pontosan a Te adataidnak megfelelőt találtam egy 37. hétben lévő kismamánál. A III. érettségi fok tényleg a vége. Én úgy gondolom, hogy a dokinő "viszi a pálmát". Esetleg nem tudnád felfogadni szülészorvosodnak? Pénz kérdés amiért nincs dokid? Nem szeretnék indiszkrét lenni...
2009. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És mivan ha téved? 1hónapot hordanám elvileg tul a babát!
2009. jan. 9. 16:43
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én a helyedben felkeresném a szülészetet,mert hiába a méretek az utolsó menstruáció a meghatározott tényező miszerint már a 41+5 napos a terhességed.Előzőekben valaki irta a december 27.Szerintem is arra az időpontra voltál kiirva.Én április 09-én menstruáltam utoljára és most 16-ra vagyok kiirva ebből számoltam vissza a tied.

Hihetetlen hogy össze vissza beszélnek az orvosok!!!

A sajátod és a baba érdekében nézesd meg magad.

Kiváncsia várom a fejleményeket, majd légyszi ird meg hogy mi történt!

2009. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy inkább korábban szülessen mint később és nehogy baj legyen. Iszonyat nehéz helyzetben vagy. De tartom magam a kórházi kivizsgáláshoz, szerintem még mindig ez lenne a legjobb. Ott meg tudják nézni, hogy jól van-e a picúr és most ez a legfontosabb. Ha jól van, akkor lehet, hogy befektetnek és várnak. Ha pedig olyan dokit fogsz ki aki nem vár, akkor sem lehet baj ha szülésindítás lesz, mert ha kisebb is a baba, max. 2 héttel lehet kisebb. Nem lesz koraszülött.

De menj be a kórházba, kérj egy kivizsgálást. Lehet, hogy tényleg be is fektetnek. De inkább ott biztonságban, mint otthon a net előtt bizonytalanságban.

2009. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a dokim azt mondta, 18. hétig változtat a szülés időpontját illetően, mert addig egyformán nőnek a babák, utánna már mindenkinek eltérő méreteket mutat az ultrahang,nem az a mérvadó a szülés időpontját illetően.

Pl. van akinek 36 hetesen 2500grammos a babája, de van akinek 3000grammos. Na most a 3000grammos baba szülési időpontját nem hozzák előrébb azért mert már nagyobb a kelleténél!!!

A te babád a méretei alapján nem lesz egy óriás baba, de nagyon sok ilyen van, emiatt nem is kell aggódni, ultrahangon lehet hogy 1-2 miliméterrel arréb kattint a doki, s már más méret jön ki neki.

Szerintem inkább halgass a többségre ha mindenki azt mondta eddig minden ok, s idelye szülni, ez az egy doktornó ne tévesszen meg.

2009. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!