Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elméletileg 41+5 napos várandó...

Elméletileg 41+5 napos várandós anyuka vagyok! Kinek higyjek, most mikor fogok szülni, kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
Nincsen fogadott orvosom, igy általában majdnem mindig más orvos vizsgál ki! A mai napig minden rendben is ment, amig kinem vizsgált egy doktornő! Ő szerinte nem vagyok 42 hetes csak 36-37. Az utolsó menszeszem 2008. március 22. volt, a baba méretei most BPD:95, FL:68, TAD:109, Flowmetria- umb:0,58 cm:0,69 cx:2111, méhlepény III. Fokban érett, a doktornő azt mondta hogy februárba fogok szülni míg a másik orvos azt mondja hogy már szülnöm kellet volna és a hétvégén megkell inditani a szülést.
2009. jan. 9. 16:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

17.09-es vagyok,én mint irtam egy hét mulva vagyok kiirva.Az én kicsi pocaklakó fiam súlya 4.15 Kg.Ha ezt néznék akkor már rég meginditották volna,mert szerintem elég nagy baba:D

Egy a lényeg nem a méret a lényeg.Ezt jól leirtam:D

2009. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia megint!

Ha meszesedik a lepény akkor szerintem nincs miről beszélni, akár 36-37 akár 42 hetes vagy szülni kéne.

Én a te helyedben hétvégén bemennék a kórházba, mondván, hogy azt mondta a doki. Pont. Gondolom úgyis látják majd a doktornő bejegyzését a terheskönyvedben. A kórházban jó esetben nem egy orvos, szülész(nő) van, a vizsgálatok alapján majd eldöntik, hogy mikor kéne szülnöd.

Nagyobb baj lehet, hogy túlhordod, minthogy 3 héttel korábban jön a világra.

Egyébként meg a babáknál nincs bent naptár és "Mekkora kell, hogy legyek" táblázat.

Az oké, hogy egyszer kevesebb magzatvizet lának, máskor többet, de azt végképp nem értem, hogyan lehetséges 5-6 hetet elcsúszni. Megnézte a korábbi UH adatokat? Mert ha folyamatosan pár hetes csúszást tartott fenn a bébid, akkor nagyon felelőtlenség olyat kijelentenie, hogy még ráérsz. (Az én bébim folyamatosan 2 héttel kisebb volt és szerintem nagyon kevés az olyan bébi, aki pont akkora, mint ahogyan az a Nagykönyvben meg van írva.)

2009. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 13 napot hordtam túl a babámat, amikor is egy doki azt mondta el lettem számolva. Megvizsgált az osztályvezető főorvos, és megnézte a 12 és 18 hetes eredményeimet is. Még aznap SOS ki is vették a babát császármetszéssel.

Az utolsó menses sem mindig mérvadó, nekem pl nem állt be a gyógyszer abbahagyása után. Okt 21-én volt az utolsó vérzés, 09.16-ra voltam kiírva, 09.29-én született meg a kicsi. Teljesen ki volt ázva, tehát tuti volt a túlhordás.

Engem a betöltött 41. héten befektettek. Naponta magzatvíz vizsgálat, nst és vizsgálat. Neked semmi ilyen?

Megkérdezhetem melyik városban laksz?

2009. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kalkulációt a saját orvosom honlapján töltöttem ki és bemásolom ide neked:


Segítség



Szülési kalkulátor:


Adja meg utolsó menstruációjának első napját és megkapja a szülés várható idejét!


Utolsó menstruációjának első napja: 2008 3 22


Szülés várható időpontja: 2008. 12. 29.


Ön 41 hetes terhes


Tehát tutira már szülnöd kellett volna. Én pontosan a kiírt napon szültem és soha egyszer sem volt tévedés. Ilyenkor mindíg beigazolódik, hogy milyen jó ha van fogadott orvosod. Mert lehet hogy őt meg kell fizetni, de számon is lehet kérni és felelősségre is lehet vonni adott esetben. De így nem tudsz mit tenni. A lepény meszesedése pedig nagyon veszélyes és komoly nem beszélve ha a magzatvízzel is van probléma. És főleg ha több. De a kevesebb sem jó. Azonnal menjél a kórházba és amíg háromból három doki nincs egy véleményen addig haza se gyere. A barátnőm csak egy nappal szült később mint ahogy a doki szerette volna a 38. héten mert neki is meszesedett a lepénye és több volt a magzatvize. Plusz még bele is kakilt a baba. Mivel nem volt hely a műtétre (mert császározták), ezért csak másnap szült. Eredménye az lett, hogy a gyerek agyvérzést kapott a hasában és majd csak öt éves koráig derül ki hogy ez fejlődés és neurológiai szempontból mielyen maradandó károsodást jelent. A kislány most 2,5 éves. Korának megfelelően fejlődik testileg és az anyuka szerint szellemileg is, de szerintem és többek szerint nem. Úgyhogy IRÁNY A KÓRHÁZ!!!! Sok boldogságot, könnyű szülést és jó egészséget nektek!

2009. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem vagy a kórházban és olvsod ezt.

Előkerestem az én eredményeimet. 41 hét + 6 naposan: BPD 92mm, TUQ 102mm, fejkörfogat 36cm. A flowmetriás papíron nem igazodok ki. Aznap szültem SOS császárral amikor ezeket az adatokat mérték. 3850 g és 59 cm lett a kisfiam.

Drukkolok Neked, hogy mindben rendben legyen!!!

2009. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Úgy gondolom ebben mi nem tudunk segíteni. Menj el egy harmadik dokihoz és avéleményét hallgatsd meg aztán vesd össze a többivel. 37 hetesen már nem lenne koraszülött de 42 hét után már gáz. Szerintem irány a harmadik doki! Sok sikert.

37 heteske

2009. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
De kiváncsi vagyok, hogy elment-e orvoshoz a kérdező.Ja ugy lehet hogy már meg is szült:D
2009. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

En is nagyon kivancsi vagyok, de nagyon remelem, hogy megszult most a hetvegen, es nincs semmi problema.

Irjal legyszi!!!

2009. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem biztos bement a kórházba, máskülönben már irna.

Remélem én is ha megszült minden rendben van.

2009. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!