Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi volt az első jel nálatok,...

Mi volt az első jel nálatok, hogy megindul a szülés, illetve hogy/ mivel mentetek be a kórházba?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már benn voltam a kórházban, mert túlhordtam a kicsikémet. Fájással kezdődött.
2010. nov. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első babával rendszertelen fájások, majd reggel 7kor köhögésre egy kisebb vértócsa alattam. Szülésznő megnyugtatott telefonon, hogy csak a méhszáj tágul, éjjel 1kor indultunk be, akkor 2-3 perces fájásokkal, barátaink vittek be autóval, hajnali 3/4 5-re lett meg a lányom.

Másodikkal már 3 héttel a szülés előtt "szülni akartam", majdnem minden nap rengeteg fájás, sok kínlódás. Két nappal előtte szivárgó magzatvízzel bementünk, de haza küldtek (illetve nem akartam bent maradni és saját felelősségre haza mentem), majd fájásokkal indult, apósom vitt be (anyósom nagy lányommal maradt) két nappal később reggel 1/4 8-kor, fél 11-re meglett a pici lányom.


Szerencsénk volt mindkétszer, hogy nem volt dugó, mert jó messze a kórház. :o)

2010. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan görcsöket éreztem, mint a menstruációm első napján, vagyis kellemetlen és fájdalmas volt, de nem kibírhatatlan. Viszont öt perc múlva megint jelentkezett, aztán megint stb és egyre erősebbek és fájdalmasabbak voltak a görcsök. Egy óra múlva már nagyon szenvedtem, hívtunk egy mentőt, mivel autónk nincs, és az bevitt a kórházba.
2010. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, leültem tv-zni egy fárasztó nap után felálltam hogy igyak egy kicsit erre elöntött a magzatvíz, tudtam hogy az mert nagyon sok volt, nem tudtam visszatartani csak folyt-folyt:) felhívtam remegő hangon a férjemet, aki 10 perc után hazaszáguldott, én addig letusoltam, mikor jött sógornőm is megérkezett összepakoltunk aztán vártuk hogy kicsit abbamaradjon a víz folyása, na mikor kicsit enyhült be a kocsiba 10 perc múlva a kórházban voltunk.
2010. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Párommal ctg-nst vizsgálatra mentünk a kórházba (40 hét 3 naposan), és ott a kórházban ment el a magzatvíz végül, s nem csak csordogált, hanem folyt mint a fene. Meg sem mertem moccanni, mert ha sétáltam, akkor olyan volt, mintha egy kis patakot csináltam volna a folyosón. :)

Tök rendszertelenek voltak a fájásaim, ezért oxitocynt kaptam, amitől rögtön 2 perces fájásaim lettek. 8 óra alatt született meg a lányom.

2010. nov. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma van 2 hete hogy szültem. Éjjel mentünk be a kórházba, mert hányingerem volt, remegett a lábam, rosszul éreztem magam, és fájásaim is voltak. Szépen, 10 perces úttal mentünk a kórházba kocsival, odaértünk, jó magasan volt a szülészet... megvizsgált, elmondodtt mindent, aztán lepakoltunk, mentünk a vajjúdóba, minden fájásnál, nyomásnál, majd behánytam, időként rámnéztek, szóltak hogy mikor mehetünk a szülőbe. A szülőágy nagyon kényelmetlen volt, nagyon szenvedtem, könyörögtem hogy szedjék ki, mert nagyon rosszul voltam. És 02:25-re, tehát két óra alatt meglett a kisfiunk :)
2010. nov. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyobbik kisfiamnál iszonyu derékfájásal aztán mikor görcseim is lettek mentünk a korházba párom szülei vittek be kocsival.A kisebik fiamnál már a kiirt időpont előtt 1 ,5 hétel be kellet feküdnöm a korházba.
2010. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szivárogni kezdett a magzatvizem, fájásaim nem voltak.
2010. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
be kellett feküdnöm a kórházba túlhordás miatt, egy vizsgálat után távozott a nyákdugó, majd rá fél órára 5 perces fájásaim lettek. 11óra vajúdás után sürgősségi császárral született meg a kislányunk.
2010. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ma 5 hetes a pici lányom:-)Nekem szombat éjszaka távozott el a nyákdugó,nem egyszerre,hanem mivel folyamatosan pisilni jártam,láttam,hogy kicsit véres váladékos a wc papír.Nem tudtam,hogy ilyenkor mi van,felhívtam a barátnőmet reggel,aki egy éve szült.

Azt mondta,hogy szerinte még lehet egy-két hét a szülésig,aztán visszahívott,hogy inkább menjünk be a kórházba,nézzenek meg.

Bent is tartottak,és este már voltak fájásaim,éjszaka pedig már kint ültem a folyosón,mert 3-4 percenként jöttek a fájások.Azon rimánkodtam,hogy húzzuk ki reggelig,amíg beér az orvosom.Végül hétfőn délelőtt császárral született meg a kislányom.

2010. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!