Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van aki szült már és abszolut...

Van aki szült már és abszolut nem fél a következő szüléstől?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én az első után nem féltem már, mert tudtam ,hogy jó kezekben vagyok, mire számíthatok, mennyire fog fájni stb. Egyébként mind a kétszer fájdalomcsillapítás nélkül szültem.
2010. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én így voltam :) 4x szültem, soha nem féltem a szüléstől.. szerintem ennek köszönhető, hogy könnyen ment mindegyik. Az első volt a legnehezebb, de akkor szinte fogalmam se volt arról, hogy mi és hogyan megy (csak anyu mesélt a szülésről, meg volt 1-2 könyv, de azok nem voltak túlzottan értelmesek), net meg még nem volt ennyire elérhető, mint ma). Minden szülésre úgy készültem lélekben, hogy nem leshet semmi gond, minden simán fog zajlani, nem paráztam előre, nem akartam lelki gátat még tudat alatt se.
2010. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia. Én 1 éve szültem először. 10 órát vajúdtam, tehát nem mondanám, hogy könnyű szülés volt, csak arra gondoltam közben, hogy csak ezt éljem túl, mégegyszer tuti nem csinálom ezt végig. De ahogy eltelt az idő, halványodtak a fájdalom emlékei, és ma már egy kellemes emlék számomra a szülésem. Tervezünk 2. babát is, kb 2 év múlva, de egyáltalán nem félek tőle. Úgy vagyok vele, hogy az elsőt is túléltem, és hogy a szülésnek ez a sorja, tehát némi fájdalommal jár. Természetesen bízom benne, hogy könnyebb szülés lesz, mint az első, de ha nem, azt sem bánom. Megszenvedtem a gyermekemért, de megérte. Én csak így tudok rá gondolni.
2010. nov. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem kemeny szulesem volt. Aktiv vajudas 2 napon keresztul a vegen babaeletmento csaszar.

2 hetes a Kicsim. Ujra vegigcsinalnam meg azokat a szornyu, folytonos fajdalomban toltott orakat is!

Konnyen jar a szam...akkor azt mondtam a ferjemnek, hogy ne haragudjon de nem tudok masikat szulni...aztan mikor lenyugodtak a kedelyek es a gyonyoru kisfiam ringathattam, minden szornyu emlek -ok. olykor azert elbogtem magam, hogy mire volt az a sok ora szenvedes jo..???? - elmult.

MAr tudom, a kovetkezonel nem valoszinu, hogy engednek szulni. Az mar programozott csaszar lesz (sajnos). Szoval nem felek en mar semmitol!

2010. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11 hónapja szültem. 28 óra vajúdás, semmi érzéstelenítőt nem kaptam. Bár az eszem tudja, hogy nagyon fájt, mégsem tudom magamban felidézni, mennyire :) Nekem teljesen pozitív élmény volt,nagyon vártam, hogy szülhessek, szeretném legalább még egyszer átélni :)
2010. nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát én meg pont onnantól kezdtem félni:) Az első szülésem előtt egyáltalán nem paráztam, gondoltam hogy magad a fájdalomküszöböm és ha ennyien megcsinálták nekem miért ne menne...Fájd.csill.nélkül szültem (mert nem volt) és hát na...nem erre számítottam. Pedig gyors volt eléggé (5 óra).

Mindenképp szerettem volna második babát de csak ez tartott vissza sokáig hogy csak megszülni ne kellene :)

Nagyon féltem, ahogy közeledett a terhesség vége, egyre jobban.

Könnyű szülésem volt (2 óra) de borzasztóan fájt.

Én egyiket se felejtettem el és nem halványult el bennem, csak igyekszem nem rágondolni mivel majd szeretnénk egyszer harmadikat is:)

2010. nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
magas , nem magad
2010. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

8 hónapja szültem.

Most lehet, hogy egy kényes és nyafka nőnek tituáltok, de én nagyon nagyon félnék, rettegnék a kövvetkező szüléstől.....nálam nem halványodnak az emlékek,pedig tényleg nem lehet okom a panaszra, 4 óra alatt meglett a Kicsim, oxitocinnal,de 26 !!! db varratom van, nagyon nehezen gyógyult.

Ezért nem is szeretnék Kistesót.

2010. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2 éve első szülés 3 óra alatt,most remélem kinyomom a tesót 1 vagy 1,5 óra alatt. Szurkoljatok,hogy így legyen!
2010. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15 éve szültem a lányom, 10 hónapja a fiam. A lányomat nehezen szültem, nagyon fiatalon, a baba szép élmény, a szülés nem. A fiamat könnyen, gyorsan megszültem, a baba és a szülés is szép élmény! Vállalkoznék a következőre! Szerintem bátorság, gyermekszeretet kérdése az egész! Én imádom a gyerekeimet és, hogy ilyen szeretnivaló emberkéim legyenek, bevállalnék még egyet, ha apuci is majd úgy látja :-)
2010. nov. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!