Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésnek melyik része a...

A szülésnek melyik része a fájdalmasabb: a vajúdás vagy maga a kitolási szakasz?

Figyelt kérdés

Első baba lesz és próbálok lelkileg is felkészülni...

34 hetes kismama


2009. máj. 12. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem az volt a legrosszabb mikor kitolási szakasz elött folyamatosan fájt
2009. máj. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem a vajúdás.

Nyugodj meg bármennyire is fájdalmas negéri.

Különben meg annyira nem fáj!!!!!!!!!!

Szép szülést neked.

1 éves kisfiú anyukája

2009. máj. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a vajúdás alatti fájt jobban-kb.mint egy közepes menses-de otthon sétálgattam,ha nagyon fájt,akkor székkarfára könyököltem,és 5 perces fájásokkal mentünk be a kórházba(4 ujjnyira kitégultan).A tolófájások nem fájtak,inkább erős nyomásinger volt,én azt vizuáltam magamnak,mintha egy vastag gumigyűrűn nyomnék át valamit.Első babám császárral lett,nem fájt az sem különösebben,de nagyon hálás vagyok,amiért SZÜLHETTEM!Akár holnap mennék!Ha kicsit félni kezdtem,arra gondoltam,babát szeretnék,és ez már csak egy irányba mehet,igy most erre kell koncentrálnom!Szép szülést kivánok!
2009. máj. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a vajúdás. A kitolásnál már annyira "nem vagy magadnál". Nekem a legrosszabb az volt,hogy 14 órán keresztül vajúdtam,és nem tudtam közben aludni,mert este kezdődött. Enni sem mertem,mert mi van ha császár lesz a vége!? Nagyon legyengültem. De megérte!!! :)
2009. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sztem a vajúdás, bár ez biztos szülés függő, nekem nem voltak jóslóim sose, így fogalmam se volt mire készüljek. Az első óra után nekem kb.3 percenként jöttek a fájások, szóval hirtelen, gyorsan és nagyon fájt, monjuk gyorsan meg is lett a fiam, de mikor a kitolási szakasz jött én már megkönnyebbültem hogy mindjárt kint lesz, és megszűnik minden fájdalom.

Úgyhogy nekem a vajúdás ezerszer rosszabb volt!

Barátnőm 12 órát vajúdott a lányával ő is azt mondta hogy az merítette ki a fájdalmon kívül hogy fogalma se volt HOL a vége a dolognak, meddig kell még bírnia, a kitolási szakasz meg azért erősen behatárolt időben:) (fél max.1 óra.)

De túlélhető és a bébi mindenért kárpótol:) És még baromi büszke is leszel magadra, mit meg nem tettél érte:))

2009. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A kitolással és az előtt az a 2.5ra amikor folyamatosan fájt!Remélem te szerencsés leszel,és Te is azt mondhatod,hogy nem is fáj annyira...
2009. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én megszenvedtem a babával nagyon gyenge fájásaim voltak állítólag igaz nekem azért fájt az oxitocintól se lett erősebb a kitolásba a doki segített mert a tolófájásaim hát nem is nagyon volt olyan de a vajúdást azért nagyon fájdalmasnak éltem meg addig a pillanatig ameddig a doki el nem kezdett belül is össze varrogatni nah az felül múlt mindent de persze főleg amiatt mert azt már "értelmetlen" fájdalom volt számomra

2009. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 21órát vajúdtam,abból ami igazán fájt az 10óra volt,hát nagyon kemény,én a vajúdásra szavazok,meg amikor közvetlen szülés előtt szinte egymásba érnek a fájások:(,a kitolást szinte nem is éreztem.

8hós baba anyuja

2009. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdás.

A kitolás inkább olyan feszítő érzés volt két nyomás között, főleg mikor a baba feje már ott volt a "kijáratnál'" és a következő fájásig várni a nyomással.

2009. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is a vajúdás bár ebben a kérdésben nem tudok állást foglalni ugyanis mert én mindennel együtt 1.5 órát vacakoltam ugyhogy neked is ilyen szülést kívánok
2009. máj. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!