Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2. gyerek születésémél már...

2. gyerek születésémél már sokkal ügyesebben bántál a babával a kórházban?

Figyelt kérdés
Milyen érzés volt? Összehasonlítottad az elsővel?
2010. dec. 29. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem :-D :-D

Úgy fogtam, mint aki életébe nem fogott babát. El voltam magamon csodálkozva. Két év van köztük, pár nap híjján. Az elsőnél egy nagy rakat szerencsétlenség voltam, mert előtte tényleg egyáltalánn nem fogtam babát a kezemben. De itthon 1-2 hét alatt tiszta profi lettem :) Másodiknál azt hittem, hogy majd én megmutatom, nagy tapasztalt anyuka, és a francokat, tök béna voltam :) Ráadásul otthon nehezebb volt mint az elsővel, mert fura volt 11 kilo után felemelni 3 kilot.A "nagy" visszaesett szobatisztaságba, így nappal újra pelenkázni kellett, nem volt hajlandó a bugyihoz, így egymás után nagyon fura volt. Meg az ölöztetés is. Míg az egyikkel bátran csináltam bármit, öltöztettem, pelusoztam, és sokszor megfeledkeztem magamról, hogy a pici még az bizony pici, és ügyetlenkedtem időnként. Szóval én nem!

2010. dec. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az elsőnél én is nagyon sokat bénáztam:))
2010. dec. 29. 17:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Tervezzük a másodikat, azért voltam kíváncsi.
2010. dec. 29. 17:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Te még lehetsz nagyon ügyes :)
2010. dec. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem 4 év korkülönbséggel születtek, de a másodiknál még sokkal bénább voltam, mint az elsőnél, főleg a szoptatás nem ment, sehogy sem sikerült, és nem éreztem, hogy "kézreesik" a baba. Pedig az elsőt két évig szoptattam, a másodiknál pedig nagyon nagy nehézségek árán tudtam csak valahogy elkezdeni a szoptatást, főleg bent a kórházban. Itthon már jobban ment.
2010. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal rutinosabb voltam, kevésbé aggodalmaskodóbb.És persze kerestem a hasonlóságot!Néha nagyon hasonlítanak, máskor meg nem!

2 év van közöttük!Furcsa volt hogy megint a kórházba vagyok, csak egy másik gyerekkel!De jó érzés!!!!

2010. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

17 hónap van köztük. Összehasonlítani nem nagyon lehetett őket, mert az elsőszülött korababa volt (szerintem ez elve több nyugtalanságra és bénázásra helyet adó helyzetet generál, mint egy időre született babánál adódik, mégha első babáról van szó is), ráadásul ő végtelenül elven, örökké ficergő, érzékeny és extra hőfokon égő-létező habitusú, míg az öccse egy nyugis, kimért, ráérős pasi, akinek minden jó, ha tele a pocak.

Most 27 és 10 hósak, és ég és föld a különbség köztük mind temperamentumban, mind fizikálisan, mind fejlődés szempontjából.


Az elsőnél nagyon béna voltam az elején, és sokkal aggodalmaskodóbb. Másodjára már rutinosan és sokkal-sokkal nyugisabban ment minden.

Az tényleg fura volt nekem is, hogy az önálló, karakán, segítőkész nagyobb után most megint egy majdnem-magatehetetlen kis szuszogó gombócot kell pátyolgatni, de ez hamar elmúlt (főleg, mivel irtó nagy és erős baba).

2010. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Talán.

De nekem 9 év van a 2 gyrek között, úgyhogy valamicskét halványultak az emlékek.

Viszont a szoptatás elkezdése simábban ment.

2010. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még előtte állok,jövő nyáron szülök,de alig várom.Olyan gyorsan elmúlt a csecsemőkor,nagyon jó lesz újra babázni:)Remélem nem okoz gondot semmi.A jótanácsokat tuti megtanultam kezelni!:D
2010. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel nagy korkülönbség van köztem és a hugom között,és elég népes,nagy a családunk is,sok gyerekkel,így különösebb gondom nem adódott a baba körüli teendőkkel,de mégis más volt,hisz a saját gyerekem! :) Jobban aggódtam.A másodiknál már végképp nem volt bajom,rutinosan mozogtam vele,és körülötte,de az aggodalom duplájára nőtt!! Most várom a harmadikat,de már most kész para vagyok,sokkal jobban féltem,és előre ijedezek. :)Na nem attól,hogy majd béna leszek-e,mert túl sok idő nem telt el a 2. gyerek születése óta! :)
2010. dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!