Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hogy indult be a szules?

Kinek hogy indult be a szules?

Figyelt kérdés
En most vagyok 40+2 hetes, es nem tudom eldonteni hogy ezek mar az elojelek-e? Fajdogal egy kicsit a hasam alja, es a hasam is szinte allandoan kemeny, alig erzek valamit, nem is lehet szamolni az osszehuzodasokat mert alighogy megmozdulok mindig bekemenyedik, fajdogal a derekam is. Mikor lesznek mar eroteljes fajasaim?
2009. jan. 31. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Csodálkozom hogy még otthon vagy ennyi idős terhességgel már orvosi megfigyelés alatt kellene lenned,hiszen már jóval túl hordtad a babádat.Lehetnek előjelek a keménykedések a derékfájás,de azt hogy mikor indul be erőteljesen nem lehet előre megmondani.Szerintem csak napokkérdése lehet de jöhet eggyik pillanatról a másikra is.Lehet hogy rendszertelenül de lehet hogy egyből rendszeres közönként fog jelentkezni hiszen előre haladott terhes vagy.
2009. jan. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csutortokon voltam utoljara NST-n, minden rendben volt es hetfon ujra kell menjek es csutortokon inditjak, ha addig sem tortenik valami, remelem addig beindul magatol.
2009. jan. 31. 12:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja es lehet,hogy rosszul irtam, 2 nap telt el a kiirt idopont ota.
2009. jan. 31. 12:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyakorlatilag 3 óra alatt lett meg a babám (első). Vérzés miatt mentem be a kórházba reggel, ám max csak a derekam fájdogált. Este 10 óra után kezdett 10 perces fájásom lenni. Éjfélkor már 7 percessé váltak. Akkor kérdeztem meg a nővérkét, hogy mikor szóljak nekik, ha hány percesek lesznek. Megvizsgált egyből, és közölte, hogsy már teljesen ki vagyok tágulva. 1:47 kor már a karomban is volt a kisfiam. Szerintem 10 perces fájásoknál már induulj el a kórházba :-)
2009. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Persze,hogy megindulhat még addig:-)

Én még aznap is voltam ctg-n,nem jelzett szinte semmit(elötte 1-2héttel volt,hogy nagy fájásokat jelz,de nekem nem fájt egy kicsit sem)a gép.Este letussoltam,mokor léptem ki a kádból elkezdett szivárogni a magzatvíz.Bementünk a korházba,ott éjszakáztam,kezdödtek a rendzeres fájások,elment reggel a magzatvíz(ömlött)d.u.17:12-kor császárral jött világra a kicsi lányom.

Tehát semmi különösebb előjele nem volt,csak étvágytalan voltam.Üdv és könnyű,gyors szülést neked!Egészséges babócát!40+2 napon volt.

2009. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

40 hét + 2. napon született az én babám is. Fájásaim nem voltak, de a magzatvíz elkezdett folyni. A CTG-n a nagy fájásokat látva csak nevettem, aztán meg volt olyan, h alacsony értéket mutatott, és mégis borzasztó volt. Mindegy, a lényeg, h közel egy napot vajúdtam, a vége sajnos császár lett.

Szerintem figyelgesd magad, ha erősebb lesz és/vagy rendszeressé válik, esetleg elfolyik a víz, azonnal készülődj!

(Igazából én sem értem, h miért nem fektettek be megfigyelésre.)

2009. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
szia. én pont 40 hetesen voltam Amnioscopian, de nem a saját dokim csinálta, mert elutazott.akkor 2 ujjnyira tágultam, fájás semmi.másnap nst, szintén semmi,következő nap újra Amnio,reggel 8kor saját dokimmal, 3 ujjnyi tágulat. vizsgálat közben éreztem egy nagy cuppanást, távozott a méhnyakdugó. onnan mentem az előkészítőbe, fél 11kor burokrepesztés, oxitocin(hogy induljon a fájás), 15.25kor megszületett a Bébim... :) kitartás.már nem sok van. sok sikert
2009. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!