Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az normális szokás, hogy a...

Az normális szokás, hogy a szülőszoba előtt tipródik a fél család? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Anyós, após, anyukám, stb mondták, hogy amint kiderül, hogy szülni fogok ők egyből be fognak rohanni a kórházba és ott fognak izgulni a folyosón (mint az amerikai filmekben). Ez így szokott lenni másnál is? Első babámat várom, pár hét múlva lesz meg, én úgy gondoltam, hogy csak a férjem jön velem, végig velem lesz (kitolásnál kimegy ha rosszul lesz, ha szeretne mégis, akkor pedig marad) - ha természetesen tudok szülni persze. Már előre viszolygok attól, hogy nekem a folyosón szurkoljon a család! :( Úgy képzeltem, hogy felhívja őket a férjem ha megvan, aztán másnap mondjuk bejönnek megnézni a kicsit. Másnál ez, hogy volt/lesz?
2011. jan. 30. 22:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem kell nekik szólni.

Majd annál nagyobb lesz az öröm, amikor kapják a telefont, hogy megszületett az unokájuk. Dehogy sértődnek meg, ugrálnak majd örömükben.

Nálunk szerencsére senki nem akart kint várakozni, ezért mi szóltunk, hogy megyünk a kórházba. Nem kellett volna, mert anyós 20 percenként telefonált a férjemnek (aki velem volt), hogy mi újság. Hiába mondta, hogy majd ő hívja, ha meglesz a baba. Végül ki kellett kapcsolnia a telefont.

2011. jan. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, tényleg, ebből mekkora balhé volt nálunk!

Nekem mindegy lett volna, ha odajön szurkolni a húgom (egyedül ő lakik velünk egy városban), de a férjem azt mondta, hogy ő nem szeretné, ha bárki is ott lenne kint, mert ha bármi komplikáció adódik, amikor neki ki kell mennie, akkor nem akar ott senkit, akinek magyarázni kell, vagy hallgatni a vigasztalását (onnan jött a téma, hogy előttem egy hónappal egy barátnőmnek súlyos komplikációk adódtak a szülésnél - de azóta minden oké velük).

Aztán szülés előtt két héttel eljött anyám és nagynéném látogatóba, és a férjem mondta, hogy ha beindulna a szülés, akkor nem szeretné, ha bárki is bejönne a kórházba (ezt csak viccelődve, valami kapcsán mondta, nem valami előre megfontolt latolgatásból). Na, ez volt a téma kb. amíg meg nem szültem. Hogy mégis mit képzel ő? Mit gondol, hogy ők nem tudják, hogy hogy kell viselkedni? Vagy miért nem akarja, hogy bemenjenek?

Hozzátartozik a sztorihoz, hogy minden családtagom rend szerint túldramatizál mindent, amikor ultrahangon azt látta a doki, hogy rajta van a köldökzsinór a nyakán, elmagyarázta, hogy a baba még mindig rengeteget mozog, tehát ez pillanatnyi állapot, nem jelez előre semmit. Mi elfogadtuk, de a család ezen nyávogott a szülésig, hogy jaj mi lesz?! Aztán hipotóniával született a kicsi, elmondták a dokik, hogy kezelhető, semmilyen maradandó károsodása nem lesz belőle, a családban meg ilyeneket mondtak, hogy "kár érte, pedig milyen szép kisfiú", meg hogy "mert a gyerek beteg".

Szóval ilyenek miatt mondta a férjem, hogy ha bármi gond adódna szülés közben, neki nem kell senki, aki mellette jajveszékel, és hogy még neki kelljen másokat nyugtatnia.

De tényleg nagyon nagy balhé volt belőle a családban. De végül elfogadták, hogy ezt akarjuk.

2011. jan. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hát, mintha én tettem volna fel ezt a kérdést:)


Nekem is állandó fejtörést okoz, hogy hogyan közöljem a túlbuzgó családdal, hogy nem kell ott ácsorogni a vajúdás és a szülés alatt, majd mi szólunk ha megvan a pici.

Úgyhogy kedves Kérdező ez teljesen normális részedről, hogy így szeretnéd, sokan vagyunk még így szerintem:)


Anyukám már előre jelezte, hogy a megyünk a kórházba neki azonnal szóljunk, mindegy, hogy éjjel van vagy nappal. De én ezt nem akarom, elég nekem a szülésre, a picire meg a férjemre koncentrálni, nem kell nekem oda nagyi meg rokon (anyukám meg amúgy is az a jajveszékelős típus, semmi szükségem a túlzott aggodalmaira).


Hát remélem megérti a család, hogy ne tóduljanak oda, lassan kezdem neki beadagolni, hogy én ezt nem így szeretném...


Jó egészséget Nektek

39 hetes km

2011. jan. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Hét nekem ott voltak kinn a folyosón a család, barátok, kb 15en, elég kellemetlen volt, mert nem jöttek a fájások ezért császárral kellett szülnöm, és a nővérke a fejemnél állva folyamatosan azon morgolódott hogy mennyien vannak itt, meg türelmetlenek stb. Ez mind haggyán de mindenkit megkértem hogy miker megnézik a babát utána menjenek el, és hozzám másnap jöjjenek be, ehhez képest mikor kitoltak a műtőből mindenki ott ált felettem, holott igazából senkire nem voltam kiváncsi, úgy áreztem magam mint egy szétvagdalt rongydarabka, pont hozzájuk nem volt kedvem...

Aztán végre felértünk odaadták a kicsit hogy szoptassam meg, erre a kedve nővérke egyszerre beengedett mindenkit, és mindenki azt nézte hogy ott szoptatom a picit, fekve úgy hogy mozdulni se tudtam még az epidurál miatt...

Szóval ha mégegyszer szülök majd valamikor, senkinek a férjemen kívül nem fogok szólni csak ha meglesz a baba...

2011. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek, de ennek ellenére anyukám a lelkemre kötötte, hogy hivjam, ha BÁRMI történi. Ráadásul itt "szokás" a szülöszoba elötti tömeges várakozás és a párom részéröl a család sem kicsi. Ennek ellenére, mikor elment a magzatviz csak Apával mentünk szülni, nem szóltunk senkinek. Úgy voltam vele, ez csak ránk tartozik, az elsö pillanat, percek, órák,...


Soha nem fogom elfelejteni Anyukám hangját, mikor reggel felhivtam, hogy "Jó reggelt Nagyi" :-)Elöször picit haragudott, de aztán bevallotta, ez volt élete legédesebb ébresztöje ;-)

ha lesz kistesó akkor is igy csinálnám ;-)


Egyébként szülés után megkérdezte a szülésznö, hogy szóljon-e valakinek odakint, mi mondtuk, hogy nem kell, erre a szülésznöböl kibukott "végre egy normális pár" :-)

2011. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én programozott császáros voltam mind 2x,kijelentettük,hogy csak Apa jön,és várakozik a műtő előtt,ha meg van a gyerek,majd szól. Anyum nem is kelletlenkedett,természetesnek tartja,hogy a férjem van mellettem,és nem ő tobzódik ott ezerrel.Anyós már nem fogadta valami jól,de az meg minket hagyott rohadtul hidegen. Nyivákolós amúgy is,azonnal temeti az embert...féltünk mi az ő ,,falra festett ördögei,, nélkül is. Persze 5 percenként hívogatták a férjemet,anyám is...aztán rájuk lett szólva,hogy maradjanak nyugiba,amint megszületik,szól. Aznap még persze becsődültek,még feküdnöm kellett,egyik balról bőgött,másik jobbról.. a férjem a közelembe nem tudott férkőzni...háááát..nem esett jól! :( Most várjuk a 3. babát,baba-mamás szobába szeretnék Vele menni,és nem szeretnék látogatót ebben az 5 napban, a férjemen és a másik két gyerekemen kívül. Tuti háború lesz,de nem érdekel! Ne az anyós+anyám sírásáról szóljon már a gyerekünk születése!
2011. jan. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Szülés előtt én is sokat idegeskedtem emiatt. Attól tartottam, hogyha ott lesz a család a folyóson akkor nem tudok majd a babára és magamra koncentrálni. Ezért elhatároztuk a férjemmel, hogy csak akkor szólunk a családnak ha meglesz a törpe. Először haragudtak (ez tartott kb fél percig), de megértették a döntésünket.
2011. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mifelénk,a mi kórházunkban a kisebbség csinálta ezt,márminthogy kint tipródtak a folyosón,gyakorlatilag beköltöztek oda vagy 2 napra.Közülünk senki nem volt így.Ha nagyon akar a család jönni,kössetek kompromisszumot,és a szülés vége tájékán hívja fel a férjed őket és csak a kitolásra jöjjenek be.
2011. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a sok választ, legalább megnyugodtam, hogy "normális" vagyok, ja meg persze a szülők is "normálisak" hogy ez az ötlet így kipattant a fejükből, hogy kérés nélkül jönnének. Az én anyukám is ilyen minden ördögöt a falra festős, a férjem szülei dettó, és ez engem nagyon nagyon zavarna abban a helyzetben amiben még magam is bizonytalan vagyok, még soha nem csináltam, úgy érzem nyugalomra van szükségem és arra, hogy a férjem velem legyen és foghassam a kezét, (de az ő szüleinek lehet, hogy az esne a jobban, ha a fiúk velük szurkolna a folyosón). De tudom, hogy azért fognak megsértődni, mert én önző vagyok, megfosztom őket a folyosón izgulástól, a mindjárt elájulok érzéstől, egymás nyakában zokogástól, és egyáltalán az egész élménytől. De biztos, hogy nem fogom megengedni, most már száz százalék.

Nagyon szeretnek minket, tudom, de olyan jó lenne, ha néha megkérdeznék, hogy "miben segíthetünk?" és nem helyettünk találnák ki, hogy nekünk mi a jó.

2011. jan. 31. 16:17
 20/21 anonim ***** válasza:

Amikor a tesóm született, ott volt a kórházban a család, barátok mindenki.

Bár anya orvos azon a klinikán(szülésznő), a keresztanyám is és a barátok nagy része is. Ezért egy csomóan bent is voltak(apa, keresztanyák, nagymama, egy-két barát)

A húgomat istápolta szinte az egész kórház. Aranyos volt :)

2013. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!