Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik a kismamával...

Mi történik a kismamával szülés után? Mert ahogy kibujik a baba mindenki azzal van elfoglalva de szegény anyuka csak ott fekszik?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 15:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Velem pontosan úgy volt, ahogy írtad!

Megszületett a kisfiam, megfoghattam pár percre, majd elvitték megmérni és lemosni és én tök egyedül maradtam a szülőszobán vagy fél órán keresztül! Jó lehet, hogy nem annyi volt, de én akkor nagyon hosszúnak éreztem.

Rettenetes érzés volt, tök leszarták, hogy mi van velem, akár el is vérezhettem volna a szülőágyon, vagy rosszul lehettem volna, vagy bármi.

Ja és utána nagyon kellett pisilnem, de az ágytálra is fél órát kellett várnom :(

2011. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ú szegénykém, nagyon sajnállak, ilyenkor biztos ugy érezheti magát az ember, hogy totál ki van szolgáltatva...:(
2011. febr. 8. 19:27
 13/19 A kérdező kommentje:
Azt viszont nem tudom felfogni, hogy addig amig a baba a pociban van addig mindenki teljesen az anyukára figyel, viszont ahogy kibujt rosszabb esetben(ahogy nálad) már le sem szarják szegény anyukát!!! :( Pedig ebben a dologban ő az egyik legfontosabb ember!!!
2011. febr. 8. 19:33
 14/19 anonim ***** válasza:
88%
legtöbb helyen szülés után ellátják az anyukát, vizsgálat, varrás, miegymás. Ezért jó ha ott van apuka is a szülőszobán, aki figyel rád is és ha valami kívánságod van akkor segít elintézni. nálunk amikor a kislányom megszületett, a csecsemős nővér (aki egy nagydarab vén nővér volt és úgy forgatta a lányom, hogy legszivesebben orrba vágtam volna, de hát a rutin, meg az évek elfásítják az embereket. ott nem nagyon prüntyög senki a te gyerekednek, pont letojják, nekik csak eggyel több munka) kezelésbe vette. amikor be volt csomagolva a kicsi akkor odaadták és a párommal kb fél óráig prüntyögtünk vele. aztán irány a kórterem, pihi, kicsi meg vagy veled, vagy a közös pihenőbe vonul. nekem spec 32 órás vajúdás volt, így kellett a kis pihenés szülés után. sok sikert, fel a fejjel
2011. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!:)
2011. febr. 15. 12:00
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A gátvarrás szörnyű volt, mert akkorra már elfáradtam nagyon. De közben földöntúl boldog voltam. Ki érti ezt :) Én fölkeltem szülés után és elmentem zuhanyozni. Remegtem, mint a nyárfalevél, de nagyon jól esett a langyos víz. Persze támogatott a férjem, meg talán egy nővér is. Utána elvánszorogtam a férjembe kapaszkodva a lányom után a folyosó másik végébe megnézni őt, mert addig alig láttam. Aludt és gyönyörű volt. Éjjel horkoltam, mint egy víziló, mert rettenetesen fáradt voltam.
2011. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Két kisfiam van az elsőt fogadott szülésznő nélkül a másodikat már azzal szültem. Orvosom mindkét esetben ua volt. Az első szülés hosszú (34 óra vajúdás) volt fárasztó és az orvoson kívül le se sz...t senki. A másodiknál minden ok volt segített a szülésznőm mindenben hamar megvolt a baba rögtön utána két külső öltésnyi varrás volt. Azt hittem akkor kezdi amikor már végzett. Az első babánál meg legalább fél óráig várt az orvos hogy valaki méltóztasson előkészülni meg segíteni neki. A gyereket akkor nem is láttam csak egy pillanatra. Kész volt minden ott hagytak anyukám ment szólni hogy ki kellene mennem wc-re mire azt mondták hogy nem igaz hogy nem bír megmaradni a valagán... A másodiknál varrás után zuhanyozhattam a szülésznő segítségével ő szedte össze a holmijaimat és vitt ki az osztályra. Még a férjem is bejöhetett a szobába.Szóval csak pénz kérdése.Sok sikert!
2011. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. febr. 19. 13:45
 19/19 anonim ***** válasza:
Manó meglett, a doki összevarrt, aztán pisilni kellett volna, ami nem ment, úgyhogy katéter lett a vége, és mivel elájultam, amikor felkeltem az ágyról, így még infúziót is kötöttek be, szóval foglalkoztak velem bőven :-)
2011. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!