Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2,5éve szültem császárral,...

2,5éve szültem császárral, most megint babát várok. Mennyi az esélyem a sima szülésre, ha az elsőnél nem tágultam, és ezért kellett műteni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonlóan alakult az első szülés, mint nálad. Az idő is kb. ennyi volt a 2 gyerkőc között.

Gondolom oxitocint kaptál az elsőnél, hogy tágulj. Én kaptam, de nem ért semmit (6-7 óra alatt sikerült 1 ujjnyit tágulnom). A második terhességnél már nem kaphat ilyenkor oxitocint a kismama!!! Szóval a sima szülésre lehet esélyed, ha most tágulsz. Viszont az elsőt nézve...

2011. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Kérdésed alatt tettem fel hasonló kérdést én is.Ugyanúgy voltam mint te,nem tágultam semmit egy teljes napon keresztül,mire indítottak volna,romlott a fiam szívhangja,így sürgősségi császár lett.

Most nem tudom mi lesz a sorsom,két és fél év lesz a gyerekek között,de a doki nem sok jót jósol a sima szülésre... :S

Te hol szülsz?

2011. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy offolok, de ez engem is nagyon érdekelne. Itt csak annyit mondanak, hogy elvileg lehet. De vajon sikerült már valakinek? ÉS tényleg nem adhatnak másodszorra oxyt? És akarnak akkor mit csináljak?
2011. febr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Én is úgy hallottam,h ilyenkor már semmi fájdalomcsillapítót,oxyit nem adnak,ha nem halad a szülés zökkenőmentesen,akkor megint műtét!

Nekem is azt mondta a doki,h ha természetesen akarok szülni császár után,akkor minden körülménynek meg kell h feleljek (tágulás haladás,rendes fájások,stb...),ha már vmi eltér,akkor újra császároznak azonnal.

2011. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Miért írnám ide, hogy nem adhatnak, ha tényleg NEM ADHATNAK?! Amiatt nem adhatnak, mert különben szétrobbanna a méhe az embernek. Szóval SENKI sem kaphat, ha császáros volt. Csak ha magától tágul...stb úgy szülhet simán.
2011. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nincs személyes tapasztalatom, de úgy tudom, hogy ha anyai oka van az első császárnak, mint nálad, akkor nem engednek hüvelyi úton szülni, viszont ha magzati, pl farfekvés, akkor ok.

Nekem toxémiám volt, nem vagyok még terhes, de édesanyám szerint, aki orvos, ki van zárva, hogy hagyjanak szülni másodszorra.

2011. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, annyit hozzáteszek, hogy egy esélyed van megszülni, ha beindul otthon és mire beértek a kórházba, már nincs idő császározni. Oxyt nem adhatnak valóban.
2011. febr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
En is tettem fel hasonlo kerdest regebben. Csaszaros voltam, de mas okbol (harantfekvesbe fordult a babam vajudas alatt). Szerintem joval kevesebb az esely siman szulnod, de megvan ra az esely es van ra nem 1-2 pelda, akinek sikerult, de ez ugyis csak akkor fog eldolni, mikor a szulesed beindul. Ha minden rendben megy, a baba jo iranyba all be, tagulsz, akkor akar siman is megszulethet.
2011. febr. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is sürgősségi császárral szültem az elsőt két éve, most nem engedik a természetes szülést megpróbálni sem, előtte befektetnek és programozott császár lesz.
2011. febr. 12. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
ha mar volt egy csaszarod akkor veszelyes a termeszetes szules. ennyi ido elteltevel mar meg lehet probalni (persze nem minden orvos vegzi el) de sokkal veszelyesebb mint meg egy csaszar. Sokat biraljuk azt amikor egy no csaszarral akarja szulni az elso babajat pedig az is nagyon durva hogy ha valaki meg volt csaszarozva megis minden aron ragaszkodik a termeszetes szules elmenyehez. Sok esetben ez is csak az anya onzosegesre utal hiszen pontosan tudja hogy veszelyes ra es foleg a babara
2011. febr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!