Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 éjszakát kell bent tölteni...

3 éjszakát kell bent tölteni szülés után, ha minden rendben van? Vagy kórház válogatja?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kórháza válogatja! Van, ahol a 3 éjszaka csak többedik szülés után igaz, az első babás anyukáknak 4 éjszaka van előírva. Persze, az, hogy végül mikor jöhettek haza, a babán is múlik: nem sárgul-e be túlzottan, minden rendben van-e vele (elkezd nőni a súlya pl.).
2011. febr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én csak 1x szültem, 3 éjszakát kellett bent tölteni szülés után, de mire hazamentünk, a baba mégjobban besárgult, a védőnő azt mondta, nem szabadott volna hazaengedjenek.

Nem tudom, máshol mennyire figyelnek erre...

2011. febr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 napot kellet bent lenni, és nézték, hogy besárgult-e a baba, elindult-e a hízás, illetve a köldökcsonkot is, és ha minden ok volt, akkor engedtek haza.
2011. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is 4 napot kell bent lenni. Vagyis 4 éjszakát. És az 5. napon lehet hazamenni, ha minden oké.
2011. febr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 éjszakát kell bent tölteni,császárosoknak 5-öt!
2011. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
valtozo. en csaszaros voltam es 3 nap utan mehettem is haza
2011. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A minimum kórházi tartózkodás 72 óra (ekkor veszik le a babától a vért vizsgálatra). Saját felelősségre haza lehet menni korábban, de akkor a vizsgálatra vissza kell menni vagy a háziorvos is le tudja venni a vért. Mint írtam, ez a minimum, az, hogy ténylegesen melyik kórházban mennyi, az tőlük függ, illetve ha valami gond van (nem indult be a tejtermelés, besárgult a baba, stb.) akkor még bent tartanak.
2011. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a 37. hét után szülsz akkor általában 3-4 nap. Én 35. héten szültem, szerencsére minden rendben volt, mi 2 hétig voltnk bent a kórházban. Senkinek se kívánom...
2011. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

72 óra, ott a pont.

De vannak kórházanként eltérések. Pl láttam olyat, hogy valaki reggel 8-kor került be, és majdnem éjfélig vajúdott. A hazaküldés idejét a kórházbaérkezéstől számolták, nem a szüléstől.

És valóban haza lehet menni saját felelősségre akár a szülés napján is. (mondjuk szerintem lükeség azonnal hazarohanni)

2011. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocs... a koraszülöttekre természetesen nem ez a 72 óra vonatkozik.

Remélem azóta jobban vagytok.

2011. febr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!