Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan hatott rád, amikor a...

Hogyan hatott rád, amikor a szülőszobán kiabált melletted a sorstársad a fájdalomtól?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 18:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nst-n voltam amikor mellettem vajúdtak! Jajongtak,nyögtek,stb... de engem nem zavart egyáltalán,együtt éreztem velük!
2011. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
már túl voltam a szülésen, megfigyelésen tartottak még a szülőszobán, mikor a szomszéd szobában szült egy másik nő. Engem meghatott, újra összeszorult a torkom, mert előtte egy órával én is úgy szenvedtem
2011. febr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia


En "csak" vizsgalaton voltam bent a korhazban, mert tudogyulladasom lett es egesz nap nem mozgott a baba.Azt hittem baj lett a sok gyogyszer miatt.

Vizsgalt kozben hallottam, hogy egy no iszonyatopsan uvolt sir, de meg a gyomrom is osszerandult annyira.34 hetes voltam es addig is nagyon feltem, de akkor mar rettegtem a szulestol....persze kiderult, hogy a nonek nem is a fajadlomtol volt ilyen keserves sirasa, hanem fel es azert sirt es sikitozott.

Elfolyt a vize es megremult....en meg persze jol beparaztam :D

Szules kozben nem hallottam mast, de engem tuti hallottak, mert akkorakat nyogtem....

2011. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mellettem két ágyon 3an szültek meg állítólag.

Hát én nem hallottam.

Az elején még a szomszéd ágyon a 16 éves kiscsajt hallottam, hogy az anyját hívja, aztán már ezt sem.

Ja, de, amikor nyomott és az ügyeletes ráförmedt, hogy ne a kezébe kapaszkodjon, ő nem azért van ott. Volt előzménye ennek, a csaj az egész szülészetet ugráltatta, mert neki fáj. Ennyire emlékszem.

2011. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
huuu engem nagyon frusztrált....utánam 1 órával érkezett egy anyuka, és előbb kezdett szülni mint én.Nem kiabált, csak hangosakat nyögött, én viszont totál kibuktam tőle, mert már én is ott feküdtem a szülő ágyon...aztán kibújt az én babám is, de nekem egyáltalán nem tett jót, hogy hallottam
2011. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én császáros voltam és míg készítettel elő egy anyuka szült, őtőle "csak" hangos Istenemeket hallottam, sajnáltam őt. De amikor kitoltak a műtőből és az őrzőben töltöttem majdnem egy napot 4 anyuka szült. Na ők ordíbáltak rendesen, 9 hónapja volt, de ha eszembe jut még szinte most is hallom. Engem megrémített nagyon.
2011. febr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
1. gyerekemet oxitocinnal szültem. Olyankor rád kötnek egy szívhangmérőt, ami olyan hangos, hogy még a folyosón is hallani. A második gyerekkel bementem enyhe fájásokkal, és hallottam, hogy valaki jajgat, meg hallottam a baba szívhangját is. Totál rosszul lettem, hogy Úr Isten, már megint ez vár rám. Nagyon könyörögtem a babámnak, hogy produkálja magát, és ne kelljen megint az oxitocin. Hallgatott rám egyébként, mert szerencsére 1,5 óra alatt meglett oxi nélkül. Már a karomban volt a baba, amikor hallottam egy másik nőt jajgatni. Az már egy kicsit frusztrált. A férjem is mondta, hogy miért nem tud már csendben lenni, tuti, hogy az ő babája nem 4,5 kg, mint a miénk. Ő nagyon büszke volt rám, hogy milyen jól viseltem. Aztán persze az a másik nő a szobatársam lett. Elég sokáig vajúdott szegény, a végén már nehezen bírta.
2011. febr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

még nem voltam ilyen helyzetben,mind a 2x egyedüli szülő nő voltam,de elképzeltem mit csinálnék,és -függően melyik szakaszban vagyunk éppen,leszállnék az ágyról,átmennék és adnék neki egy akkora mafflást,hogy megszólalni ne merjen 2 napig.

Az elsővel én is kaptam "tuningot",de nem értettem miért,mikor már a feje búbja kint volt a babának.


Fájdalom küszöb ide vagy oda- nekem elég alacsony,mégse acsarékoltam,pedig a gátmetszést leszámítva természetes szülésem volt- lehet kérni minden fájdalom csillapítást... Használja ki,aki nem bírja a fájdalmat.- szerintem.

Attól,hogy össze vissza ordibál valaki,felénk a szülésznő is orvos is,tanuló csajok is frászt kapnak,idegesek lesznek,és egyből nem úgy bánnak a nővel,ahogy azt szeretné... ha jó volt amikor "bement",akkor legyen jó akkor is amikor ki jön-ha már minden képen természetes úton akar szülni.

Én tuti akkorát adnék a nőnek,hogy külön díjjal jutalmaznák az ütést!


Üdv: 2 gyermekes 10+6 hkm

2011. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"ha jó volt amikor "bement",akkor legyen jó akkor is amikor ki jön-ha már minden képen természetes úton akar szülni."


Nem kívánságműsor a császármetszés!


A másik pedig,hogy nem mindenhol van fájdalomcsillapítást! Nálunk például nincs semmilyen formában,anélkül kell szülni!

2011. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom mit csinalnal ha ha mar 30 x oraja vajudnal.....

Tobb mint 42 orat vajudtam es nem kertem fajdalom csillapitast, de talan az megengedett, hogy nyogjek es sohajtozzak olyan hangosan ahogy akarok.

Ugy rugtalak volna szajba, hogy oda jossz pampogni, hogy a labadon nem allsz meg kisanyam!!

Nagyon remelem, hogy a 3. gyerket is egyedul szulod es nem kotoszkodsz szerencsetlen szendedo nokkel!!

2011. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!