Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szules miatt kialakult aranyer...

Szules miatt kialakult aranyer menstruacio miatt ismet elojohet?

Figyelt kérdés

Terhessegem utolso heteben lett aranyerem, ami szules utan meg durvabb volt, majd nehany hettel kesobb egyik naprol a masikra visszahuzodott, eltunt. Semmilyen panaszom nem volt honapokig, tegnapelott ejszaka viszont megjott a menstuaciom, eleg eros gorcseim is vannak es egy napon belul ismet kijott az aranyer is.

A ket dolog osszefugghet egymassal, vagy csak veletlen? Tapasztaltatok hasonlot? Ha igen, akkor ezutan minden egyes ciklusnal erre kell szamitani?

Epp eleg lenne nekem siman a mensi, de ez a ket dolog egyutt csupa orom es boldogsag...


2009. febr. 14. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem nagyon van összefüggés. Nem volt székrekedésed mostanában? Mert akkor nekem ritkán előjön újra.

2009. febr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Nem, nem volt szekrekedesem a napokban. Igazabol szules utan par hettel elkezdtem egy szenhidratmentes dietat epp a szekrekedes miatt es azota ez rendben van, az aranyerem is a dieta miatt mult el akkor olyan gyorsan. Most meg mindig aszerint etkezek es tovabbra sincs semmi gond az emesztesemmel.

Azert gondoltam, hogy a mensivel van osszefuggesben, mert tegnap a gorcsok alatt es utan epp ugy fajt minden ott lent, mint szules koveto napon, olyan erzes volt, mintha valami nyomna lefele a huvelyemet es a vegbelemet, mintha nagyon meg lenne terhelve ott minden. Szoval nosztalgiazhattam. Ez ez utan par oraval jelent meg az aranyer.

2009. febr. 14. 08:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is igy jártam nekem is kijött az aranyerem amikor megjött a mesim. Azt hittem hogy kiszakad allul a hasam nagyon kellemetlen volt de kb 3 nap mulva kezdett visszahuzodni. Attol félek nehogy minden mesinél kijöjjön mert akkor megbolondulok.
2009. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én tudok erre egy konkrét magyarázatot!

Nekem is a baba születése után lett aranyerem, bár én császárral szültem. Egy évvel később meg kellett műteni, ami elég csúnya műtét volt. Szóval a sebész orvos azt mondta, hogy mensikor egy un. alhasi vérbőség lesz ami az aranyérre nézve kellemetlen. Az aranyér meg azt jelenti, hogy ott a vér nem megy vissza hanem pang és amikor kireped, mi akkor érezzük a fájdalmat.

Lényegében így van összefüggésben a menstruációval, sőt, nekem műtét utáni időkben mielőtt megjött, egy nappal előtte vérzett is, meg fájt.

Remélem segítettem.

Boldog babázást!

2009. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a segitseget!

Akkor hat jol sejtettem, amit sejtettem, hogy a ket dolog osszefugg egymassal. Ez igy igazan remek, en abban biztam, hogy a kovekezo terhessegig elfelejthetem az aranyeret, hiszen 25 even at olyan boldogan eltunk egymas nelkul, de ezek szerint lehet, hogy most mar minden honapban latogatoba jon...

2009. febr. 14. 19:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Bocs, hogy csak most válaszolok. Inkább csak a téli hideg hónapokra jellemző, hogy előjön. Ha odafigyelsz, hogy rendben tartsd és kezelgeted, nyárra kutya bajod sem lesz.

Én már nagyon tudok vele bánni :))) Nem szeretnék még egyszer ilyen műtétet!

Utolsó válaszoló voltam.

Üdv: 32 hetes kismama

2009. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!