Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az anyuka aki megölte a...

Az anyuka aki megölte a babáját, kiderült hogy szülés utáni depresszióba szenvedett. Ezt miért nem vette észre valaki? Védőnő, férje, anyja, barátja?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 13:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy szules utan nem, beszelunk az erzeseinkrol,ha az anyukaval beszelgetek volna talan kiderult volna a baj.Mert a faradsag,levertseg az egy dolog de teljesen mas a depresszio.
2011. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

13:42-nal

Más a "baby blues", amin szinte mindenki átesik, és más a depresszió, ami egy betegség.

2011. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni! Ne keverjétek össze a baby bluest és a depressziót!

Ha depressziód lett volna, akkor mosogathattad volna az arcodat hideg vízzel napestig, akkor sem lett volna jobb...

2011. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem arra amit olvastam akkor 1 hetes volt a baba. Idejük se lett volna észrevenni, hiszen még csak 1-2 napja voltak otthon.
2011. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

13:42es vagyok.


Akkor lehet nem is depreszios voltam.Amig korhazban voltunk minden okes volt,aztan kezdodott csak az hogy nem akartam a picit,nem akartam se fogni se semmi azt akartam hogy tunjon el az eletembol,legyen minden olyan mint regen volt.kb 2honapos volt mire tudtam szeretni.

2011. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyakran a család a férjjel az élen a homokba dugják a fejüket. Az anyuka ha össze is szedi a bátorságát, hogy segítséget kérjen vagy átnéznek rajta, vagy simán le hisztis libázzák.


A védőnő....hát nagyon sok helyen inkább had nem mondjam milyen leszari alak.


Nekem szerencsém volt a védőnőmmel, neki kiönthettem a lelkem. Nálam senkit nem érdekelt, ha előre kiderült volna, hogy idegennek el akarom mondani mi bajom van, mert az szégyenletes és titkolni való a családom még ellenem is fordult volna. Mert hogy miért hisztizek.


Nos villámgyorsan elintézte a fogadásomat a szakrendelőben, ott villámgyorsan fogadtak babástul (bevittek minket, nem kellett várni sem, baromi diszkrétek voltak) kaptam gyógyszereket, újabb időpontot hogy ne tudja meg senki úgy.


Nagyon nagyon nehezen lábaltam ki így, hogy nem kaptam meg a háttér segítséget. Hiába volt remek orvosi ellátásom.


De ehhez VALAKINEK komolyan meg kell hallgatnia az anyukát nem pedig legyinteni. Az anyukának pedig segítséget KELL kérnie.

2011. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Utolsó! Csak sajnos sokan pont az olyanok miatt nem kérnek segítséget mint a tiéd.

Ha a családhoz fordulnak azt mondják, hogy csak hisztizik...

Az én családom is ilyen, mindenre ezt mondják.

Még az is lehet, hogy az anyuka is kért segítséget, csak nem vették komolyan. Nem tudhatjuk. És sajnos ezek ilyen tragédiához is vezethetnek. :(

2011. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Álljon meg a menet, anyukák! A híradások fele arról szól, hogy az a nő a terhessége előtt is állt már pszichiátriai kezelés alatt! Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy várható volt, hogy a szülés utáni depresszió előjön nála. Ergo: hol volt a védőnő, a férj? Normális esetben a terhességet végigkíséri a védőnő, a hazaadást követően is találkozott vele, semmi nem tűnt fel? A férjnek sem?
2011. febr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!