Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik a kórházban, ha...

Mi történik a kórházban, ha nem fogadtam magánorvost?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok,és nincs magánorvosom.A szakorvosi rendelőbe járok nőgyógyászhoz,de a János kórházba fogok szülni,mert oda tartozunk.Ma furcsán nézett rám a védőnő,hogy csak úgy a látatlanba megyek szülni,pedig tudja,hogy nem fogadtam orvost.Mi fog történni a kórházba,amikor beindul a szülés?Ér valamilyen hátrány?Ki fog velem foglalkozni?Tényleg baj,hogy nincs magánorvosom?Sajnos anyagilag nem engedhetjük meg,másrészt az a véleményem,hogy ők ezért orvosok,ez a hivatásuk,miért fizessek még pluszba nekik.
2008. febr. 1. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia teljesen egyet értek veled ez lenne a dolguk!!!Sajnos nem igy állnak a dolgokhoz ( felénk legalább is!) Igaz akkor is meg fogsz szülni és muszáj nekik segiteni! Igy az ügyeletben lévö orvosnak kell levezetnie a szülést!De amugy is inkább a szülésznök foglalkoznak a kismamákkal!:) Ha szerencséd van ki fogsz egy normális orvost aki lelkiismeretes:)Sok sikert és örömöt a picihez! Ja és ne aggodj!!!
2008. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj, nem lesz semmi baj. Miért járna a gazdagoknak jobb ellátás, mint más normális embereknek?


Én nem fogadtam orvost, és nem történt semmi katasztrófa. Éreztem a fájásokat, bementem a kórházba és megekerestem a szülészetet. Szóltam egy arra járó fiatal, köpenyes hölgynek, hogy elkezdődtek a fájások, szóval legyen kedves megmondani, hogy most mi a teendő. Kérdezte, van-e fogadott orvosom, mondtam, hogy nincs. Ennek nagyon megörült, merthogy szülésznő-tanuló volt. Bement velem egy szobába, mondta, hogy vetkőzzek le a függöny mögött és vegyem fel a szüléshez hozott hálóingemet. Átöltöztem, beülem egy székbe, megnézte mennyire vagyok nyitva, közben felvette az adataimat, szólt az ügyeletes dokinak. Mire a doki ott volt, már le is borotvált, a doki is megnézett, mondta,hogy akkor menjünk át a szülőszobára (két lépésnyire volt). Fölfeküdtem az ágyra, ott volt egy szülésznő, meg kb. 6 tanuló, azok ugráltak körülöttem, vérnyomást mértek, stb, amit kell, közben kérdeztek mindenfélét, hogy hány éves vagyok, meg első gyerek-e (mondjuk nem tudom minek, ott volt náluk a kiskönyvem, abban minden benne volt). Anyukám is bent volt velem, jól elbeszélgettünk, közben az orvos is odajött, elmondott mindent, amit tudnom kellett, megkérdezte, kérek-e gerincbe érzéstelenítést (sajnos kértem, nem volt jó ötlet), meg ilyen dolgok voltak. Amikor már egyre gyorsabban jöttek a fájások, akkor már végig ottvolt a doki, nem emlékszem pontosan, hogy mi történt, mert állatira fájt, de tudom, hogy végig ottvolt, meg mondta, hogy nagyon ügyesen csinálom a dolgokat, közben odajött egy másik orvos is, az meg rámült vagy mi, hogy jöjjön jobban a gyerek, na a lényeg az, hogy szinte minden pillanatban ott volt a doki, nagyon rendes volt mindenki. Egy picit sem hagytak egyedül, amikor már nagyobb fájdalmaim voltak, szóval semmi gáz nem volt. Szülés után még egy órán keresztül varrogattak, mondta az orvos, hogy ne nyafogjak, olyan szépen megcsinálja a gátsebemet, hogy észre se lehet majd venni hamarosan. Szóval mindenki rendes volt, meg mi mást csináltak volna, hiszen ha már jönnek a tolófájások, nem hagyhatnak magadra. Meg figyelniük kell a baba szívhangját, meg téged is, szóval ne félj, foglalkozni fognak veled, ha más nem, a szülésznő ott lesz, de az orvos sem lép le ilyenkor kávézni, ne félj. Én meg olyan szerencsés is voltam, hogy ott volt az a rengeteg egészségügyis tanuló, tőlük páran félnek, hogy majd bénáznak, meg ilyesmi, de hát mit bénáznának, hogy lehet egy vérnyomásmérés elbénzázni??? Jó volt, hogy ottvoltak, mert állandóan mondták, hogy mi történik.

2008. febr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Furák ezek a védőnők..., nekem a terhesség elején azt mondta a védőnőm, hogy hülyeség orvost fogadni, csak akkor kell, ha van valami komplikáció van a terhesség alatt.

Most meg 33 hetesen azt mondja nekem, hogy hááát lehet hogy jobban jártam volna, ha fogadok dokit... Azt hittem szétrobbanok.

Már most nem mehetek oda ekkora pocakkal, hogy fogadjak egy orvost... Így hát nem fogadok.

Mindenki megnyugtatóan beszél arról, hogy nem fogadott orvost, mégis minden rendben volt. Nyugi, az ügyeletes orvos és a szülésznő szakszerűen ellát majd! A hugomnak sem volt dokija, mégis első osztályú ellátásban volt része egy megyei kórházban. (Ja és megúszta 15 ezerből.)

Jó készülődést!

2008. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát,én örömmel olvasok ilyen jó tapasztalatokat:-))

Bárcsak felénk is így működne ez.

Itt még a pénzünkért sem várhatunk emberséges bánásmódot,nem anélkül.De szerintem ez mindig az adott kórház vezetésén múlik,a fejétől bűzlik a hal:(Itt szörnyű a morál az egész kórházban,a szülészeti részen főleg.

2008. febr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!