Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sírtatok a boldogságtól?

Sírtatok a boldogságtól?

Figyelt kérdés
Anyukák, akik már átélték ezt a csodás pillanatot... Hogy reagáltatok amikor először megpillantottátok a babátokat? Sírtatok, mi volt az első szavatok hozzá? És a párotok hogy reagált? Sokszor elképzeltem már azt a pillanatot, de a valóságban biztos, hogy egész más lesz!:) Alig várom, hogy átélhessem!:)
2011. márc. 3. 15:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem tényleg az volt az egyik legszebb pillanat az életemben:)

sokat vajúdtam , húzódott a szülés, azt hittem hogy vége, kész ,nem bírom....de amikor végre sikerült , és a babát még magzatmázosan rám tették, ő meg csak skubizott a kis szemeivel....Háááát, mai napig könnyes lesz a szemem ha visszagondolok.....:))

De szerintem minden anyuka így van ezzel; és ott abban a pillanatban lejött rólam az összes fájdalom, feszültség, mert ezért a kis csodáért bőven megérte :)

2011. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem egyiknél sem sírtam, de könnyes lett a szemem negyedjére is, az biztos. Bár az is egy "másállapot" és kicsit nehéz rá visszaemlékezni. A párom szeme szintén könnyben úszott. Az első mondatok valahogy így szoktak hangzani azt hiszem: " Szia Kicsim, hát Te vagy az? Jól van, semmi baj, vigyázok rád!" Mert ugye már ismerjük egymást egy ideje, de személyesen akkor találkozunk először és Ő nagyon sír. :)
2011. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a hasamra tették azt mondtam neki: szia! Megsimogattam, csúszós volt mint egy hal és üvöltött :)

És tökre nem úgy nézett ki, mint ahogy elképzeltem :)

2011. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két könnycseppet ejtettem, részben a megkönnyebbüléstől, részben a meghatottságtól. Ha jól emlékszem, én is köszöntem neki először. A párom nem sírt, max. könnybe lábadt a szeme.
2011. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sírtam! Engem császároztak,rögtön elvitték nem is láttam,majd visszahozták megmutatni,de csak néztem...néztem...nem szóltam egy szót sem.Magamban annyit megállapítottam,hogy az orrát az apjától örökölte! Pedig nem is ,csak akkor úgy tűnt!
2011. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem sírtam, de azért könnyeztem. Párommal könnybe lábadt szemekkel bámultuk a picit.

Amúgy 4 nappal szülés után rám törtek a hormonok, és onnantól kezdve 2 hétig bőgtem. :)

2011. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%
Én sem sírtam, csak könnyes lett a szemem. Engem is császároztak, de odahozták majdnem egyből a fiamat. El sem hittem h ezt a jóképű pasit belőlem szedték ki. :)
2011. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

szia,


amikor eljött a pillanat és kibújt a mi kis drágánk a párom csak állt és meg sem tudott szólalni...:) annyit tudott csak mondani, hogy szeretlek... sosem fogom elfelejteni!! amikor végre megfoghattam azt a kis emberkét, aki 9 hónapon át a pocakomban volt leírhatatlan érzések árasztottak el. azt hittem sírni fogok, de nem jött ki könny a szememből, egyszerűen csak néztem azt az aprócska emberkét és átjárta a testem valami olyan, ami már soha sem fog elmúlni... ANYA LETTEM!! CSALÁD LETTÜNK!! amikor a férjem először a kezében tartotta ez az érzés még csodásabb lett, látva a szemében azt a ragyogást és a hálát, amivel rám nézett és megköszönte, hogy megajándékoztam a gyermekünkkel. számomra felejthetetlen élmény marad az a nap!! ott és akkor kezdtem élni igazán!! :) mára a kis fickó 2,5 éves, egy kis örökmozgó, már beszél, lassan oviba megy... de néha este, amikor elalszik csak fekszek mellette és nézem... nézem azt a kis emberkét, aki belőlünk lett és megváltoztatta az életünket azzal, hogy világra jött!!!!


Ági

2011. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Lehetek kiábrándító?


Bennem a babavárás alatt végig az a gondolat bujkált, hogy teljesen elképzelhetetlen, hogy bennem tényleg egy kisbaba van. Teljesen szürreálisnak tűnt a gondolat. Amikor kibújt a testemből odanéztem és az volt az egyetlen gondolatom: "Te jó ég, ez TÉNYLEG egy gyerek!!!" Amikor megkaptam csak hatalmas fáradtságot érzetem, ezt hogy pihenni szeretnék. Nem tudom a párom hogy reagált, annyira kimerült voltam, hogy igazából nem is figyeltem rá.


12 óra múlva vehettem a karjaimba ismét, nekem az volt a "nagy találkozás", akkor törtek rám azok az érzések hogy ő milyen csodálatos és én gondoskodni akarok róla.

2011. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nekem még friss az élmény. Ma 18 napos a kislányom! Amikor először megmutatták, igen, én is sírtam. És közben azt mondtam, hogy tényleg nagyon picike! Na, ennek azért története van. Röviden: a 32hetes UH-n kb. 3héttel volt kisebb, voltam kórházban infúzión, utána szülésig egyfolytában a kórházba kellett járnom kontrollra. Az utolsó 8hét emiatt nem a felhőtlen babavárásról szólt. Ezért mondtam, hogy annyira picike. Aztán kiderült, hogy nem is: 3250gr lett. Amúgy harmadik baba. A férjem sajnos nem tudott benn lenni a látogatási tilalom miatt, sőt, utána se mutatták meg neki. 6nap után mehettünk haza, akkor látta először a kislányát. Addig csak képről. Egy vagyont költöttem MMS-re.

Erre az érzésre nem lehet felkészülni, olyan hihetetlenül csodás élmény/érzés a szülés és az első találkozás a gyermekünkkel!

2011. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!