Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valóban császárral kellett...

Valóban császárral kellett volna inkább szülnöm? Orvos tévedhetett, hogy nem világosított fel? Hibázhatott ott, hogy nem ellenőrizte ő is az adatokat? Ezért ő most nem jó orvos?

Figyelt kérdés

Már 7,5 hónapja szültem. 8 napot túlhordtam a picimet, 2 ujjnyira nyitva voltam, 5 perces fájásokkal sétáltam át a szülészetre, mire beért a férjem egy óra múlva már 2-3 perces fájásaim voltak. Volt fogadott orvosom, aki 36. héten vizsgált meg, utána már csak nst-k voltak (ezt nem az én orvosom csinálta) és a 40. héten volt egy ultrahangom, ahol a doki(nem a fogadott orvosom, hanem kórházban egy orvos) azt mondta, hogy 3500-3800 g-ra saccolja a kicsit. 12óra 40 perc vajjúdás után lett meg a babám, 3-4 órán át csak tolófájásaim voltak. Kaptam injekciót, nevetőgázt is. 4280 g-al született, meg 58 cm-mel. Meglepődtem én is a "kisfiamon". Totál nem erre számoltam. Viszont a nyálkahártyám sérült, azt kell kezelgetnem.(házasélet még most sem tért vissza ez miatt) Volt belső szakadásom is és gátmetszésem.

Igaz, én szeretem volna természetes úton szülni, de ha tudtam volna, hogy mekkora a babám nem biztos hogy be mertem volna vállalni. Lehet, hogy én is felelőtlen voltam?


2009. febr. 18. 09:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem. Azért annyira nem volt nagy a baba, hogy ne lehetett volna megszülni. Ezek a sérülések bármikor előfordulhatnak, mondhatni teljesen normális.
2009. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2009. febr. 18. 09:42
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Hát az a helyzet, hogy az ultrahang, amivel saccolják, nem mindig pontos... Az elvileg fejkörfogat, meg csonthosszok alapján mér, szóval nagyon ritka, hogy tényleg eltalálják vele. Viszont én úgy tudom, hogy 4 kg fölötti gyereket nem szoktak engedni természetes úton megszülni, csak császárral, ha kiderült volna, hogy tényleg ilyen nagy, akkor tuti nem engedik így megszülni.


Egyébként az nst-t és az ultrahangot szerintem szinte soha nem a saját doki csinálja, legalábbis mifelénk (Pécs), erre külön szakember van (kivételt képez, ha ez a szakember a fogadott orvosod).


Nem ismerem a dokidat, de szerintem ha tudta volna, hogy 4 kg fölötti a baba, biztosan nem engedi, hogy simán szülj, legalábbis mifelénk a dokik nem engedik.


Üdv.:

34 hetes pocis

2009. febr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nekem nem volt nyálkahártya sérülésem, de repedtem és vágtak is. Nem tudom pontosan, de kb. 2 óra tolófájás lehetett. Rengeteg vért vesztettem, még a doki is megijedt, annyira, és annyi helyen véreztem. (valamelyik fő ér is szakadt). Szóval sokban hasonlít az eset. A lányom viszont "csak" 3460 g és 50 cm volt. A fejkörfogata volt nagyobb az átlagnál. Szóval szerintem nem a baba nagysága az, ami ezeket előidézte.

Annyit hozzáteszek még, hogy gátizomtornát is végeztem szüléselőkészítésként, mégis mindez megtörtént. Nem a baba mérete számít.

2009. febr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól döntöttél. Igaz, hogy szoktak súlyt saccolni, de nekem nem csinálták UH-n. A dokimat kérdeztem, azt mondta elég nagy lehet az eltérés, ezért nem csinálják. Az adataim alapján azt mondta, hogy nem lesz nagy babám, olyan átlagos 3 kg körülire számítsak. 6 napot hordtam túl, 4 kg-s lett a bébim. A szülészorvos is mondta, hogy ekkora babára ő sem számított, valamint azt sem lehetett előre látni, hogy a keze a feje mellett maradt. Én ezért szakadtam széjjel. Egyáltalán nem hibáztatom a dokit és nem is bántam meg. Ha elölről kezdeném, akkor is így csinálnám!


Remélem hamarosan meggyógyulsz teljesen!


Boldog babázást!

2009. febr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Miért te lennél a felelőtlen,ha nem is tudtad pontosan, hogy mekkora a babád?!

Én is ezen gondolkodtam,hogy feleslegesen császároztak meg!Nekem a szemem miatt lett császár,pedig a 40 hátig ugy volt természetes úton szülhetek,aztán másképp lett.nemrég voltam a szemorvosomnál és megdöbbent mikor mondtam,hogyan szültem.Ő azt mondta,hogy felesleges volt a műtét,mert ez nem indokolja,hogy csak így szülhetek.Ahol én szültem ott a 4 kiló felett babákat,csak császárral szülhették meg az anyukák.

2009. febr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen ezen csodálkoztam én is, hogy még a dokim is meglepődött, hát még én! Mi egyáltalán nem számoltunk ekkora bébivel, képzelhetitek, az 56-os baba-ruha méret kimaradt nálunk.

Valószínű én sem csináltam volna másképpen a szülést, mert azért jó érzés volt hogy megszülhettem.:) Imádom a picurkámat, egy angyalka. Most megyek, mert felébredt. Hitetlen, hogy mennyit bír aludni tegnap este 9 óra óta..:)

2009. febr. 18. 09:52
 8/19 A kérdező kommentje:
Jah, én Fehérváron szültem
2009. febr. 18. 09:53
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az orvosom azt mondta nem lesz több 2900g nál.Ehhez képest 3350 g lett.Segített kinyomni.Mindent ők sem tudhatnak pontosan ez tény.Megállapítanak egy kb súlyt és ha ez ettől eltérő igazán nem róható fel nekik.
2009. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 4400 gramm volt és 57 cm, de simán szültem a 41. héten.

(egyébként várható volt, hogy nagy lesz, mert előtte 3 héttel már 3600 grammot mondtak az UH-n)

EDA- val szültem, de a császár kérdéese fel sem merült.

Igaz, hogy szakadtam belül, de jó összestoppoltak, nincs semmilyen utóhatása

2009. febr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!