Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mire kell figyeln...

Császár után mire kell figyelni? Pl. Annyit tudok, hogy a fejet nem szabad felemelni, mert fejfájást okozhat. Vannak még hasonló tippeitek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem császár után 12 órával kellett felkelnem van ahol 6 óra után.

Elöször az örzőbe vittek nem szabadott nagyon felemelni a fejem.Nekem este 22 -kor volt a császár és reggel 5-kor már hozták a babát szopizni úgyhogy akkor már oldalra fordulhattam.Az első felülés vagy 1 órán át tartott.Utánna segítettek zuhanyozni és egész nap nem mertem visszafeküdni hátha nem tudok felkelni.

Hát nem a legjobb élmény,de a baba kárpótolni fog:)

Én most 31 hetes kismami vagyok úgyhogy valószínű császár lesz megint mert most meg faros a baba és nagyon lennt van így nem tud befordulni.


Liza

2011. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, de kórháza válogattja, mert van, ahol pár óra után fel kell kelnie a kismamának, máshol csak másnap engedik. Bár meglehet, hogy ez attól is függ, mi volt a műtét módja. Nekem spinális érzéstelenítés volt, 11:26-kor született a Manóm, másnap reggel kelhettem csak fel. Ami fontos, hogy sok folyadékot igyál amint engedik (bár az infúzió elvileg még bent lesz) és az első felkelésnél ne nézz a padlóra, tartsd egyenesen a fejed, ha mégis szédülnél, azonnal le kell feküdni! 1 nap múlva pedig megváltás lesz, ha felveszel hasszorító bugyit. De ne aggódj, ha jó kezekben leszel, nem olyan vészes dolog.
2011. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
en mozgattam a fejemet es nem fajt semmi (nem is mondtak hogy nem szabad mozgatni) 6 ora mulva mar meg is latogathattam a fiamat es 1 nap utan mar rohogott rajtam az orvos hogy rohangalok a folyoson...azt hittem hogy nehezebb lesz de szerencsere nem viselt meg a mutet...3 nap utan haza is jottem...
2011. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem sürgősségi császárom volt. 14 órakor született meg a kicsi, engem rögtön betoltak a szobámba (magán szobát kértem). Nem emelhettem meg a fejem, rám tették a homokzsákot és csak feküdtem. Hozzám már egy órán belül hozták is a picit szopizni. Érdekes volt hanyat fekve, de végül is csak az ingerek miatt volt muszáj. Én csak másnap reggel kelhettem fel, akkor rendbe is tettem magam segítséggel, aznap már hozták a babát és végig együtt lehettünk. A felállások voltak nagyon nehezek még napokig, de túl lehet élni, és akkor már egyáltalán nem ezzel fogsz foglalkozni. Én csak annyit tudok javasolni, hogy ha végig veled lesz a baba szopiztasd minél gyakrabban, nekem már a 3 nap reggelre beindult a tejem. Ja és tankolj fel kekszekből és szűrt italokból, mert 24 óráig nem ehetsz csak ilyesmiket.
2011. márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én alig mozgattam a fejem, de iszonyatos fejfájásom lett. Hányingerig fájt a fejem, rosszabb volt, mint bármi más a császárral kapcsolatban.

Engem 6 óra után felkeltettek, bár még nehéz volt a mozgás, azért elég jól ment. Mondjuk szédültem eléggé, mikor levették rólam a haskötést (körbe voltam tekerve egy lepedővel és az tartotta a pocim, de levették és "lezuttyant" a hasam a sebre, na attól nagyon rosszul lettem. Pedig alig maradt hasam.).

Igyál sok folyadékot, majd császár után. Nekem elég későn adtak inni, nekem meg eszembe sem jutott, hogy igyak...pedig ez is segít abban, hogy ne kezdjen el fájni a fejed.

Amúgy a mozgás tényleg segít, én egyfolytában "úton voltam" és a sebem is tök gyorsan gyógyult.

2011. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fejet érzéstelenités után nem szabad emelni.

Császárnál annyira figyelj, hogy amint lehetséges, kezdj el sétálni, még ha csak a szobában is.

2011. márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Császár után 6 óráig nem szabadott a fejemet emelgetni, csak fordítani jobbra-balra. Ezért jó, hogy vittem magammal egy nagy, fél literes műanyag poharat és szívószálat, így a szívószálhoz csak odahajoltam, és ittam. Fontos, hogy sokat igyál a műtét után. A nővérek majd úgyis mondják, hogy mikortól szabad inni.

És igen, mozogni, mozogni, mozogni. Ahogy fel lehet kelni, muszáj felkelni!!! Meg kell magad erőltetni, és menni a folyosón, sétálgatni, mert annál könnyebben gyógyulsz. Én egyébként már másnap sokkal könnyebben mozogtam, mint azok, akik természetes úton szültek.

2011. márc. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem írom le amit az előttem irók:)


Nekem még "nagy problémát " okozott, hogy vissza kellett fognom magam h NE nevessek, és ne köhögjek, mert annyira meghuzódott a seb, h az borzasztóan fájt...

2011. márc. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen igaz, amit az utolsó válaszoló írt! Valóban rájössz arra, hogy ahhoz, hogy köhögj, vagy tüsszents, nevess, hasizom kell...
2011. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!