Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a tolófájás? Ugyan...

Milyen a tolófájás? Ugyan olyan, mint a vajúdás közben csak itt van az a " kakilhatnék" érzés?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Teljesen más. Nekem az már szinte nem is fájt, csak elemi erővel jött az inger hogy toljak. Amúgy furcsa volt, hogy az izmok maguktól is tudták mit kell tenni. Én azt éreztem, hogyha én semmit nem csinálnék, akkor is kitolná a babát a méhem.


Szóval nekem a kitolás pihenés volt a vajúdáshoz képest, és nem volt fájdalmas.

2011. márc. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg más. Hogy pontosan milyen, lehtetlen leírni. Nekem addiog a derekam fájt nagyon, más nem igazán. Atolófájásoknál a derékfájás elmúlt, viszont úgy éreztem, odalent mindenem szétreped... Nekem ez sokkal nehezebb volt mind a 4 szülésnél, mint a vajúdsá... igaz, a gyerekeim nagykán volt a köldökzsinór, így nem nyomhattam úgy, ahogy éreztem volna, vissza kellett tartani a nyomást a fájások közben.
2011. márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hasnlit a kakilni kell erzeshez.en onann tudtam hogy tolofajasok hogy elore utannaolvastam es szoltam a szulesznonek hogy olyan mint ha kakailnom kellene tehat tolofajasaim vannak.
2011. márc. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon hasonlít a kakilhatnékhoz. Ugyan úgy kell nyomni mint a wc-n. :)
2011. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

olyan, mintha nem is te csinálnád. A fájás az fáj, a tolófájás meg egy lefelé irányuló préselő érzés.

Maga a tolófájás nem fáj, az viszont baromira, hogy a "kapunál" úgy érzed mindened szétszakad. Nem szabad foglalkozni vele, hogy mennyire fáj odalent, mert ha arra gondolsz, nehezebben tudod elengedni magad. Én bepánikoltam ettől a szétszakadok érzéstől, nem mertem jóformán áttolni a gyereket a méhszájon, mert annyira fájt és ezért húzódott kicsit el a dolog. Másodszorra nem gondoltam arra, hogy borzalmas érzés, csak arra, hogyha gyorsan kinyomom, rögtön meg fog szűnni, és így hipphopp meg is lett a baba. Sokkal kevésbé volt kellemetlen mint az elsőnél

2011. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanolyan volt, ugyanazt éreztem, csak erősebben. Nálam burokrepesztés után már jöttek ezek a fájások, de nem nyomhattam, mert a méhszáj még nem tűnt el. Miután eltűnt, már nyomhattam és akkor a fájást alig éreztem már, mert a nyomással voltam elfoglalva. Kakilási ingert nem éreztem.

Az első gyerek születésekor pedig semmilyen fájást nem éreztem, a szülésznő és az orvos mondta mikor nyomjak.

De engem ne vegyél alapul, mert ritka az ilyen. Nálam pl. az NST se mutatta a fájásokat, mert a pocakom nem keményedett sosem, csak a méhszáj fájt, de az piszkosul.

2011. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Az már sokkal jobb, mint a vajúdás!
2011. márc. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem hasonló volt a tolófájás a vajúdáshoz képest,csak talán már nem fájt annyira.én is vártam a kakilhatnékot mert mindenki mondta h a tolófájás olyan mintha kakilnom kéne,de nekem ez az érézs kimaradt.
2011. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A vajúdáshoz képest -oxyt kaptam végig- nekem megváltás volt, amikor éreztem, hogy nyomnom kell. Az volt csak rossz, amikor az első pár tolófájást el kellett sóhajtanom, mert még nem tűnt el a méhszáj. De amikor felfeküdtem, és nyomtam, az már nem is fájt igazán.

12 napos kislány anyukája

2011. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!