Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás közben mik történnek?

Vajúdás közben mik történnek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy ha ugye már elkezdődtek a fájások,bemegyek a kórházba időben és adnak beöntést azt tudom. De azt nem értem hogy mikor valakinek fájásai vannak, és mondjuk elég erősek akkor hogyan tudnak wc-n még pluszba erőlködni, meg leöltözni, felöltözni meg stb. Bocsánat a fura kérdésért de nagyon érdekel. Én nem félek maga szüléstől de az biztos hogy ha nagyon fájni fog majd a hasam akkor meg se tudok majd mozdulni és olyankor nem érdekel senki.(ezt tudom magamról mert az elmúlt évek során mikor meg volt a mensrtuációm sokszor annyira fájt a hasam és görcsöltem hogy fel kelni nem tudtam, még enni se ettem) ezért kicsit félek hogy mi lesz majd. Valaki leírná pontosan hogyan zajlik ez az egész őszintén?
2011. szept. 2. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nehezen:)

Mármint nekem sajnos későn adták a beöntést, és tolófájásom lett a WC-n. Nagyon durva volt! Alig tudtam kivánszorogni a folyosóra kiabálni a szülésznőnek. De nem akarlak elrettenteni, ezzel együtt is szép szülésem volt!


Mivel a fájások között van szünet, ezért a vége felé is lehet mozogni, odébb tudsz menni, le tudsz zuhanyozni. Nekem a beöntés után nem kellett erőlködni, mert minden kijött magától...:) Jó esetben van melletted valaki, aki fogja a kezed, vagy támogat fizikálisan, ha úgy érzed, nem tudsz megmozdulni. És hát lehet fekve vajúdni, ha az esik jól neked!

2011. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Két gyermekem van az elsőnél mikor beindultak a fájások nst gépre raktak majd egy kis idő után megvizsgált a doki,hogy mennyire van nyitva az "út" hálóruhát ott adnak amikor bekerülsz a melltartót is le kell venni mivel szülés után majd mellre kell tenni a picit a bugyit is van ahol le kell venni és egy széles betétet kapsz.A beöntés után nem kell erőlködni pár pillanat után magától ki folyik minden erölködés nélkülközben a fájásoktól függően a doki megnézi,hogy megrepedt e a burok ha nem akkor megrepeszti
2011. szept. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Ott a szülésznő segítségnek, nyugi, mindent elmond, elmagyaráz.

A lányommal "friss" az emlékem.

Bementem a vizsgálóba, hogy asszem fájok. Nem voltak vészes fájásaim, kellemetlenek voltak de nem fájtak olyan hűde.

Doki megvizsgált, ctg, vizsgálat, utána beöntés, kb annyira zavarban voltam, hogy fájni is elfelejtettem, utána trónolás. A beleket annyira megmozgatja a víz, hogy azért kéne erőlködni, hogy bent tartsd, ami "nemodavaló" az kirobban. Utána zuhany, van kapaszkodó, tudsz támaszkodni, elszuszogod a fájást, zuhanyzol tovább. Ha úgy mész egy egy fájás között van 4-5perced, alvázzal kezded, és amire van időd lemosod...

Öltözöl, és mehetsz is a szülőszobához, párodhoz. De még papírokat is kell aláírnod, meg adatokat megadni meg egy csomó mindent. Annyi felé kell majd figyelned, hogy fájni is elfelejtesz. Nyugi. Minden rendben lesz.

26 és 7hónapos törpék anyuja

2011. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi 21.51-es vagyok nem tudtam befejezni de most folytatom.A repesztés után az egy kicsit kellemetlen de nem vészes.A vajúdás közben a szülésznő megfogja nézni többször a pici szív hangját.Amikor erősödnek a fájások és sűrűsödnek mindenkinek más a jó én végig feküdtem és ott volt a férjem nagyon sokat segített vizezte a homlokom és a szám.A toló fájások olyanok mintha kakilnod kéne ekkor kell szólni a szülésznőnek és ő segít majd átmenni a szülő ágyra vagy ha van veled valaki akkor ő is tud segíteni.Azután már csak jön a doki egy pár tolás és már kint is van a pici akire olyan sokat vártál és a hasadra fektetik ennél szebb élmény a világon nincs!!!!Ezután elviszik a picit megmérni addig téged a doki rendbe tesz /ha gátat vág amit nem fogsz érezni mert szülés közben vág/ Ezután vissza kísérnek a vajúdóba ahova vissza viszik a babát is és ekkor a melledre tudod rakni.De ne izgulj mindent mondani fognak ha nem kérdezz bátran!! Sok egészséget és erőt kívánok!
2011. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

szia

én eléggé intenzív fájásokkal mentem be szülni, folyamatosan jöttek ,és amikor kaptam a beöntést majdnem lerúgtam a dokinő fejét alig bírtam visszatartani hogy ne ..bocsánat hogy ezt írom de hogy ne fossak oda és akkor még tartsam vissza, és bírjam ki a fájásokat is fekve, mozdulatlanul

na meg amikor mentem zuhanyozni legalább 3 szor leguggoltam mert annyira erősek voltak a fájások hogy nem bírtam megmozdulni ...borzasztó volt.. :)


és sajnos én is nagyon megkinlódtam életem során a menszesz görcsökkel, nem egyszer jött értem a mentő,...

és igen hasonlókat lehet érezni vajúdás alatt csak szorozd meg ezt a fájdalmat 2 szer..

nem mondom hogy nem fog fájni, vagy fog fájni, mert mindenkinek más a fájdalomküszöbe de én nem bírom a fájdalmat egy kicsit sem,

és a tolófájások olyanok mintha kakilni kéne de nagyon nagyon..

én mondtam is a szülésznőnek hogy

elnézést, de kakálnom kell

persze nem kellett csak a baba feje már nyomta a végbelemet azért éreztem ezt az ingert


na szóval röviden ennyi. szerencsére túléltem bár néha úgy

éreztem ott halok meg

de hát mindenki más és más, és máshogy bírja a fájdalmat és nem kaptam fájdalomcsillapítót sem azért volt nehéz nagyon

a végén már sikitoztam is annyira fájt de hát nem érdekelt.. ez van elmúlt..

2 szer meggondolom hogy lesz .e kistesó :)

1,5 éves baba anyukája

2011. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát kedves utolsó! Nem irigyellek. Remélem azért ennyire én nem fogok szenvedni bár ahogy írtad hogy neked is sokszor mensinél erős fájdalmat volt akkor lehet közre játszik majd nálam is. Kicsit félek.
2011. szept. 2. 22:24
 7/11 A kérdező kommentje:

21:51.nek,. Köszönöm szépen:)

Lehet buta kérdésem lesz és tudom hogy mindenkinél máshogy van de honnan fogom majd tudni hogy mikor kell majd bemenni lehetőleg időben a kórházba. Most vagyok 35 hetes és már a terhesség legelejétől sokszor fájt a hasam. Mostanában ilyen enyhe menses szerű érzést érzek lent meg néha szúródik. De ha lefekszek pár perc múlva elmúlik. Mit kell majd érezni? a mensi szerű fájdalom is annak számít ? én már nem értem az egészet. kicsit aggódok hogy túl későn fogok majd bemenni kórházba.

2011. szept. 2. 22:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szia

utolsó vagyok.. igazából ez semmit sem jelent szülésnél hogy előtte mennyire görcsöltél :)


de viszont van egy jó hírem, igaz az hogy szülés után aki nagyon görcsölt a menszivel, enyhülni fog, vagy teljesen elmúlik, mivel már megváltozik a méh szülés után, .


hát nekem bevált, ugyanis szülés után mostanáig meg sem érzem hogy megvan, talán picit érzékenyebb ennyi,

na meg mióta megvan a baba teljesen rendbe jött a ciklusom is. napra pontosan tudom mikor van peteérésem, és mikor fog megjönni.. annyira kiszámíthatóvá vált ez azóta

annyi előnye lett :)


de hát ne félj, mi ezt felvállaltuk nők mikor gyermeket terveztünk, kikell bírni a szülést, látod itt vagyunk

erre vagyunk mi teremtve!


de hátha kapsz majd fájdalomcsillapítót és akkor elviselhetőbb lesz, én nem kaptam azért kinlódtam annyit

(nem is értem miért nem adtak pedig kértem.. )


szóval ne aggódj, mert kárpótol minden fájdalomért az a pár óra a gyönyörű kisbabádért :))

szia !!

2011. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is kicsi a fájdalomküszöböm, de ehhez képest hang nélkül bírtam a vajúdást. Szerintem nem ez határoz. Amúgy csak annyit tennék hozzá a már leírtakhoz (mert már mindent leírtak, amit tudni érdemes), h simán lehet csinálni bármit, még a tolófájások alatt is. Még a vajúdóágyon voltam, de már elkezdődött a kitolás. Még ott kellett tolnom vagy kettőt, mielőtt átkerültem a szülőágyra, amire azt kérték én másszak át két tolás között!!! Azt hittem csak hülyéskednek. De nem. Na mondtam, h márpedig ez nekem nem fog menni (azért akkor már fájt a dolog rendesen!). Megfogták a kezem, meg igazgattak rajtam egy kicsit, és közben meg tényleg áttudtam mászni! Ma sem tudom hogy csináltam. Ezt a sztorit már mástól is hallottam. Lehet neked is ilyen lesz majd.
2011. szept. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
szia! ellentétben a többiekkel én nem kaptam beöntést - bár szerintem ezzel már nem akartak kínozni! - 23 óra vajúdás után - nekem nem kellett átmásznom szülőágyra sem! sima ágyban szültem meg a picit. szerintem hogy hogy fogsz szülni azt az adott pillanat és a kórházi személyzet függvénye! de kérj fájdalomcsillapítót ha lehet -ez csak egy jó tanács :)
2011. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!