Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros Mamák! Milyen...

Császáros Mamák! Milyen hátrányait éreztétek saját bőrön a császármetszésnek? Mennyi idő volt, mire felépültetek? Nagyon nehezek voltak az első napok, hetek?

Figyelt kérdés

Túl lent van a lepényem, ha esetleg a méhszájra csúszik, vágni kell. Szeretnék belül felkészülni, mire számítsak, ha így lesz.

Köszönöm a válaszokat,

30 hkm


2011. márc. 11. 20:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki hogy volt vele, de én viszonylag hamar felépültem mindkét császáromból. Amikor az első született, akkor 24 órát kellett ágyban maradnom, de amint letelt a 24 óra azonnal felkeltem elmenetem zuhanyozni és az etetésnél saját magam mentem a kicsiért és hoztam ki a kezemben egy hosszú folyosón.

A második alkalommal egy kicsit nehezebb volt 12 óra után kelhettem fel, de ott még első alkalommal segített a nővér fürdeni, mert rosszul voltam, de hamar felépültem ott is, mert másnap már sétálgattam kórház udvarán.


Szóval egyéntől függ, de nekem nem volt olyan rossz.

2011. márc. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1 gyerekem van es ezert nem tudom osszehasonlitani de szamomra nagyon konnyu es szep elmeny volt. Masnap mar szepen setalgattam es csak a hatradolessel voltak gondjaim meg egy par napig. 5 hetesen voltam kontrolon es onnantol kezdve napi rendszeresseggel hasizmokat vegeztem pont ugy mint akivel nem tortent semmi. nagyon izgultam en is a mutet elott de ha tudtam volna hogy csak ennyi lesz akkor rohogve fekszek fel az asztalra. ne izgulj mert olyan hamar eltelik hogy szinte eszre se veszed es mar meg is mutatjak neked a picurodat aztan mikor mar tudod hogy o jol van akkora megkonnyebbulest fogsz erezni hogy hipp hopp felepulsz
2011. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sürgősségi császárom volt, mert elakadt a lányom a szülőcsatornában, tehát engem altattak.Miután magamhoz tértem,2 óráig még a szülőszobán voltam megfigyelésen, de már saját magamnak kellet átmásznom egy kis segítséggel a tolós ágyra hogy visszavigyenek, és ott is arról egyedül szintén kis segítséggel a saját ágyamra.Ez este 6 körül volt,reggel fél 5kor ébresztettek, hogy tessék kelni, megyünk zuhanyozni...Na az volt nehéz, hogy magas kórházi ágyról lehuppantam.Aznap még behozták a picit 2szer a csecsemősök, de második nap már mentem érte, és igaz az, hogy minél többször kel fel az ember annál könnyebb.Első nap a rossz csak, én 5 nap itthon voltam, simán feljöttem a 3.ra, és már nem volt az hogy még egy hétig kímélem magam itthon, mert nem éreztem szükségét, minden nap talpon voltam, abszolút nem viselt meg.Annyi hátránya van, hogy nem hallottam először sírni a lányom, nem rakták rám, nem láttam "frissen" pocakból kivéve, ami szerintem iszonyat nagy és emlékezetes élmény lett volna, és mai napig bánom:(:(Nekem ennyi hátránya volt csak tényleg.
2011. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Én természetes úton szültem. Annyira kimerültem a végére, hogy nem is emlékszem, milyen volt amikor felsírt. Aztán a kezembe adták, de én csak arra tudtam gondolni, hogy mennyire fáradt vagyok és pihenni akarok. Csak azért írtam, hogy nem biztos hogy a császárral biztosan kimaradtál valami hatalmas élményből!

2011. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kb 2 hét volt mire normálisan tudtam mozogni..addig csak óvatosan.Mondjuk én amikor kijöttem a kórházból elkaptam az influenzát és iszonyat módon köhögtem..borzasztóan fájt tőle a hasam.15:07-kor született meg a kisfiam és este 8-kor már keltettek,hogy menjünk zuhanyozni.Úgy éreztem,hogy nem fog menni,nem hitték el.Elájultam.Kaptam még egy adag infúziót.22 óra körül zuhiztam de tényleg szar leszállni arról a magas kórházi ágyról..meg felülni,lefeküdni stb.21 óra múlva kérdeztem h mikor láthatom végre a kisfiamat,kis meglepődéssel kérdezték,hogy még nem láttam??Nagy nehezen egy 5 percre felhozták de nem tehettem cicire csak másnap 14 órakor mert akkor volt lent az osztályon hely :( mondanom sem kell h alig alig cicizett,a tejem sem indult be-tápszeres lett.Most 2 éves a kisfiam,még mindíg viszket a vágás helye.középen szép de a két széle még dudoros :( nem is lesz ideje rendesen meggyógyulni mert várjuk a második babánkat.Itt okosabb leszek és ki fogom harcolni h minél előbb tegyük cicire!Szerintem erre nem lehet se belül se kívül felkészülni,mert mindenki másképp éli meg.Nálad tuti minden rendben lesz,ne izgulj!Sok sikert!!
2011. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
en szultem siman is meg szultem csaszarral is de en azt mondom 100 szor szulok siman mint megegyszer csaszarral
2011. márc. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
utolso vagyok ez lemaradt:alig birtam mozogni, az agybol le fekves felkeles katasztrofa volt, be lazasodtam,napokig lazas voltam, idovaltozasra iszonyuan faj meg belul a vagas ugyhogy sza**r volt
2011. márc. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem császár után nem volt sok bajom a sebbel, hamar felépültem.

Viszont számomra az utóhatásai rosszak: érzem a vágásnál, ha jön egy front (fezsül, szúr, furcsa), ha megjön akkor is érzem, hogy fáj a vágás, néha szeretkezések után is feszül. (5 hónapja volt császárom)


Császár után sok folyadékot igyál, hogy ne fájjon a fejed és ne is emelgesd a fejed majd! Tudom, nem mindenkinek okoz fejfájást, de akinek igen, az olyan fejfájást fog érezni, mint még életében soha. Nekem sajnos hányingerig fájt a fejem, soha olyan szarul nem éreztem még magam. A vágás nekem ahhoz képes semmi volt.

2011. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nekem semmi bajom nem volt.6. napon az utcán sétáltam.Az első felállás talán ,ami a legrosszabb.
2011. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én két császáron vagyok túl. Az első után nagyon könnyen ment minden, a második kicsit nehezebb volt. Az első felülés az elég gáz, de a tusolás után minden sokkal jobb! Én nem tudom milyen a sima szülés, de azt láttam, hogy sokkal jobban voltam mint aki simán szült és a gátmetszéssel kínlódott. Ne aggódj, ha császárra kerül sor, mert nem olyan rossz mint sokan mondják.
2011. márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!