Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2011-es tapasztalatok a Győri...

2011-es tapasztalatok a Győri kórházzal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szülés, ott dolgozók, bababarát cím , TE hogyan élted meg? stb. ilyenekre lennék kiváncsi :)
2011. ápr. 6. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én 2 éve szültem ott,de megvoltam elégedve a nővérekke.Annyi rosszat lehet hallani hogy így meg úgy undokok a csecsemős nővérek,de én sokat köszönhetek nekik.Főleg az idősebbeknek,de a fiatalokkal se volt gond.

Szülésznőm nem volt foagdva de kaptam egy fiatal nőt aki tündéri volt.Szülés után 1 óránkeresztül beszélgettünk mindenféle dologról mintha ismertük volna egymást:))

Bababarát dolog jó is meg nem is.Jó hgy veled van a kicsi,de sokszor jó lett volna pár óra leadni.Elméletileg le lehet,de bababaát kórházba hát nem tudom,hogy mennyire örülnek neki....

Kórtermek alpjába véve kulturáltak,zuhanyz normális,Wc?hát mint minden közintézményben.....

Jó tapasztalatokkal távoztam a kórházból.

Sok sikert

2011. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 2010 novemberében szültem Győrben. Épp front volt, rengetegen szültek aznap (másnap jött a hó), a szülőszoba tele volt. Volt fogadott orvosom, ő is párhuzamosan az enyémmel vezetett egy másik szülést, és a szülésznő is sokszor ment máshova, de soha nem hagytak minket teljesen magunkra. A szülésznők szerintem nagyon kedvesek (én csak kedvessel találkoztam), a csecsemős nővérekkel sem volt igazán problémám. 2 idősebb közülük is nagyon kedves volt. Az egyik 2x is fürdette a babámat, mondta, h menjek vele nyugodtan, mindent megmutogatott, pl. hogy hogy kell otthon ápolni a köldököt. Hát hogy mennyire baba barát azt nem tudom megítélni. Jó is, hogy veled van a pici, meg nem is. Én egy olyan szobába kerültem (a sok szülés miatt) ahol egyedül voltunk a babámmal. Ez persze jó is volt, de ha pl. ki kellett mennem a mosdóba, akkor magára kellett hagynom a babámat. Meg ebben a szobában nem volt nővérhívó, meg az ágynál lámpa sem. Különben ezt a pár napot szerintem ki lehet bírni. Nekem igazán egy nagy csalódás volt, a hazajövetelünk napja. Azt hittem ez lesz az életem legszebb napja... Hát ezt rendesen elrontották, nem kaptam meg minden papírunkat, ment a kavarás rendesen. Végül az én zárójelentésemért, papírjaimért, és a kislányom születési anyakönyvi kivonatáért másnap kellett visszamennünk. De összességében ezen kívül nekem nem volt más rossz élményem. A csecsemős nővérekről elég sok rosszat olvastam (pont előtte volt egy cikk a kisalfold.hu-n, ahol sok kommentelő szidta őket), így túl sokat nem is vártam tőlük. Az igaz, hogy nem járnak állandóan a kismamák nyakára, hogy kell-e segítség, de segítettek, ha kértem. Szóval úgy készítettem fel magam, hogy a kedvesség pozitív csalódás volt :)
2011. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyk.A papírokkal mi is így jártunk hogy délelőtt haza mehettünk volna,de szóltak hogy várni kell egy kicsit.Az a kicsit majdnem fél nap volt nem túlzok.4,5 órát vártunk az előtérben 3 kismamával akikkel már ezt se tudtuk hogy hova menjünk szoptatni mert ugyebár a szobából kiköltöztél tiszta ágyruhát tettek...stb.Ja az én helyemre be is költözött egy frissen szülő nő.és a végén kinyögték hogy ne várjunk továb holnap jöjjön apuka a zárójelentésekért:(((
2011. ápr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én 2010 júnis 2án szültem ott a másodszor.a 2008ashoz képest maga volt az álom.indított szülésem volt(túlhordás) egy percre sem hagytak egyedül.pedig se doki se szülésznőm nem volt.bár,már a felvételnél kijelentettem hogy VIP szobát szeretnék majd.A szülés után is azt a 2 órát végig velem volt a kicsi és szülésnő is.Majd átvittek egy sima kórterembe,mert a VIP foglalt volt,de mondták hogy másnap felszabadul és ha még mindig akarom költözhetek.Akartam.Az lett a vége hogy 7éjszakát töltöttem VIPben,mert a kicsinek gyulladást találtak a vérében.(összesen 9napot voltam bent)napi 2x volt vizit,külön behozták az ebédet,mindenki kedves volt,ha ki akartam szaladni(újság...)akkor simán "leadhattam" a kicsit.A nagy(akkor 19hós) fiam és a férjem napi 2x jöttek.A saját zuhany és wc vitte a prímer,azt is napi szinten takarították.Van tv légkondi,internet....

szóval az sem igaz,hogy nem engedik hogy cumizzon a baba.

Én meg voltam lepődve a 2008as "léthez" képest nagyon jól változott

2011. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)jó ilyen pozitív válaszokat olvasni :)


És ez a VIP szoba mennyit kóstál / éjszaka ?

2011. ápr. 9. 13:05
 6/8 anonim ***** válasza:

10 ezer Ft/éjszaka.Én hajlandó voltam kifizetni.Azt mondtam szülni bárkinél tudok,de az a nyugalom nekem kell!Főleg hogy a nagyobbik is folyton bent volt,nehezen viselték volna a frissen szültek


[link]


(bár én csináltam ott fotókat,mikor bent voltam,hogy megtudjam mutatni a barátnőimnek)

2011. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem pozitív tapasztalataim voltak, igaz én 2010-ben szültem és volt egy kis "hátszelünk is",de a szobatársammal sem törődtek egy fokkal sem kevesebbet, mint Velem.

Nekem nagyon jó volt, hogy bababarát, engem császároztak és az első pár óra amíg nem kaptam meg a babámat tűnt a leghosszabbnak a kórházban eltöltött 5 nap alatt.



Hazameneteli napra jó tanács:

AMÍG NEM KAPTAD MEG A KICSI ÉS A SAJÁT PAPÍRJAIDAT, NE ÖLTÖZZ ÁT A KÓRHÁZI HÁLÓINGEDBŐL A SAJÁT RUHÁDBA, így elkerülheted azt, amit több előttem író is tapasztalt, és nyugodtan a saját szobádban, megetetheted a kicsit és még Te is kapsz enni. Mindent készíts össze és amikor megkapod a papírokat, addig apuka, vagy aki hazavisz elfoglalhatja a kicsit, amíg pár perc alatt felöltözöl.

Én is "tapaszasztalt" anyukáktól kaptam ezt az infót, és én is láttam a folyosón ücsörgő anyukát, hazamenetelre várva 4-5 napos újszülöttel.

2011. ápr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet :)

amíg nincs papír maradok a szobába. ha csak ki nem dobnak , mert kell az ágy , de csak nem :)))

2011. ápr. 20. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!