Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szolnoki Hetényi kórházba...

Szolnoki Hetényi kórházba szüléshez mit ajánlatos bevinni? Főleg a babának?!

Figyelt kérdés
Van valamilyen lista?
2011. máj. 3. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát erre én is szeretnék pontos választ kapni. Ilyet is, olyat is hallottam. Én pótkisruhákat meg pelenkát biztos viszek. Nem biztos hogy az 5pelus, amit adnak, elég lesz a babámnak. Textilpelust is viszek. Persze ezeket csak a táska aljára teszem, nehogy azt se kapjam meg, ami jár...
2011. máj. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Utána érdeklődtem és ajánlatos elmenni a CSNT-re.

Ez a szülőszoba látogatás. 28. héttől foglalkoznak ott a kismamákkal, hétfői napon van csak, akkor is 11 óra környékén kell oda telefonálni, hogy tudnak -e esetleg fogadni titeket. Ez attól függ, hogy van -e műtét kiírva vagy nincs.

Törvényi joga a kismamának, hogy eldöntse, hogy ki legyen szüléskor mellette. Nálunk párom lesz. Olvastam olyat is, hogy adnak csekket, azt befizeted és szüléskor bemutatod, majd az apuka megkapja a ruhát, amiben bent tartózkodhat. Ez már nem így van, most már ingyen biztosítják, csak papucsot kell vinni magával.

Lista ugyan nincs, hogy mit kell és ajánlatos vinni a babának a szülésre ill., az utánra, de elfogja mondani részletesen.

Ami fontos, hogy kell a kis könyved és annak a taj kártyája, aki bent lesz veled a szülésnél, mert gépben nekik jegyezniük kell, hogy kik kaptak felvilágosítást.

Egy alkalmas az egész, nem kell hetekig visszajárnod/járnotok.


Telefonszámuk: 06-56/503-788

2011. máj. 4. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésnél(2010 nov.) a tesóm volt velem, semmilyen csekket nem kellett befizetni!!!

Adnak 5 pelust, én vittem a biztonság kedvéért, de bőven elég volt amit adtak.

Amit én vittem a babámnak:

-kiskeszyű,mert általában összekarmolják magukat

-mindennapra másik ruci, body+rugdalozó(+egy pizsi)

-Kissapka,mert fürdetés után ha tolod a folyosón lehet huzat is

-plédet

-Textilpelenkát

-raktam el cumit és cumisüveget, de nem vettem elő és igencsak le is csesztek volna érte.

-fülbevalót(ha kislány és azt akarod,hogy ott kiszúrják a fülét)


Szerintem másra nem is volt szükség!!!

Gyors és könnyű szülést kívánok Neked!!!

2011. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja és lemaradt:

Szülésre a következők: hálóing(bár rám szólt a szülésznő,hogy nem kellett volna újat vinni, megtezsi egy rossz póló is:):) ).

Betét, bugyi, wc papír, papírzsebkendő, fertőtlenítő kendő, törölköző, hálóing(nekem 5 volt, kellett is cserélni,mert nagyon izzadtam),pohár, kés-villa, kanál, innivaló, ennivaló,mert szörnyű a kórházi kaja.Melltartó, melltartóbetét, zokni. Papucs(+1 amiben fürdessz), tusfürdő, sampon, fésű, ja és köntös.


Hát más nem nagyon jut eszembe.

2011. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kis sapi, kis kesztyű, pléd, textil pelús. Ruha ha esetleg szép ruhacskában akarod látni és mutogatni a babádat, mert elég gagyi ruhák vannak ott. Amúgy minden mást adnak. Én tavaly júliusban szültem ott.
2011. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
fontos! Gátmetszés esetére valami fertőtlenítő oldat vagy kendő! Nekem nagyon hasznos volt, patikában lehet kapni.
2011. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megtudnád mondani, hogy mi neve annak, amit a gátmetszésre használtál?

És mennyi ideig?

Szülés előtt is el lehet már kezdeni?!

Annyi mindent olvasok. Bocs, ha hülyeséget kérdezgetek :/

2011. máj. 5. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!