Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szüléshez valaki miért a...

A szüléshez valaki miért a barátnőt, az anyját hívja be?

Figyelt kérdés

Én max. a páromat, de senki mást, ha ő nem jönne be, inkább egyedül lennék.

Sztem olyan intim dolog ez, hogy bárki más feszélyezne( jó, az orvosokat, meg az ápolókat persze elviselem, de nem igazán mutogatnám csak úgy egy barátnak az alfelem).

aki mást hívott be mi vitte rá? a párja nem tudott/nem akart bejönni?


2011. júl. 17. 23:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szerintem mindenki azt hívjon be, akinek a jelenléte segít, megnyugtat. ha ez az anyja, barátnője, akkor őt. nálam pl. a férjem és a sógornőm váltották egymást, és bár imádtam a férjem, ahogy ott izgul és teljes erőből segíteni próbál, a (már tapasztalt anyuka) sógornőm mégis többet segített, csak azzal is, hogy nem csinált semmit, csak fogta a kezem. egyszerűen erőt adtak, mind a ketten.
2011. júl. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha valaki bemegy veled, az alfeledből semmit nem fog látni:)

Amúgy én sem tudom, ha a párom nem jönne be velem akkor inkább senki!!!

Mondjuk a párom nélkül nem is akarok szülni :S ha majd eljön az idő én biztos "belehalok" ha nem akar bejönni:S

2011. júl. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Téged feszélyezne az anyukád jelenléte? Ha párom nem jött volna be, akkor anyát kértem volna meg. Hatalmas lelki erőt ad, ha van ott valami melletted.
2011. júl. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Biztos szülészete válogatja, de nálunk a szülésnél a párom mindent látott, hiába állt a fejemnél:)

Szépen letakart elparavánozott szülésre számítottam, mint a filmekben, de a gyakorlat nem ilyen volt... persze akkor és ott nem érdekelt, csak utólag beszégettük át apával a dolgokat. Az biztos, ha nem akarna bejönni nem erőltetném, függetlenül, hogy én szeretném. Szerencsére ha lehetősége lesz rá ott szeretne lenni a második baba születésénél is.

Ennek ellenére hasonlóan gondolkodom mint Te, ha apuka nem tudna bejönni - hiszem ott a másik kisgyerek is már - akkor inkább egyedül fogok szülni.

Ügy érzem ez a kettőnk dolga... Embere válgoatja.

2011. júl. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 nittababy ***** válasza:
hát nekem sem akart bejönni a párom ezért szóltam az unokatestvéremnek hogy jöjönn be én tuti hogy nem szülnék egyedül nagyon nagy lelki támasz az ha valaki bent van veled megnyugtattó érzés!!!!
2011. júl. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálam is a megnyugtatás a kulcsszó. Valamiért a párom nem képes erre. Pontosan azért nem igazán számolok vele ezen a téren.
2011. júl. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sumergo ***** válasza:

Édesanyám, vagy bárki más engem halálra idegesítene, még távolból is idegesítő volt pl mikor mentem érettségizni, vagy diplomázni, jobban parázott mint én, na hát erre szülésnél éppen semmi szükség. Igazából a párom sem tudom, h be fog-e jönni, még maga sem tudja. Őt sem annyira magam miatt szeretném, ha jönne, hanem inkább a baba miatt, h ott lehessen vele az első pillanattól kezdve, úgy mint én.

Mondjuk én egyébként is inkább egyedül szeretek szenvedni, nem szeretem, ha ezt más is látja.


24 hkm

2011. júl. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia!Barátnőt én se hivnék be.Nekem a párom és anyukám volt bent. Hogy miért? MErt akinél szültem doki annál születtem én is 25éve igy értelemszerű volt h bejön édesanyám is:) S anyum jobban átérezhette hogy mire van szükségem. De nekem nagy segitség volt h ott voltak mindketten. 25,lányunk 15hós
2011. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt, hogy másnak milyen a kapcsolata az anyukájával, testvérével, anyósával, barátnőjével, te nem tudhatod. Vannak olyan szoros, bizalmi kötelékek, amik egyesek szerint elképzelhetetlen, másoknak meg természetes.

Én sem állok senkivel olyan intim viszonyban, mint a párommal, de el tudom fogadni/képzelni, hogy más meg igen. Nincs ebben semmi. A lényeg, hogy mindenkinek jó legyen, senki ne legyen feszélyezve, mindenki örüljön :-)

Bárcsak nekem is olyan anyum lenne, aki meg tud nyugtatni a jelenlétével, de sajnos köztünk nem ilyen a viszony.

2011. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

én azért nem hívnám anyumat, mert nagyon izgulós, mindenen jobban izgul, mint én.

nyugis természet vagyok, de ő az egyetlen, aki olyan szinten pörög, hogy én is ideges leszek :)

így ő nem lenne rám nyugtató hatással.

párom más, neki kötélidegei vannak :)

2011. júl. 18. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!