Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem reprezentatív felmérést...

Nem reprezentatív felmérést szeretnék készíteni a gátmetszés gyakoriságáról, segítenél?

Figyelt kérdés

Kérlek írd meg, hogy

-melyik kórházban szültél (otthon szülők írjanak ,,otthon"-t)

-melyik évben szültél.

Aki nem Magyarországon szült ezen kívül kérem írja meg az országot is.

Köszönöm.


2011. máj. 9. 18:43
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
45%

2010. DEOEC Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, volt gátmetszés.


Elnézést, csak egy apró hozzáfűznivaló annak a kedvéért, aki úgy vélekedett "még szerencse", hogy volt gátmetszés, így is kívül-belül repedtem.

Olvastam egy szülésznő tanulmányát, amiben egy elgondolkodtató sor szerepelt:

Próbáljunk meg szétszakítani egy lepedőt. Az anyag egészen addig egész jól ellennáll, míg meg nem vágod a kisollóddal. Utána úgy szakad, hogy öröm nézni.

Elég "megkezdeni" a dokinak és már szakad is, mint a karika csapás.

A tanulmány szerint senkinek nem volt harmad- vagy negyedfokú gátrepedése, akinél NEM alkalmaztak gátmetszést.

Míg az eljáráson átesettek jelentős része végbélzáró izomba, vagy akár a végbél nyálkahártyájába hatoló repedéssel zárta a szülést...

2011. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Utolsó: nekem volt gátmetszés, és nem okozott gondot, ma már nem egyenesen vágják a gátat, vagyis esélytelen a végbélig repedni.

A szobatársamnak gátvédelem volt, és ő szerte szét repedt, szerencsétlent 2 órán át stoppolták össze, és akkor mondta a szülésznőm (aki abszolút gátvédelem párti) hogy egy jó szülésznő fel tudja mérni, hogy szakad-e az anyuka, és ha fennáll a veszélye, akkor kisebb gond a metszés.


És azt is mondta, hogy ha egy vágás egyenes szélű, akkor sokkal gyorsabban gyógyul, így bár szerinte a gátmetszés elavult, és meg kell próbálni mindenkivel a gátvédelmet, ha a szakadás érdekében vágni kell, akkor nem szabad a védelmet erőltetni.


Én úgy hallottam, hogy ha szakad valaki, akkor sokkal nagyobb az esélye a végbélrepedésnek.

2011. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint a sógornőm is az "ESÉLYTELENEK" közé tartozik, ugyanis természetesen neki sem egyenesen vágtak, hanem ferdén, mégis öltögették a végbelét is rendesen...

Majd szólok neki, hogy pedig "esélye" sem volt...

Biztos ő a magyar csoda... :(

2011. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
45%

Az sem igaz, hogy az "egyenes sebszél gyorsabban gyógyul". Ez egy városi legenda.

Az igazság ezzel szemben az, hogy ötször könnyebb összeölteni!!! Azért is KELL hanyatt feküdve szülni (ami a legkevésbé ideális póz!), mert a dokinak úgy KÉNYELMESEBB...

Függőleges helyzetben sokkal jobban tudnak nyúlni a szövetek, erősebben nyomja a fej a gátat, ami így sokkal rugalmasabb, mint háton fekve.

Azért is van a rengeteg magas hüvelyfali repedés, mert fekvő helyzetben vízszintesen halad a repedés... fizika...

2011. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

2008 Kalocsa, volt gátmetszés.


Ne vitázzatok.(szerintem) Mindenkinek van lehetősége szülés előtt elbeszélgetni az orvosával, és ha nem egyezik a vélemény, kereshet másikat. Én mindenesetre rábízom ezt a döntést, mert bár nem kellemes, bizonyára jobban ért hozzá.

2011. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Viták nélkül hová fejlődne ez a világ?! Nem anyázunk, csak megosztjuk egymással a véleményünket...
2011. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
2008 és 2009 Jahn Ferenc, mindkétszer volt gátmetszés.
2011. máj. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!