Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Féltetek a szülés előtt?...

Féltetek a szülés előtt? Mivel tudtátok igazán megnyugtatni magatokat?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy kárpótolni fog a kisbabátok :) Ugyanis én tudom, hogy kárpótolni fog, de ez cseppet sem nyugtat meg.. ugyan úgy félek a szüléstől.. :S Tudom, hogy ez csúnyán hangzik, de kérlek ne értsétek félre. Elmondhatatlanul várom már, hogy a kezemben tarthassam az én kis mazsolámat, és végre megpillanthassam, de előtte túl kell élni a szülést, amitől őszintén szólva eléggé félek..

1 hónapom van még hátra. :) Van rajtam kívül még hasonlóan betoji kismama?

23 éves km


2011. máj. 18. 01:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még nem szültem,remélem nem haragszol hogy mégis válaszolok. Próbálj ne erre gondolni.Szerintem mindenki fél tőle,én is pedig nekem még jóval odébb van ez. Pihenj,tv-z,olvass baba könyveket. Úgyis túl kell esned rajta,semmivel nem lesz jobb,ha már jóval előtte parázol tőle. Nincs két egyforma szülés,lehet hipp-hopp túl leszel rajta. Sok boldogságot kívánok.

2011. máj. 18. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Azt tudom mondani - így két szüléssel a hátam mögött - hogy az elsőnél ugyan féltem kicsit, de a végén már annyira vágytam a kisbabámra, hogy vártam magát a szülést. Na meg kíváncsi is voltam, hiszen annyi mindent hallottam már.... Hosszú, nehéz, de csodás emlékű szülésem volt. S annak ellenére, hogy 14 kemény órát szenvedtem, a második babónál már az se érdekelt, hogy tudtam, sokkal jobban fáj, mint azt az ember valaha is el tudná képzelni, azt is tudtam, olyan semmihez sem hasonlítható boldogság amikor kibújik és a karomba adják, ami mindent feledtet és mindent megér.

9 hós a kisebbem, 2 és fél múlt a nagy, de már alig várom, hogy újra szülhessek. Komolyan, az embernek ez olyan, mint a kábítószer. Annyira csodás élmény, át akarom még élni sokszor, el se tudom képzelni, hogy ne szüljek többet, legalább még 3-4 babát szeretnék! :-)

2011. máj. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én azzal nyugtattam magam, hogy 99,99% ma Magyarrszágon túléli. Akkor valahogy én is meg fogom csinálni. Én se vagyok kevesebb másoknál. Te se, te is meg fogod csinálni. Felesleges ezen előre stresszelni.
2011. máj. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is féltem kicsit, amíg teherbe nem estem. 15 hetes vagyok, már minden félelmem elszállt.

Egyrészt bent van, nincs visszaút, ott nem maradhat, így vagy úgy, de ki kell jönnie.

Max. egy nap szenvedés, gyötrelem nem megéri, hogy kapsz egy csodálatos kis életet? Az anyák többsége az életét is adná a gyermekéért, akkor ahhoz képest mi az az egy nap "küzdelem"?

Ez lesz az egyetlen olyan fájdalom életedben, aminek van értelme és csodás jutalmat kapsz érte.

Nők vagyunk, ez a legédesebb hivatás. Mostmár többek is annál, édesanyák!!! Mi kaptuk ezt a hatalmas, felemelő és megtisztelő feladatot, hogy embernek adhatunk életet. A mi küldetésünk, a mi harcunk.

Lehet, hogy kicsit szentimentális volt, de talán ez most segít neked!

2011. máj. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem, viszont nekem nagyon sokat segített a párom, aki mindvégig, még a szülőszobán is mellettem volt. Fogta a kezem, velem szenvedett (23 órát vajúdtam), amikor eldőlt, hogy császár lesz a vége, ő kötötte be az infúziót (volt szakmai tapasztalata, és megengedték neki), és akkor is a kezemet fogta, amikor áttoltak a műtőbe. Sajnos nekem nem adatott meg a sima szülés öröme, varázsa, mert nem tágultam ki teljesen, és annyira ki voltam merülve, hogy császár előtt el is altattak, de túléltem. Megmondom őszintén, én is nagyon be voltam parázva, még búcsúlevelet is akartam írni a páromnak. Így utólag visszagondolva, nem is volt annyira szörnyű, mint amennyire féltem tőle, és már mosolygok az egészen. És megérte a fájdalom, gyönyörű életteli két éves kisfiam van. :)
2011. máj. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én végig rettegtem a terhességem. Lehet rajtam nevetni, de én annyira féltem a természetes szüléstől, hogy bármit megadtam volna egy császárért :) Pedig rengeteg könyvet olvastam, sok szülésvideót végignéztem hátha, de lehet hogy ezektől még rosszabb lett. Én is próbáltam magam nyugtatgatni mindenfélékkel, de semmi nem jött be. Aztán amikor eljött a szülésem ideje, olyan nyugalom töltött el, mint még soha. Tudtam, hogy onnan már nincs visszaút, és hamarosan a kezembe tarthatom az én csöpp kisfiamat :) Egy hang nélkül, hiszti nélkül, gátmetszés nélkül sikerült megszülni a fiamat. Egy csodálatos élmény volt. Ahhoz képest, hogy mennyire féltem tőle, ma már csak nevetek magamon.

Majd meglátod ha már ott leszel nem fogsz félni. Sok sikert, könnyű és szép szülést kívánok neked!

27 éves nő, aki egy 10,5 hónapos kisfiú anyukája

2011. máj. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Disi ***** válasza:

Szia!

Hasonló cipőben járok, nekem még elvileg 6 hetem van hátra. Én is féltem, de egyre többet olvastam, és most csak egy pici maradt csak bennem, az is csak azért, mert nem tudom milyen lesz. Már mások rossz élményei sem bizonytalanítanak el, valahogy olyan biztos vagyok magamban és picurban. Én egy cikket olvastam, amikor megtörtént ez a nagy pálfordulás, most nem emlékszem rá, hogy hol olvastam, de ha megtalálom, elküldöm neked. Arról nem beszélve, hogy egy hete, ha kisbabát látok, vagy netán szüléssel kapcsolatos videót, elpityeredek (tombolnak a hormonok :-)))).Teljesen bízom az orvosomban is, így tudom, hogy akármi lesz, jó kezekben leszek. Biztosan fájni fog, de nekem a védőnőm mindig azt szokta mondani, hogy ha rágörcsölsz, azzal erősíted a fájdalmat. Ugyanis a szervezeted stresszhelyzetben összehúzza minden izmodat, és akkor még jobban fog fájni. Ezért jó, hogyha pl. megtanulod a légzés technikát, és úgy hogy számolsz közben. Ugyanis ha hangosan számolsz, az agyad figyelmét elvonod a fájdalomról. Szerintem mindenki fél valamennyire, de ezzel ráérsz majd akkor foglalkozni, ha eljött az idő :-) Addig pedig nyugi!

2011. máj. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

:) Igen, azt hiszem én is attól félek, hogy nem tudom mire számítsak.

Természetesen én is tisztában vagyok vele, hogy már nincs visszaút, de hogy is akarnám, hogy legyen?? Hisz annyira szeretném már a kisbabámat a kezemben tartani!! :)

Csak félek, mert nem tudom, hogy mi lesz, hogy milyen érzés lesz, hogy mit fognak velem csinálni.. hogy minden rendben lesz e, és a legeslegfontosabb, hogy a kicsikémmel minden rendben lesz e.


Ja és ahhoz pedig, hogy a legtöbb anya az életét adná a gyermekéért, csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy tökéletesen igaz!! De a félelem még ott van. Azzal is tisztában vagyunk, h meg fogunk egyszer halni, mégis valahol tartunk tőle, mert ismeretlen. :) Vagy nem tudom jobban leírni...

Már azon is gondolkoztam, h lehet azért félek, mert annyi rosszat hallani manapság. Meg ugye a sok rémtörténet. A sok felelőtlen orvos.. A sok pénzéhes orvos.. stb. stb.

Szerencsére az én férjem is mindvégig ott lesz velem a szülés alatt. :) Ez a tudat egyébként nagyon nyugtató hatással van rám..

2011. máj. 18. 10:31
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon féltem, eleve félek az orvosoktól, vérvételtől, kórháztól, minden ilyesmitől! Semmi csöpögőset nem akarok Neked írni, fáj, de tényleg ki lehet bírni! A természet nagyon okos, és elöntenek a hormonok, ott és akkor tényleg felnőtté válsz, és hiába van bármilyen segítséged ( ami egyébként nagyon jó, a férjem végig mellettem volt), bármilyen jó orvosod, szülésznőd, ezt Te fogod megcsinálni, és meg tudod csinálni, végig erre gondolj! Szerintem a legfontosabb, hogy felkészülj agyban is, lélekben is, és tudd, hogy mi vár rád! Olvass minél többet a témáról, de ne olyasmit, ahol emberek részletesen elmesélik, hogy milyen rettenetes, és fájdalmas volt, azoknak semmi értelme szerintem!

Én 4 órát vajúdtam, végig a folyosón sétáltam, és amikor megszületett, akkor nagyon büszke voltam magamra, hogy sikerült, aztán amikor másnap vért vettek megint ugyanúgy féltem, mint előtte:)!

Nyugi, annyian megcsinálták már, Te is meg fogod, utána pedig a babád elfeledtetti Veled az egészet, és máris újrakezdenéd!

Könnyú szülést Neked!

2011. máj. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
én nem féltem egy picit sem,nagyon kíváncsi voltam milyen lesz, most várom a második babám és most sem félek, hanem várom , hogy újra átéljem, fáj persze , de akkor is egy jó élmény! kitartás!
2011. máj. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!