Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Féltetek a szülés előtt?...

Féltetek a szülés előtt? Mivel tudtátok igazán megnyugtatni magatokat?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy kárpótolni fog a kisbabátok :) Ugyanis én tudom, hogy kárpótolni fog, de ez cseppet sem nyugtat meg.. ugyan úgy félek a szüléstől.. :S Tudom, hogy ez csúnyán hangzik, de kérlek ne értsétek félre. Elmondhatatlanul várom már, hogy a kezemben tarthassam az én kis mazsolámat, és végre megpillanthassam, de előtte túl kell élni a szülést, amitől őszintén szólva eléggé félek..

1 hónapom van még hátra. :) Van rajtam kívül még hasonlóan betoji kismama?

23 éves km


2011. máj. 18. 01:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, jobb félni, mint megijedni, hiába közhelyes.

Én nem féltem, azt hittem minden jó lesz, pozitívan álltam a dologhoz, aztán persze semmi sem alakult jól, végül császárom lett.

Szóval nem baj, ha félsz, csak ne görcsölj rá, ezt egy nőnek át kell élnie. A fájásokkor pedig lazulj el, engedd el magad (tudom ez tök nehéz), mert azzal segítesz magadnak is, de legfőképp a babádnak!!!

S egy biztos (még egy közhely): bent nem fog maradni. :)

2011. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, de én egyáltalán nem féltem magától a szüléstől. Attól féltem, hogy egy bizonyos napon akar majd megszületni a kisfiam, amit előre tisztáztunk az apukájával, hogy aznap nagyon fontos dolga van (egyetemi digerálás), amit nem tud lemondani, így féltem, hogy ő nem lesz ott.

Gondolom mondanom sem kell, hogy az azóta 4 éves porontyunk nem csak aznap, de még nagyjából abban az órában is született.

Amint mondta a doki, hogy irány a szülőszoba (csak vizsgálatra mentünk), elsírtam magam, és mindenki azt hitte, hogy a félelem miatt, pedig csak mert tudatosult bennem, hogy el fog menni. Persze nem ment, úgyhogy minden jó, ha a vége jó:)


Ami Téged illet, nézd meg a szülőszobát, tudd meg a lehetőségeidet (víz, labda, bordásfal, stb.), és képzelj el egy szülést, éld bele magad és hidd, hogy olyan lesz.

Ha félsz ettől vagy attól, az sokkal nagyobb valószínűséggel fog bekövetkezni.


Sok sikert és könnyű szülést!

2011. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én nekem a szülés közeledtél szó szoros szorongási és pánik érzetem volt, sokszor ok nélkül sírtam ha rá gondoltam mi vár rám mire végre láthatom a lányom...Aztán nekem indítás lett túlhordás után, a vajúdás alatt az elején azt gondoltam nem is olyan vészes ez, na aztán beindult a fájdalom...De akkor már annyira oda koncentráltam, hogy sokszor el is felejtettem a félelemem...Végül is mivel nem haladt sehova a szülés 16. órában bepánikoltam, hogy soha nem lesz vége, és nemsokkal utána megcsászároztak mert se kihúzni se kinyomni nem sikerült 2 dokinak se.5,5 hónapos a lányom, érte végigcsinálnám még egyszer, de úgy érzem, nekem nem lesz több babám, a szülés tortúrája miatt...:)De lehet 2 év múlva már másképp látom...:)
2011. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ma 5 hete szültem!Én a terhesség alatt végig azzal nyugtattam magam hogy igen fájni fog de a babáért megéri és azzal hogy idegeskedem parázok csak rosszabb lesz!20 éves vagyok első baba 36 óra után lett meg érzéstelenités beöntés nélkül végig röhögtem az egészet!Szerintem nagyon sok dől el fejben!Na meg persze az is segitett hogy ott volt a párom!Mikor odakerülsz ne aggódj nem fogsz a fájdalommal foglalkozni csak azzal foglalkozz hogy nemsokára veled lesz a babád hidd el ez sokat segit!Gratulálok gyors könnyű szülést kivánok
2011. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia! Még én sem szültem, de most a 39. héten valami hatalmas nyugalom szállt meg. Már nem félek.

Azt hiszem, ebben segít a Relaxin hormon, ami már termelődik.

Már várom a találkozást. Már ha van egy kósza görcsöm, nem is nyavalygok (pedig ahhoz értek nagyon!), hanem mosolyogva tűröm (oké, tudom, a szülésnél nem fogok röhögni).

Tudom, hogy valószínűleg nagyon fog fájni, de hamar túlleszünk rajta.

2011. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nemtudom jó-e hogy írok, de én is be voltam ilyedve, pedig nem tudtam, hogy szülni fogok. Sajnos nekem korai volt :(

Első baba lett volna. Én sajnos mivel csak 22-23 hetes voltam nem tudtam ellazulni. DE próbálj szépre gondolni, tervezgetni, ami elvonja a figyelmedet, és nem tudom hogy kell, de lazulósan venni a levegőt. Valami relaxácios gyakorlat kell. Pl. ellazul a lábujjam, ellazul a lábam, könnyünek érzem magam stb. és így tovább. Nekem ettől a fájások csökkentek. Csak ne gondolj olyanra ami felizgat, az a lényeg. Remélem segítettem valamit :)

2011. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítéssel szültem, nem féltem, nem is fájt! Ne félj, bízz magadban, nem lesz semmi baj. Ha pedig mégis lesz valami malőr, esetleg meg kell császározni, akkor próbáld úgy felfogni, hogy történjék aznap bármi, az orvosok a legjobbat fogják akarni neked és a babának, tehát ha természetesen szülsz, akkor abban fognak segíteni, ha császár, akkor pedig abban. Hipp hopp és ott lesz a baba, te pedig gazdagabb leszel egy örök élménnyel (is).
2011. máj. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Andrea1987 ***** válasza:
Én junius 30-ra vagyok kiirva,de már most azon agyalok hogy mi lesz.Majdnem minden nap sirok emiatt,mert félek a szüléstöl,de már nagyon várom a kisfiunkat.Majd csak tulleszünk rajta!Könnyü szülést kivánok!
2011. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!