Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora fejátémérővel születet...

Mekkora fejátémérővel született a babád? Volt gátmetszés? A fiuknak nagyobb a fejük, mint a lányoknak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 08:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Szülés előtti nap mérték a Bpd-t.110 volt 37.héten.Másnap szültem(császár) és 38 cm volt a fejkerület.Jó nagy buksija van most is,11 hónapos.Nem engedték megszülni simán...
2011. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
ja és kislány
2011. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Kislány 34cm, és volt gátmetszés.

Szerintem a fejátmérő és a nem között semmi összefüggés sincs.

Én úgy gondolom inkább csak a baba nagyságától függ, egy nagy babának nagyobb a feje is, mint egy kicsinek.

2011. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Az első babámnak (fiú 3300 grammal született) 34 centis volt a feje az átlagosnak mondható, de volt gátmetszés.

A másodiknál már mindent megpróbált a szülésznőm hogy ne kelljen de 4400 grammos lánykám 37 cm-es fejjel született, így is belül sok helyen kellett varrni utána annyira csinálta a helyet magának.

37-es fej nagynak számít szerintem.

Érdekes viszont hogy másdojára sokkal gyorsabban és fájdalommentesebben gyógyult a gátmetszésem és nem érzem semmi hátrányát, míg az első után sok problémám volt..:/

2011. máj. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

08.22 vagyok igen azt hozzátenném hogy nálunk nem volt ilyen hogy a becslés alapján nem engedték volna simán megszülni pedig a fiamnak is 37 hetesen már jó nagy volt a bpd-je el is riasztottak hogy mekkora baba lesz mekkora fejjel, közben pedig teljesen átlagos lett.

Másodjára pedig a lányomat nem jósolták ilyen nagynak közel egy kilóval nagyobb lett mint mondták.

2011. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40+2 hetesen született a kislányom, természetes úton, volt gátmetszés és 34 cm volt a fejkerülete.
2011. máj. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

34cm és fiú. Volt gátmetszés. A dokim azt mondta, h inkább gátmetszés, mint szakadás. Meg se fogom érezni. Hát igen. Tényleg nem éreztem, és a gátseb se fájt, csak érzékenyebb volt pár hétig(1-2 hónapig).

Én úgy hallottam, h 32cm felett már nagynak számít. Az én fiamé is nagyobb lett volna, ha császárral születik. Így olyan kis hegyes volt az amúgy kerek "kis" buksija mikor kibújt.

Barátnőm kislánya is 34cm-es volt, viszont neki nem igazán csúcsosodott el közben a feje, inkább kifejezetten kerek maradt.

2011. máj. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
4 kiló volt a fiam,36-os fejkörfogattal.Kérdeztem előtte a szülésznőt a gátvédelemről,de azt mondta,inkább egy kis vágás,mint egy nagy repedés.Igaza lett,így is eltört a kulcscsontja a kisfiamnak.
2011. máj. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
33as volt a buksija :) és volt gátmetszés.
2011. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és most láttam, hogy elírtam a kérdést, nem fejátmérőt, hanem fejkerületet akartam írni, de így is tudtátok mit szeretnék!!

ezt még nem hallottam, hogy 32cm felett nagynak számít a fej- amiket írtatok- akkor mindenki nagy fejjel született, mert az eddigi válaszolók közül a 33cm volt a legkisebb fejecske!! :)

:)

2011. máj. 18. 10:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!