Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenkinél elvégzik? Mikor...

Mindenkinél elvégzik? Mikor történik, fájni fog a gátmetszés?

Figyelt kérdés

Félek a szüléstől,de annál inkább a gátmetszéstől.Ezt mindenkinél elvégzik?Mikor történik?

Érezni fogom(olyan sokan retentenek el a szüléstől,eddig pedig nem izgultam,ugy voltam vele minden szenvedést megér,hogy a babámat a karomba tartsam).


2009. márc. 14. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ált.első babánál mindig csinálják,mert jobb egy vágás,mintha ezer fele szétrepednél.Akkor végzik amikor nyomni kell és szerintem nem fáj,inkább égető érzés volt.Azt nem tudom előtte szoktak-e helyi fájdalomcsillapító injekciót adni oda,mert nekem anélkül vágtak,de mint mondtam nem fájt,a nyomásra koncentráltam.
2009. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is a gátmetszéstől féltem a legjobban, de egyáltalán nem éreztem semmit, pedig jó nagyot vágtak és még tovább is repedtem. Ne félj tőle!!! Általában akkor végzik, amikor a baba feje már nagyon közel van és ráfeszül, azt hiszem én kaptam pici lidokaint is oda, mielőtt vágtak, de azt sem éreztem. Ne hallgass senkire, minden szülés más, lehet, hogy nem is fognak vágni, de fájni biztosan nem fog, max utána, pár napig. Amúgy minden fájdalmat elfelejtesz, ahogy megkapod a babát és ezért érdemes kiállni bármilyen fájdalmat!

Sok szerencsét a szüléshez és sok örömet, egészséget, türelmet a babához.


Egy 3,5 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont a gátmetszéstől ne félj.Amikor elvégzik az abszolút nem fáj azt nem érzed ez biztos.Én észre sem vettem.Utána fáj csak mert nem tudsz majd normálisan leülni.De azért nem olyan nagy fájdalom ne aggódj.A szülés miatt se aggódj én is nagyaon féltem tőle de hidd el annyira nem is olyan fájdalmas.A vajúdás az rossz,de nekem utána mikor már szülni illetve nyomni kelett az jó volt mert megkönyebbülést éreztem mikor nyomnom kelett.Aztán megszülsz és minden gondod elszáll és arra gondolsz hogy ez mind megérte ez a szenvedés:)Felethetetlen érzés ami utána jön és csak arra gondolj:)Könnyű szülést kívánok!:)
2009. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt minden félelmem, jobban féltem ettől, mint magától a vajúdási és szülési fájdalomtól. Épp láttam is azt az ollót, vagy micsodát, amivel vágta a doki, talán kaptam is előtte érzéstelenítőt (már nem minden részletre emlékszem, inkább másra figyeltem..). Egyáltalán nem fájt, pedig nekem is nagyot vágott, mert az első gyerekemet szültem, aki nagyon nagy baba volt (4000 gramm, 61 cm). Ne félj, hidd el, nem arra fogsz figyelni.
2009. márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem fájt pedig rá voltam készülve,hogy mennyire fájni fog.Ha nem láttam volna a dokim kezében az ollót nem is vettem volna észre.Nem tudom lányok Ti hogy voltatok vele nekem elég fura hangja volt amikor vágta na erre nem voltam felkészülve.Igaz csak egy pillanat volt.
2009. márc. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! 1 hónapja szültem gátmetszéssel. Egyáltalán nem fájt, amikor vágták, sőt, még utána sem éreztem semmit! Mindenki csodálkozott, hogy rendesen tudtam ülni, járni, soha egy pillant fájdalmat sem okozott.

Szóval ne aggódj, mert ilyen is van!

Amúgy egy gyermek világrahozása mellett ez a kis bemetszés eltörpül :-)

2009. márc. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt(első baba),de én kaptam érzéstelenítő injekciót a fájás alatt és utána a következő fájásnál vágtak,de semmit nem éreztem belőle:D.Én is féltem tőle,de a tolófájásnál csinálják és tényleg nem figyelsz oda mert mással leszel elfoglalva:).Nekem 3hét alatt helyrejött és már a heg sem látszik,olyan mint régen.

Üdv./hós baba anyuja

2009. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönömk minden egyes választ.Sokat segítenek az ilyen kismamák kommentjei.Jo babázást mindenkinek,és mégegyszer köszönöm!


Mia

2009. márc. 22. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!