Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2 gyereket szültem, de nem...

2 gyereket szültem, de nem éreztem 1x sem tolófájást! Miért?

Figyelt kérdés

Mindig csak mondták, hogy MOST és meg nyomtam :)

De tényleg nem éreztem azt a bizonyos tolófájást.

Mondják, hogy székelési ingerhez hasonlít, és azt sem éreztem :(

Most lassan érkezik a 3. pici és jó lenne tudni, hogy mi a különbség a "sima" vajúdás alatti fájdalom és a toló között.

Vagy én már nem fogom megtudni? :)


2011. máj. 24. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Én is úgy szültem a lányomat, hogy nem éreztem a toló fájásokat! Mikor már kibújt a lányom, nem tudom, hogy miért de én akkor kezdtem el érezni olyat, mintha székelni kellene. De az tényleg olyan érzés volt és utána rögtön meg is szűnt!
2011. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Én is így vagyok. Két szülés és nulla tolófájás.


Amikor vártam a másodikat, megkérdeztem a szülésznőmtől, hogy hogyan is van ez. Azt mondta, a nőknek kb. 10%-a nem érez tolófájást, de szülésenként eltérhet.


Én másodjára úgy csináltam 8és ez be is jött), hogy amikor jött a fájás, és már nagyon-nagyon erős volt, akkor egész óvatosan megpróbáltam nyomni. Onnantól, hogy erre a nyomásra csökkent a fájdalom, már toltam.


Sokkal jobban is ment. :o)


Szép szülést Neked!

2011. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Okot nem tudom, de az elsőnél én sem éreztem, a másodiknál igen.

Hozzáteszem, a második szülésemen a fájások sokkal erősebbek voltak, a burok is magától repedt, az elsőnél repeszteni kellett.

2011. máj. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Na, hát akkor nem vagyok egyedi eset. Én sem éreztem semmilyen tolófájást, csak egyenletes, és kibírhatatlanul erős fájdalmat. A vajúdás alatt végig, és a kitolásnál is ez volt. Majdnem beleőrületem, a doki meg csak üvöltözött, hogy "nyomjon"! Legközelebb végig epidurált fogok kérni, úgyis tökmindegy. Legalább nem lesz ennyire szörnyű élmény a szülés...
2011. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Az első háromnál én is csak engedelmeskedtem amikor mondták, hogy nyomjak. Nem éreztem tolófájást, székelési ingert, semmit. Na de a negyedik babókám az kitett magáért. Erős tolófájásaim voltak. Nem is igazán székelési inger. Nagyon nagyon erősen kellett nyomnom, és nyomtam volna akkor is, ha nem akarok. Hamar ki is bújt a csemete. Tehát ha harmadikra nem is, majd talán negyedikra. ;)
2011. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Igen, en is olvastam hogy nem mindenkinek van. En egy szulesen vagyok tul eddig, nekem nagyon eros volt a tolofajas, de en nem is neveznem fajasnak csak egy oriasi ingerre hogy nyomjak es nem tudtam visszatartani hiaba mondtak hogy meg ne nyomjak. Olyan mintha atvette volna a testem az uralmat es hiaba nem akartam nyomnom kellett. Nekem nagy megkonnyebules volt mikor nyomtam, nyomasra szunt a fajdalom. Vegul 4-5 nyomas utan megszuletett a babam. (12 ora vajudas utan)
2011. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 *Calli* ***** válasza:
Én sem éreztem ezt a bizonyos székelési ingert! Éreztem valamit ami nagyon rossz volt, minta hullámzott volna a hasam, a szülésznő látta hogy eltorzult az arcom és kérdezte tolófájást érzek-e? Hát dunsztom nem volt, nem éreztem, hogy nyomnom kell, ő mondta...
2011. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 alaszka ***** válasza:
Én sem éreztem...azt hittem csak nem emlékszem rá. Mondták, hogy nyomjak, mintha kakilnék, de valahogy ez nekem fekve egy szülőágyon nem ment, szóval nem éreztem ingert sem, azt sem tudom hány tolófájás lehetett, kb. 2-3. Egy hónap múlva szülök újra, és én is ettől félek, hogy megint nem ismerem majd fel...
2011. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!

Jó sokan vagyunk így...


Én az elsőnél kb. 5-6 nyomásra emlékszem.

A második baba hipergyors volt, 2 nyomásra kibújt.

Nem is értem hogyan, ha nem éreztem a tolót :(


Most is nyugis szülésre készülök.

Szülésznővel megbeszéltük, hogy ha minden okés lesz akkor tarthatom a picit, ahogy bújik kifelé :)


Minden jót kívánok Nektek!

2011. máj. 24. 21:46
 10/14 anonim válasza:

Azért mondták hogy "nyomj"mert a monitor érzékeli ha jön a fájás.Gondolom volt rajtad CTG.?

Egyik jelzi a fájásokat,a másik a baba mozgását figyeli.

2011. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!