Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki bizonyos kérdések válaszak...

Aki bizonyos kérdések válaszaként az örökbeadást szorgalmazza, az adott már örökbe gyereket?

Figyelt kérdés
Annyira felbosszant a sok okoskodó anyuka 1-1 nehéz kérdésnél, akik azt javasolják, hogy adja az illető örökbe és ne vetesse el. Szerintem nézzünk már magunkba egy kicsit. 9 hónapig veled együtt lélegzik, táplálkozik, majd nagy szenvedve megszülöd és odaadod örökre. Félreértés ne essék, nem vitát akarok szítani, csak kíváncsi vagyok ki miért mondja. Jó, az egy álláspont, hogy a magzat is él és az abortusz gyilkosság. Viszont ő még nem kötődik annyira hozzánk, mint az, akivel 9hónapig össze vagytok nőve. Aki ilyet tanácsol egy bajba jutott nőnek, az át is gondolja?
2011. szept. 21. 16:53
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is elgondolkodtam már ezen, hogy ez vajon egy ember lehet, aki ezeket válaszolja, vagy több? Nyilván nem adott még örökbe... Én sem tudom elképzelni, hogy örökbe adtam volna a gyerekemet, akármilyen nehéz körülmények között is lettünk volna (hálistennek nem így volt).


Viszont megértem egy kicsit a másik oldalt is, mármint azokat, akik gyerekre várnak, és örökbefogadnának... :((


Nincs itt igazán jó válasz...

2011. szept. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van, nincs jó válasz. Én is megértem azokat, akik babára várnak, de általában olyanoknak szokták javasolni az örökbeadást, akinek igazából a kérdésén is látszik, hogy ez meg sem fordul a fejében. Szerintem ahhoz nagyon nagy elszántságnak, ridegségnek kell lennie egy "anyában" hogy erre képes legyen.
2011. szept. 21. 17:03
 3/38 anonim ***** válasza:
66%

Ezen már én is gondolkoztam.

Egyrészt 9 hónapig "egy test" a babával.

Másrészt: ugyanúgy részt vesz a terhesgondozásban, bizonyos időre kiesik a munkából. Az állapota nyilván látszik rajta, és ha hazamegy a kórházból, magyarázkodik, hogy "hova tűnt" a baba.

Szerintem iszonyatosan sok energia kellene ahhoz, hogy ezt valaki végigcsinálja úgy, hogy nem kattan be.


A másik meg, sokan úgy írják ezt az "add örökbe" dolgot, mintha egy kiskutyáról lenne szó. NEm kell? sebaj, valaki biztos elviszi!


És ne felejtsük el azt sem, hogy nem minden terhesség problémamentes. Nekem már van egy fiam,most várom a tesót, hát csak a kettő terhességem ég és föld. Most tényleg teher. Ha nekem ezután a 9 tényleg nehéz hónap után örökbe kéne adnom...


Szerintem nem igazán gondol bele, aki ilyet javasol.

2011. szept. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
49%

Na, azt hiszem az előbb a te válaszod lehetett, ami tetszett egy 22 éves lány kapcsán, és én is írtam, hogy a gyerek nem kiskutya, akinek egy szerető új gazdit keresünk...


Akkor inkább százszor az abortusz. Ha valaki 9 hónapig hord egy gyereket, megszüli, és csak úgy lemond róla... Nekem ne mondja senki, hogy anyagi körülmények, stb. És hogy milyen bátor, hogy ezt tette, és ennyire szereti a gyereket... Ha szeretné a gyereket, akkor a fogát összeszorítva is mindent megtenne, hogy ő nevelhesse. Ismerősőm 1 gyerekét hagyta bent a kórházban szülés után, a másikkal meg anyásotthonban volt, de nem mondott le róluk, nem adta örökbe. Most már van munkahelye, egy párja, és mind a 2 gyereket neveli. Ő összekapta magát, megtette. Egy igazi anya meg mindent megtesz a gyerekért.


Akik ezeket mondják, azok tuti egyet sem adtak örökbe. Előbb írtam, hogy ha örökbe adja, akkor tönkreteszi a saját és a gyerek életét is. A sajátját azért, mert nem hiszem, hogy épeszű, érzelmekkel rendelkező ember tudna élni azzal a gondolattal, hogy van a világban egy gyereke, akit talán sosem láthat, mekkora és milyen lehet? Kire hasonlíthat? Hogy nézhet ki? És mi van ha egyszer beállít és számonkéri? Akkor?


És a másik oldalról: a gyereknek az életet alapjaiban rendül meg, ha megtudja. Utána már úgy érzi, nem tartozik sehova, akik felnevelték, nem is a szülei. Komoly identitás-zavarral fog küzdeni. Egy másik ismerősömmel találkoztam. Mondja, hogy meghaltak a szülei. És hozzátette, hogy talált papírokat, és képzeljem el, őt örökbefogadták. Már van vagy 40 éves, de ez akkora törés volt. Vagy ha pl. tudja végig, akkor kamaszkorban hányszor mondja oda, hogy nem vagytok a szüleim? Persze, vannak pozitív esetek is (de az örökbeadásnak csak az örökbefogadó szülők örülnek), de a pozitív esetek a ritkábbak.

2011. szept. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
55%
Hát, én is megkérdeztem itt egy abortuszos kérdésnél, hogy "adja örökbe? Ez komolyan mondod??". Szerintem nincs is gyereke az ilyennek meg a másik, hogy nem tud belegondolni a kérdező helyzetébe. Hiszen már terhes sem akar lenni 14 meg 17 évesen mert iskolás meg az apuka sincs sehol, milyen szégyen már! Ha már kihordja, megszüli akkor meg hogy néz ki, hogy ha kérdezik, hogy hol a baba, "hát örökbe adtam". Pfff Erre még nincs felkészülve a társadalom. Benne lenne az újságban kb. Szóval teljesen el van tájolva aki ilyet tanácsol. Persze értem, hogy sokan várnak babára stb...de nem hiszem, hogy sokan örökbeadnák a babájukat. Az még milliószor rosszabb, fájdalmasabb mint egy abortusz.
2011. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
70%
Ezt én sem értem! Itt mindig azzal jönnek, hogy jaj add örökbe, szerető pár befogadja és felnevelik blabla... Már leírtam a következő történetet egy másik kérdéshez: Szóval ismeretségi körömben történt. Volt egy pár akiknek sehogy sem jött a baba össze sokáig. Így örökbe fogadtak egy kisfiút. Minden jó volt, amíg ki nem derült hogy a nő 3as ikreket vár!!! ÉS mind fiú, de ez mellékes. Szóval meglettek a babák, így a nő már nem tartott igényt az örökbefogadott kisfiúra és lepasszolta a férj anyjának, aki ugye idős asszony és ő neveli a másik 45 év körüli súlyosan értelmi fogyatékos fiát. Mi a szívtelenség ha nem ez? Én biztos nem tudnék azzal a tudattal élni hogy van valahol egy gyerekem akit nem ismerek és semmit nem tudok róla... Remélem sosem kerülök olyan helyzetbe, hogy nem kívánt terhességem legyen. De én úgy gondolom, hogy az abortusz sem véletlenül engedélyezett a 2. hétig. Nem pártolom, de akik úgymond tényleg nem tehetnek arról, hogy becsúszott, annál igenis megértem, hogy ezt az utat választja.
2011. szept. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
71%
Volt itt egy kérdés pár hónappal ezelőtt, ha jól emlékszem 15éves volt a lány, szegény szülőkkel. És hasonló tanácsot kapott, mit ami a kérdésedben szerepel. Amikor visszaírtam, hogy nyilván az tanácsol ilyet, aki nem csinált még végig 9 hónapot, és nem tudja, milyen kötődés alakul ki hétről hétre. Kiderült, hogy valóban egy olyan nő írta, aki 10éve várt már babára, és szívesen örökbe fogadta volna a kérdező gyerekét. Az ő szempontjából értem, de.....
2011. szept. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
71%
én is egyetértek veletek, és meg is magyaráztátok, hogy miért. Engem is bosszantanak ezek a beszólások, már gondoltam is rá, hogy biztosan olyan írogat ilyeneket, aki maga is örökbe akar fogadni.
2011. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megmondom őszintén, meglepődtem, hogy mindenki velem ért egyet. Azt hittem majd szép kis vita kerekedik ebből is, mint a hasonló embereket megosztó kérdésekből.

Én is úgy gondoltam sokáig, hogy azok írják akiknek nem lehet vagy nincs gyerekük, de a minap böngészgetve nem egy olyan válaszra akadtam, ahol több gyereke is volt az illetőnek és abortusz ellenesnek mondta magát.Kérdem erre én, hogy milyen anya lehet az ilyen? Tuti nem a ragaszkodó tipusba tartozik.

9

Mindenkinek ment a zöld kéz ;)

2011. szept. 21. 21:31
 10/38 anonim ***** válasza:
67%

egyetértek veled/veletek. Nagyon könnyen dobálóznak ezzel az "add örökbe" mondattal. meg azzal is hogy: jaj, majd lesz valahogy....csak vajon ezek a majd lesz valahogyan emberkék adnak majd egy szelet kenyeret az anyukának vagy agyereknek? segítik majd bárhogyan is?

a többivel egyetértek veletek, az örökbefogadással, nekem is ugyanezek a gondolatok vannak bennem.


Én sem díjazom az abortuszt. de vannak helyzetek amikor nem tud másként dönteni egy nő. biztosan meg is sínyli majd, de sokszor csak ez az út marad. Ha nem futószalagon jár be a kórházba abortuszra, még valahol meg is bocsájtható.

2011. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!