Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2 gyereket szültem, de nem...

2 gyereket szültem, de nem éreztem 1x sem tolófájást! Miért?

Figyelt kérdés

Mindig csak mondták, hogy MOST és meg nyomtam :)

De tényleg nem éreztem azt a bizonyos tolófájást.

Mondják, hogy székelési ingerhez hasonlít, és azt sem éreztem :(

Most lassan érkezik a 3. pici és jó lenne tudni, hogy mi a különbség a "sima" vajúdás alatti fájdalom és a toló között.

Vagy én már nem fogom megtudni? :)


2011. máj. 24. 14:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én az 1. gyereknél végig úgy éreztem, hogy kakilni kell. Mondtam is a dokinak, hogy kimennék a wc-re, de nem engedte, azt mondta, hogy ez a tolófájás. Hát, nem tudom. Később nem éreztem, csak azt, hogy marha gyorsan jönnek a fájások, és amikor jött, akkor toltam. Nem éreztem különbséget a vajúdás és a tolófájás közt, csak azt, hogy gyorsabban jöttek a fájások.
2011. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát szerencsések vagytok, én 4-szer szültem, és mit mondjak, nem bántam volna ha nem érzem, ha csak mondják hogy na most nyomjon! :)
2011. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem jó ám, nekem mindenki azt mondta, hogy ellenállhatatlanul nyomnom kell majd ("nem is lehet nem nyomni"), hát én ezt vártam, de hiába, mert csak nem éreztem semmi különbséget, csak a 4 órán át tartó 2 perces fájásokat, amik olyan erősek voltak, hogy majd megzakkantam. És a baba nem 3 meg 5 nyomásra jött ki, ahogy itt írogatják, hanem 30-ra kb. A végén még oxitocint is be kellett kötni, mert a baba szíve lelassult, mondanom sem kell, hogy fájás erősségében már nem éreztem különbséget...

Szerintem mindenkinek a sajátjával kell "megelégednie" :o)


Szép szülést mindenkinek!

2011. máj. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még ilyet nem is hallottam.Én 4 gyereket szültem,de mind a négynél kőkeményen éreztem.
2011. máj. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!