Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek lehet valahogy a...

Szerintetek lehet valahogy a tágulást segíteni, ha valaki az első gyermekénél szinte alig tágult?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, csak szeretnék később babát. Elég nehezen tágultam és alig. Lehet ezt vmilyen módszerrel segíteni, esetelg EDA-val?
2011. máj. 24. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam, van valami torna erre (nem kismamatorna), és van valami homeopátiás szer is.

Pontosan nem tudom, mert még csak tervezzük az elsőt.

2011. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a szülésznő, tud olyan pozíciókat mutatni, amik segítik a tágulást.

Szokták még a málnalevél teát is ajánlani a 36. héttől, én ittam, ártani nem árt, hátha segít is.

Van valami homeós szer is, azt nem ismerem.

2011. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok

Zuhanyozás, kádban vajúdás. Ezek is nagyon jók.

2011. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
eda-val sztem nem ,, az fájdalomcsillapító és kész. én rákérdeztem az orvosomnál erre, mert én se nagyon tágultam, oxitocin lett a vge, hogy van e vmi összefüggés, mondta hogy most már azért egyszer hogy kitágult a méhszáj, jobban tudja a dolgát, emlékszik, tehát abszolút nem biztos h a másiknál is gond lesz. amúgy én az elsővel ittam málnalevél teát, nem segített ugye, 20 óra vajúdás után alig 2 ujjnyira voltam kitágulva.....homeós szerekről nem tudok nyilatkozni, nem próbáltam, olavstam róla hideget meleget is. remélem most jobban fog menni (25. hetes vagyok).
2011. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
cimicifuga,és caulophyllum ez a két homeós bogyó van,meg a málnalevél tea.36 héttől lehet használni.A higítást már nem tudom pontosan de azt a szülésznő,vagy a védőnő tudja.Azt tudom hogy napi 5 bogyó kell.szülésnél meg fél óránkét kell a 30 as hígításból azt hiszem 20 bogyót,de ezt se tudom már pontosan mert nem emlékszem.De nekem nem használt.Iszonyat lassan tágultam,több mint egy napig tartott.De mindenki más.Sokaknak használt.
2011. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én szedtem a homeós bogyókat, de egy picit sem segített.

Szerintem leginkább a torna lehet hatással a tágulásra, azt próbáld ki. Minden egyéb "varázsszer" szerintem hatástalan.

2011. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen lehet:) Vajúdás alatt ha sétálsz az rengeteget számít.Két hete tapasztaltam :D

Első babával nem tágultam, végig feküdtem. 18 óra után is egyujjnyi volt a méhszájam.

A másodikkal sétáltam...15 perc alatt, lényegében két fájással, eltűnt a méhszáj :) Ötpercesekkel mentem kórházba, ahol rögtön NST-re kötöttek. Egy órát feküdtem, közben a fájások gyengülni kezdtek, az óra végére már tízpercesek voltak. Haza akartak küldeni. Aztán felkeltem...rögtön beindult a dolog, 15 perc múlva már APGAR-t néztek :)

Ha majd oda kerülsz, semmi esetre se feküdj le, akármennyire is jól esik, ha állva maradsz, előbb túl leszel rajta. :)

2011. máj. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is szedtem homeos bogyókat,pont ezeket és nem segített semmit!Két nap vajúdás után tágultam ki 2 ujjnyira amikor burkot tudtak repeszteni.
2011. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hát én sétálgattam egész végig, de semmit nem ért.....
2011. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!