Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olyan rettentő dolgokat...

Olyan rettentő dolgokat olvasok itt, hogy úgy érzem én soha nem lennék képes szülni. Miért van ez a sok következmény?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból néztem meg egy két kérdést, de kb az elájulás szintjén vagyok attól amit itt olvasok. Nagyon szeretnék majd gyereket, sőt kettőt is, 3-4 év múlva kerülhetne rá sor. Vákum, gátmetszés, aranyér, beöntés. Nemtudom hogy hogy lennék képes ilyesmire. Nagyon szeretnék gyereket egyszer, de rendkívül félek az egésztől, és attól is hogy később maradandó bajom marad belőle.

Nyugtassatok meg, mondjátok el saját tapasztalataitokat.

Párommal is beszéltünk már erről, már most mondtam neki hogy szeretném hogy bennt legyen velem, de hallani sem akar róla, egyedül képtelen lennék ilyesmire.

És mi a helyzet a császármetszéssel? Lehet azt kérni, az jobb megoldás mint a természetes úton való szülés?


21L


2011. máj. 27. 11:42
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Írjál még, légyszíves!

Most már annyira vicces vagy, hogy még többet szeretnék belőled!

2011. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
34%

császárral szültem, ezért a szülésről nem tudok nyilatkozni.

Csak azért írok, mert a terhesésgemet pozitívan éltem meg, nem volt inkontinenciám, nem küzdöttem aranyérrel. A hányás, rosszullét belefér. Nem adtak beöntést, de a vajúdás sem voltz elviselhetetlen.


Igazából csak azért írok, hogy elmondjam: nem 21 évesen, hanem 28 évesen, mikor teherbe estem, annyira nagy volt a vágyam a gyermek után, hogy ilyen kérdések, mint nálad, meg sem fordultak a fejemben. Csak arra koncentráltam, hogy gyermekem lesy. Utána hagytam magam sodródni a dolgokkal. Mikor 40 hetesen akkora lesz a hasad, hogy mozdulni sem bírsz, a kiságyra gondolsz, ami otthon már össze van szerelve, a kisruhákra, amik a kórházi csomagodban vannak, és alig várod, hogy babát lássál bennük, átértékelődnek benned a dolgok, és ezek, amiktől most tartasz, annyira elsikkadnak, hogy csak sodródsz az egész folyamattal és csak utólag jut eszedbe, hogy gátmetszésem volt, beöntést kaptam, Úristen, hogy éltem túl! Akkor csak a baba lebeg a szemeid előtt. Most még nem tudod megérteni, milyen ez, de ha ott leszel, hogy elfolyik este a magzatvized, annyira izgatott leszel, szinte mechanikusan csinálod majd, amit mondanak. MIntha be lennél drogozva.

Utána pedig olyan hamar elmúlik minden rossz élmény, 16 hónapos a fiam, már arra sem emlékszem, mi fájt és mi nem, csak ránézek és még mindíg sírok a boldogságtól, hogy ő itt van nekem. Ismét babát várok, és baromira nem foglalkoztatnak ezek a kérdések, mert túl lehet lépni rajtuk.


Szóval ne agyalj még ilyemin, mert csak magadat cukkolod fel vele. A babavárás, gyermekáldás gyönyörű dolog:))))

2011. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó ezt jó volt olvasni!!! Remélem én is így leszek vele :)
2011. máj. 29. 19:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!