Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 3 hónapos utál hason...

Kisfiam 3 hónapos utál hason feküdni mit lehet a következmény?

Figyelt kérdés

Barátnőm lánya soha nem került hasra.

De már 6 hónapos és mászik.

a fiam hányásig üvölti magát ha hasra teszem.

Úgy hogy nem is erőltetem nálam.


2011. jún. 1. 11:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
az én lányom 5 percet nem feküdt hason, csak miután már megfordult és tudta tartani a fejét. felesleges erőltetni. így is pont úgy fog fejlődni.
2011. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem minden gyerek szeret hason aludni, ki hogy van ezzel. Semmiféle következménye nincs, ha majd tud forogni, akkor majd rájön, illetve ha mászik azt is hason végzi.
2011. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

egy picit nem árt erőltetni. nem erőszakkal de naponta néha-néha próbáld meg, ha nagyon nem tetszik neki a dolog fordítsd vissza és ezt játszd vele. lehet, hogy fél évesen így is mászni fog, de ha hason van, azzal segítesz neki a fejlődésben.

amikor hason van, te is feküdj hozzá és játssz vele, hátha kedvet kap.

2011. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szintén ez a helyzet. A következmény: nem tartja meg a fejét hason fekve. Nyaki izomtónus eloszlási zavar. Legalábbis a dokinő szerint. Tegnap megállapították, este meg kinyomta magát a drágám. Szóval szimplán kicsit le volt csak maradva, de rögtön rásütötték, hogy baj van. Mindegy, egyszer elviszem gyógytornára, ha már beutaltak, csak hogy lássam, mit lehet csinálni, hogy erősödjön.
2011. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
12:00 dettó ugyanez. most ez valami divat, imádják nyomoréknak kikiáltani a gyerekeket. a szülő meg frászban van. nekünk is ezt mondták, de ha egyszer látom/mindenki azt mondja (több gyerekes, tapasztalt szülők), akkor nem fogom elhinni. lehet, hogy páran felelőtlennek gondolnak, de nekem az a sejtésem, hogy ez arra megy ki, hogy a gyógytornászoknak legyen munkája, vagy nem tudom, de valami nem kerek.
2011. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
12:00 mennyi idősen mondták, hogy ki kéne magát nyomni? mert nekünk 6! hetesen állapították meg ugyanezt, mert már az alkarjára kéne támaszkodnia. normálisak? jó hogy nem járnia.
2011. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
első vagyok. legalább volt 4-5 hónapos, mire átfordult, egyik napról a másikra. aztán hamar tartotta is a fejét. addig minek tegyem hasra, ha valóban hányásig üvölti magát. kinek jó? nem is emelgette a fejét. inkább felvettem állítva és úgy egy rövid ideig tartotta a fejét, erősödtek az izmai. manapság már mindenre van valami nagyon divatos betegség, mert ha gyereked nem úgy cisnál valamit ahogy a könyvben van, már biztosan van valami jólcsengő szindrómája. nevetséges.
2011. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mindkét lányommal így volt, és bár teljesen eltérő ütemben fejlődtek (az egyik kifejezetten hamarabb csinált mindent a másik meg le volt maradva), egyiknek sincs semmi baja.


Mi is jártunk gyógytornára, emellett én annyit csináltam, hogy minden nap 3-4x hasra tettem őket, de nem vártam meg, míg üvöltöttek, csak amikor nyűglődni kezdtek, visszaforgattam őket. Szépen megtanultak mindent.


3,5 és 1,5 éves kislányok anyukája

2011. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az én 2,5 hósom is utál hason lenni, de rájöttem, azért mert hozzá ér az arcához a "föld", és keresi, h mit tudna bekapni, és mivel semmit, behergeli magát!

Múltkor addig variált a textilpelenkán, hogy csinált magának egy kis csücsköt, és azt szopikálta nyöszörögve. Ha cumit adok neki, akkor elalszik vele, holott a hason fekvés lényege, h a baba éber legyen, h "tornázzon".


Amikor hasra rakom, csörgővel játszok előtte, h elvegyem a figyelmét a szopóingeréről, de 5-7 perc után már elveszti a türelmét. Te is megpróbálhatnád a csörgőt.

2011. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

lehet azt mondani, hogy csak lemarad egy kicsit de semmi baj és addig rendben van, hogy anyuka megnyugtatja ezzel magát de súlyos következményei lehetnek. a mozgás indítja be az agy bizonyos részeit, így fontos, hogy a mozgásformákat időben kezdje, ezzel szellemileg is fejlődjön!

következmény az lehet még, hogy kihagy bizonyos mozgásformákat, pl. nem elég erős a hátizma mert nem volt hasra téve, így nem mászik hanem egyből feláll. a mászás pedig nagyon fontos a szellemi fejlődéshez, hogy váltott láb- váltott kar, összehangolva, ez diszgráfia, diszlexia, figyelemzavar, tanulási nehézség...


feküdj le és fektesd a mellkasodra. fogd meg finoman a hóna alatt, így nem kell annyira tartania magát, kevésbé fog elfáradni. mosolyogj, nevess hangosan, nyújtsd ki a nyelved, énekel, stb. kelts fel a figyelmét. pár nap után nagyon fog tetszeni neki és akkor már le tudod tenni a földre érdekes játékkal. lehet még gyenge a karja ezért nem tudja tartani magát. egy pokrócot tekerj össze és tedd a mellkasa alá :)

2011. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!