Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hopgyan előzhető meg, ill....

Hopgyan előzhető meg, ill. hogyan kezelhető a szülés utáni lógó bőr a hason?

Figyelt kérdés
31 hetes kismama vagyok.Szeretném megtudni, hogy hogyan előzhető meg a szülés után visszamaradó lógó nyúlott bőr. Ismer esetleg valaki trükköt, vagy van esetleg valakinek bevált módszere? Hallottam olyat is, hofgy jegelni kell, meg tornázni. Mi segíthet? A barátnőmnek 2 gyerek után nagyon csúnya, nekem első baba, és ettől nagyon félek.
2011. máj. 30. 19:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

szerintem ez adottságtól függ főleg, hogy a bőrszöveted mennyire rugalmas stb. én nem tornáztam, nem jegeltem, nem hordtam hasleszorítót sem és 6 hét után meg sem látszott a hasamon, hogy szültem. mondjuk én egész terhesség alatt kentem olajjal, hogy rugalmas legyen a bőröm. nem is repedt a hasam (bár szerintem ez is adottság) és szülés után is csak annyit tettem, hogy olajjal kentem, mert nagyon száraz volt. (már amikor volt időm és nem felejtettem el). tornázni se időm sem energiám nem volt :)

első baba.

2011. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Jegelni? Tornázni igen.

Én kettőt szültem, de sehol sem lógott a bőröm.

2011. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nagyjából meghatározza a dolgot, hogy mennyire rugalmas a kötőszöveted, ha rugalmas, akkor nem igazán lesz gondod, ha kevésbé, akkor kínlódni fogsz vele...

Érdemes már terhesség alatt kenni testápolóval vagy tápláló krémmel, olajjal, hogy ne legyen csíkos, és szülés után is. De sajnos ez sem garancia semmire.

2011. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Valóban adottság kérdése.De krémezd,az sokat segít.
2011. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! most 102-es a haskörfogatom,kislányunk lesz, krémezem a hasam,és nincs striám még. ebből lehet következtetni?
2011. máj. 30. 19:53
 6/17 anonim ***** válasza:

nem...


az elsővel 30 hetesen egy repedésem sem volt. A végére mindenem csíkos lett. de szerintem ez genetika. Ha csíkosodnál, akkor mindegy mivel kened. Ha nem, akkor meg azért :)

2011. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Sajnos szerintem is adottság én sportoltam terhesség előtt is de már kamaszkoromban lettek csíkjaim mikor gyorsan nőttem és anyukámnak is tiszta csík lett a hasa anno a bátyám után.

Kentem én is mindenfélével, hasizmoztam, úszás, váltott zuhany semmit se ért.

Szülés után is lógós maradt alul.

34 hetesen 102es hasam volt, 40 hetesen 112. Ezzel mentem szülni.

2011. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt csíkom, a hasam lógott szülés utáni rendesen. Teljesen rosszul voltam, mikor megláttam:( Aztán pár hónap múlva laposabb és feszesebb lett, mint előtte. (pár hónap kellett még lement a 10 kiló háj, ami rajtam maradt:) Volt a kórházban egy idős csecsemős nővér, aki azt mondta, hogy reggel és este zuhanyoztassam hideg-meleg vízzel válva és vissza fog húzódni. Hogy ettől volt-e, vagy tényleg adottság ezt nem tudom, de nem kerül semmibe kipróbálni. Ja és nem kentem szülés után semmivel és nem is tornáztam.
2011. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet következtetni,mert nekem az utolsó pár hétben szakadt szét teljesen,és lógott a bőr is utána pedig kenegettem. Most a másodikkal is kenem,34 hetes vagyok,és repedek tovább lassan a mellemig:( Adottság kérdése az egész! Szülés után ki akarom próbálni Dr.Kelen krémjeit és egy ultrahangos kezelést is bevállalok! Tornázni nem lesz időm ez biztos,de megteszem amit meg tudok:)
2011. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Adottság kérdése,én terhesség alatt testápolóval kentem,szülés után gyógyszertári haskötő,én nem tudtam szoptatni ezért tornázhattam is.(ha volt időm)
2011. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!