Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hopgyan előzhető meg, ill....

Hopgyan előzhető meg, ill. hogyan kezelhető a szülés utáni lógó bőr a hason?

Figyelt kérdés
31 hetes kismama vagyok.Szeretném megtudni, hogy hogyan előzhető meg a szülés után visszamaradó lógó nyúlott bőr. Ismer esetleg valaki trükköt, vagy van esetleg valakinek bevált módszere? Hallottam olyat is, hofgy jegelni kell, meg tornázni. Mi segíthet? A barátnőmnek 2 gyerek után nagyon csúnya, nekem első baba, és ettől nagyon félek.
2011. máj. 30. 19:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem is lóg sajnos, pedig még csak egyet szültem, de az 4kg körül volt, és a 42. héten született (óriási hasam volt). Kb az utolsó 3 hétben lett pár pici csík a köldököm alatt, mégis csúnya kötényhasam lett. A második után megyek plasztikáztatni, ha tovább csúnyul- jobb módszert még én sem hallottam.
2011. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez adottság kérdése.

23 kilót híztam a terhesség alatt, az mind lement, és még fogytam azóta 8-at. Nekem nem lettek csíkjaim, és a hasam sem lóg, sőt, elég feszes is. Ja, és nem kentem soha semmivel.

A titok szerintem abban van, hogy lassan híztam, és lassan, fokozatosan fogytam le, nem hirtelen, így a bőröm is vissza tudott húzódni.

2011. máj. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne hogy adottsag fuggvenye az egesz.Vekony testalkatu vagyok nem hiztam sokat terhesseg alatt.Kentem en mindennel amivel lehetett a vegere megis ugy kirepedt olyan lett mint a zebra csak feher alapon lila.Szules utan is penzt nem sajnalva kiprobaltam minden praktikat.DE csak halvanyabb lett.A hasam pedig meg mindig akkora mint aki 6honapos terhes.Szoval ha genetikalilag hajlamos vagy ra akkor akarmivel kenheted.

Tovabbi jo babavarast.

(nincs ekezetem)

2011. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ebből nem lehet következtetni semmire! Nekem a végére 110cmes lett a haskörfogatom,az utolsó hetekben repedt a bőröm! Nekem sajnos kötény hasam lett,de ez genetikától függ!
2011. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


Hú, hol is kezdjem.. Anyukám nagyon sokat hízott velem és a testvéreimmel a terhességek során. Sok striája lett..és kötényhasa. Én is tartottam, mikor terhes lettem, hogy striáim lesznek, illetve lógós hasam.

Anno még a terhességem előtt, egy betegségből kifolyólag híztam 10 kg-t, aminek következtében megjelent egy két sria a combomon. Így a terhességem alatt biztos voltam benne, hogy nem menekülhetek a csíkok elől.

Szóval, a terhesség alatt sportoltam minden másnap, illetve babaolajjal kentem a hasam napi 3x-4x..volt h 5x :) Szóval.. szinte mindig olajos volt a hasam, illetve a combom, fenekem. És lám..nem lettek striáim... Pedig teljesen elkönyvetlem magamban, h zebra leszek :)

Szóval, én biztos hajlamos vagyok rá, és abban is biztos vagyok, hogy az olaj segített!!

Szóval kenegesd csak magad.. illetve a kötényhasról annyit tudnék mondani, hogy szülés után nekem is volt egy kicsi, pedig akkor is vékony voltam, de hamar visszahúzódott egy kis hastornával, meg futással. (napi fél óra, addig férjem vigyáz a picire...) :) Most 4 hónapos a babánk, és már majdnem olyan hasam, mint terhességem előtt, pedig a szülés után reménytelennek tűnt..

A lényeg, hogy a terhességed alatt próbálj meg minél kevesebbet hízni. Én kb 8 kilót híztam..

:) Kenegess!! kenegess! kenegess! sportolj, és étkezz egészségesen!

Ennél többet nem tehetsz, viszont látod, nálam bevált..

23 éves anyuka

2011. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én normál kiinduló súllyal, jó hasizmokkal és szép bőrrel estem teherbe, 11 kilóval voltam több szüléskor, szülés után pedig 14-gyel kevesebb, tehát nem híztam semmit, sőt. A 12. héttől kentem naponta többször a hasam, fenekem, derekam, combom olajjal és krémmel is. Anyukámnak sosem voltak csíkjai, így genetikusan sem örököltem semmi hajlamot elvileg.

A bőröm teljesen szétrepedt és totál kinyúlt kötényhas lett belőle. A torna semmit sem segített, sőt, ahogy "karcsúsodtam" úgy lett egyre csúnyább, a bőr csak jobban lógott.

2. gyerekkel csak 7 kilót szedtem fel, tehát itt sem híztam meg, még többször kentem + már eleve ki volt nyúlva a bőröm, tehát nem számítottam rá, hogy szanaszéjjel szakat az egész, ezuttal a hasizmok is szakadtak (ha most hasizmozom, akkor közben a pocakom előredomborodik...). Katasztrófálisan nézek ki. Teljesen normális alakkal és egy kb 5 hónapos terhesnek látszó pocival...

Ennek ellenére azt gondolom, hogy érdemes sokat kenni krémmel és olajjal a hasat és szülés után amint lehet óvatosan elkezdeni a tornát, mert biztos, hogy ezek rengeteget javítanak!

Engem nagyon bánt, hogy ez így alakult, mert mindent megtettem, hogy ne így legyen...Barátnőim, rokonaim átlag 15-20 kilót híztak terhesség alatt, hébe-hóba kenegették, mégis gyönyörű a bőrük és a pocijuk és szépen visszahúzódott :)

2011. jún. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom az utólsó válaszolót.De azt mondják többen is, hogy idővel vissza fog menni.csak vamn akinek ez még több idő. A barátnőm például kipróbálta azt, hogy betekerte a hasát fóliával, és azt mondta, az némileg segített neki. Kívánom mindenkinek, akinek ilyen pocija van, hogy mihamarabb múljon el!
2011. jún. 1. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!