Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt csináltatsz...

Szülés előtt csináltatsz magadnak valamilyen könnyen kezelhető frizurát?

Figyelt kérdés
Vagy hagyod, ahogy van? Pl. hosszú hajúak?
2009. nov. 17. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét sógornőm levágatta a haját, mikor megszülettek a gyerekeik. Vagy azért, mert hullik, vagy azért, mert "a gyerek belekapaszkodik". Bár nem tudom, miért ne tudna a gyerek belekapaszkodni a 10 cm-es hajba, amit még össze sem lehet fogni, de mindegy.

Anyukámnak mindig hosszú, seggig érő haja volt, amikor babázott, akkor is. NEkem is ilyen hajam van, biztos hogy nem fogom levágatni. HA tépi a kölyök, össze lehet fogni, rá lehet szólni stb, a hajhullással is birkóztam már keményebb vizsgaidőszakokban,de ilyen bilivel nyírt frizurát nem szeretnék...

2009. nov. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hosszú a hajam, derékig ér, így szeretem. A szülőszobára menet befontam és felkontyoltam, így zavart a legkevésbé, a kórházi lét alatt vagy csak fontam, vagy csak kontyoltam, vagy mindkettő, mindig másképp, de összekötve tároltam. 5 perc alatt elvégeztem a hajam ügyét, és nem kellett azon aggódni, hogy elfekszem a frizurám. A babát sem zavarta, engem sem, mégis normálisan állt. Szülés előtt nem sokkal vágattam belőle kicsit, de csak a szokásos megtört legvégét, mert utána elég nehéz megoldani a fodrászhoz menetelt. Érdekes, nekem nem hullott vészesen szülés után sem, lehet, hogy csak mázlista vagyok? Igaz, szárazabb és törékenyebb volt, és ezért utána kicsit drágább samponokat, balzsamokat, pakolásokat használtam. Szerintem a legpraktikusabb a hosszú haj, összefogható, feltűzhető, nincs vele napközben gond, csak némi kreativitás kell hozzá. Most szülök újra, harmadszor. Én le nem vágatnám semmi pénzért.
2009. nov. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hosszú hajam volt szülésnél, de szülés után 1 hónappal levágattam rövidebbre, mert elképesztő módon hullott. Most már nem hullik, így újra növesztem.

Megmosni, megszárítani, kivasalgatni mindig van időm, sose zsíros, vagy kezeletlen. Jön velem a babám, végignézi, ahogy embert faragok magamból reggelente (11,5hós).

2009. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem hosszú,dús hajam van,tuti hogy a töredezett végén kívül,egy centit nem vágatok belőle amikor a szülésre kerül a sor!Majd szépen felkontyolom,befonom,de hajhálót is lehet rá tenni,és akkor nem is hullik mindenfelé!Meg lehet oldani bármit,azért mert születik egy baba,nem kell az anyukának a külsejét is átformálni,meg vannak a változások anélkül is,ne csúfítsa el magát egy nő tüsi hajjal ha nem muszáj!(persze kivételt képez akinek jól áll,és úgy szereti)
2009. nov. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3 havonta szoktam vágatni a félhosszu hajam végét, ezt megtettem szülés előtt, de semmi egyéb. Amúgy is csak mosom,szárítom és kész, felkötöm a baba mellett, mert úgyis belekap.
2009. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

Huh, hát inkább tüsi haj, mint hajháló!

Rövid hajjal sokkal csinosabb egy nő, mint rondán összecopfozva, ráadásul hajhálóval. Te jó ég.

2009. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Háááát,azért növesztettem a hajam 2 évig:D


Dehogy vágatom,nem 20 éve vagyunk már:)Amúgy is,én rengeteg módon megtudom csinálni a hajam,az elején úgysem tudja tépni,ha meg akarja,akkor összefogom és kész:)De nem fogja,mert jókislány lesz:D


Ada és Abigél:)

2009. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is inkább az összefogott hosszú hajra szavazok: nekem mindig is hosszú hajam volt/lesz. Tavasszal vágattam belőle, azóta megnőtt, főleg, hogy nem is hullott. Most voltam fodrásznál, hogy egy kicsit rendbe tegye, de direkt kértem, hogy annyit vágjon belőle, hogy még össze tudjam fogni. Kicsit sokat sikerült, de nem bánom, mert a vállig érő haj még fiatalít is :o) de még így is összefogható. Így nem fog az én szemembe sem belelógni, sem pedig a babuci szájából nem kell kiszedni a hajszálakat (remélem továbbra is csak a szőnyeg szedi össze, azt meg takarítom :o))
2009. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sokkal egyszerübb kezelned ha hosszú a hajad.Azt csak összefogod és kész.Ha már rövidebb és nem lehet teljesen összefogni , szerintem sokkal zavaróbb,meg a baba is jobban belekapaszkodik.Azt meg soha nem értettem hogy miért vágatja le valaki,ha szülés után hullik a haj.Az sajnos a hormonok miatt van és ha rövidebb is akkor is kihullik,csak max nem olyan feltűnő,mert nem hosszú hajakat találsz

2009. nov. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem változtattam semmit külsőmön, egyik gyereknél sem.

A szülés előtt elmentem fodrászhoz (festetni, vágatni), sőt a másodiknál műkörmöm is volt/van.

Most 8 hónapos akicsi, ugyanúgy járok fodrászhoz, tesóm körmös és vagy itthon szolizok(felsőtest szolárium), vagy elmegyek szoliba.

2009. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!