Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet gond abból ha másfél év...

Lehet gond abból ha másfél év alatt 2 császárom lesz? novemberben császárral szültem és most megint terhes vagyok és azért izgulok hogy mi baj lehet abból hogy fél év elteltével estem teherbe.

Figyelt kérdés
lehet baja a 2.babának emiatt? fel tud készülni 6 hónap alatt a szervezetem? azt tudom hogy így a második biztosan császár lesz de engem főleg a baba hogyléte érdekel!
2011. jún. 12. 17:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
és 19.10-kor még pontosítottam is a gyengébbek kedvéért!
2011. jún. 12. 22:03
 12/19 anonim ***** válasza:
47%
Kedves kérdező!Szerintem nem volt jogos a 21.26-os válaszoló ledegradálása.Én-eddig,mert készülünk a 3. babára-2 gyereket szültem hüvelyi úton(gyorsan,komplikáció,és beavatkozás nélkül).Ám eddig azt hallottam,hogy 2 év az ideális a császármetszések között.
2011. jún. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Az egyik csaj a fórumról (bocs, h így írom, de senki nem szereti a stílusa miatt) császáros szülés után 3 hónappal ismét terhes lett. Most fog szülni ismét császárral. Semmi gond a babával. Minden rendben van. Kicsit több vizsgálatra kell járnia, mert egyre többször figyelik a hegvastagságot, de amúgy minden ok.


Nálatok is minden rendben lesz! :)

2011. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

Kedves kérdező!


Lássuk, tudok e olvasni. Ezt kérdezted: "Lehet gond abból ha másfél év alatt 2 császárom lesz?"

Ez a válaszom egy része:

Nekem 2 ismerősöm is szült többszörös császárral. Az egyiknek ki kellett venni utána a méhét, mert szétrepedt, a másiknak meg semmi baja nem lett, a harmadik babát is kihordta, igaz korai császár volt eleve betervezve.


Ebben mi nem volt a megfelelő? Hol láttál bármit is a hüvelyi szülésről?

Ja, hogy nem érted mit jelent a többszörös császár kifejezés... Ezek szerint nem az én szövegértésemmel van baj, hanem a tiéddel. A többszörös császár azt jelenti, hogy nem egy, hanem több alkalommal végeztek adott nőn császármetszést.

2011. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 sumergo ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kicsit régen volt már, de pontosan ezért is lehet fontos, mert akkoriban lényegesen kevesebb dolgot tudtak vizsgálni (nem volt UH, stb.), mint most. Édesanyám a bátyámat, és engem pontosan másfél év és 2 hét különbséggel szült. Sem a terhessége alatt, sem utána nem mondták neki, hogy gond lehet, mert hamar jöttem én!

Ha abban az időben ez nem okozott problémát, akkor szerintem a mai lehetőségek mellett teljesen nyugodt lehetsz!


19 hkm

2011. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos volt a lányom mikor teherbe estem. 16.5 hónappal a császár után természetes úton szültem meg a második babánkat minden komplikáció és probléma nélkül.
2011. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat végül az önjelölt tanárnéniktől függetlenül(akik innentől szóra se méltók) kaptam érdemleges választ a kérdésemre :-)

vagyis hogy a babának semmi plussz támogatásra nincs szüksége amiatt hogy az előző terhességemtől rövid idő telt el a heget pedig kicsit sűrűbben fogják ellenőrizni

ez a lényeg!

2011. jún. 13. 17:04
 18/19 anonim ***** válasza:
Az én barátnőm is igy járt. 7 hósak voltak az ikrei! amikor ismét terhes lett. Először a doki abortuszra akarta rábeszélni, mivel hogy kevés idő telt el, de második alkalommal már normálisan beszélt vele, mondta hogy császárnak kell lennie ennek is nehogy szétrepedjen a méh. Azóta megszületett a 3. bébije is, 2,5 hónapos és egészséges, és az anyuci is jól van. Remélem ez megnyugtatott kicsit. Minden jót! :-)
2011. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

igen meg köszi!

ma voltam sztk-ban és a dokim nemhogy megrótt érte de kifejezetten örült...semmi baja nem volt a 6 hónappal!

írt fel utrogestánt a biztonság kedvéért és 1 hét múlva meglátjuk mekkorát nő a pocaklakó :-)

2011. jún. 14. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!