Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznőt fogadni?!

Szülésznőt fogadni?!

Figyelt kérdés

Szeretném a véleményeteket kérni a szülésznő fogadásárol?

Megéri?

Fogadott már valaki szülésznőt a Délpestiben?

Ha igen kit?milyen volt?mennyit kért?

33hkm


2011. jún. 15. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nem is nagyon értem, hogy ha már súlyos összegekért szülünk, akkor miért nem a szülésznő fogadás a természetesebb? Tapasztalataim alapján, az orvos nem is nagyon volt velem, inkább a szülésznő volt, az aki a szüléssel magával foglalkozott. És a környezetemben lévők is osztották a véleményem. Persze a komplikációmentes szülésről beszéltem.
2011. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Épp ezért kérdeztem én is,mert tudom hogy a szülésznő csinál "mindent" és azt is hallottam hogy lehet fogadni,nekem fogadott orvosom nincs,de egy szülésznő jol jönne :D
2011. jún. 15. 10:08
 3/14 anonim ***** válasza:
A szülésznő a fontosnem az orvos. Mindent a szülésznő csinál (ha pl gátvédelemmel szülsz,akkor végképp mindent)az orvos csak arra van,ha valami gond van. Arra pedig ott az ügyeletes.
2011. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez így van, ahogy az előzőek is leírták, csak az a probléma, hogy nálunk (Nyíregyháza) nem lehet másképp fogadni szülésznőt, csak ha van fogadott orvosom. Ez 2009-ben volt. Nem tudom azóta változott-e, ill. hogy kórháza válogatja-e ezt a szabályt...

Én még így is fogadtam, 8 órán keresztül ott volt mellettem, a doki 30 perc alatt letudta, amikor már a kitolás kezdődött csak akkor jött be, vágott majd varrt és ennyi. Így én az összeget is feleztem köztük, amit erre szántam.

Mindenesetre ÉRDEMES szülésznőt fogadni, ha tudsz, nekem nagyon megnyugtató volt, hogy éjfélkor hívhattam, mikor elfolyt a magzatvizem, mire a kórházba értünk már Ő is ott volt, intézett mindent. A papíroktól kezdve a hálóingig, kísért a WC-re, simogatott, homeos bogyókat adagolt a számba, igazította a férjemet mit csináljon, elrendezte nekem az ágyamat a csecsemő osztályon, biztosította a csomagjaimnak a zárható szekrényt, stb.

Szóval nekem nélkülözhetetlen a szülésznő a második szülésemnél is, ami októberben lesz:-))

Üdv!

2011. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hűűű....ez igen...tényleg érdemes fogadni!

Már csak arra szeretnék valakitől választ hogy a Délpestiben kit érdemes fogadni?vagy fogadott e már valaki és ha igen mennyit kért?!

2011. jún. 15. 10:31
 6/14 anonim ***** válasza:
Én fogadtam dokit és szülésznőt is. És nagyon örülök, hogy így tettem. Negyed 9kor mentünk be a kórházba, egy ujjnyira voltam kitágulva, a szülésznőm szólt a dokinak, aki 9kor meg is érkezett és 10órától egyikőjük sem mozdult mellőlem. Háromnegyed 12kor a karomban volt a kisfiam. Biztattak, segítettek és én maximálisan biztonságban éreztem magam. Szerintem ez a legfontosabb.
2011. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Nikuska Vác ***** válasza:
Én is fogadtam szülésznőt és dokit is. Szuper rendes volt mind kettő, 3 óra alatt vajúdás, szülés minden:) Ott voltak végig mellettem. A váci kórház szülészetéről én csak csupa jót tudok mondani:)
2011. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ha nincs orvosod, akkor szülésznőt fogadni mindenképp érdemes. ha bármi apróbb komplikáció van, legalább legyen egyvalaki aki tisztában van a terhességed menetével, stb. mert igaz, hogy viszed a kiskönyvet és az összes leletedet a szülésre, de az a tapasztalat, hogy bele se néznek
2011. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
mennyiért lehet felfogadni egy szülésznőt?
2011. jún. 16. 10:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekünk nem mondott árat a miénk, azt mondta, hogy annyit adjunk, amennyit szánunk. Végül a felét adtuk, mint a dokinak.
2011. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!