Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Cukorbetegség inzulinnal és...

Cukorbetegség inzulinnal és szülés?

Figyelt kérdés

Terhességi cukorbetegségem van, eddig diétáznom kellett a 35. hétig. A 36. héttől kell inzulinozni magamat. A diabetikus mondta, hogy kérdezzem meg, vállalnak igy a kórházban? Ez most mit jelent? Nincs fogadott orvosom. Igy akkor nem lehet sima szülésünk? Apás szülést terveztünk, orvost nem akarunk fogadni. Ha valakinek császárra van szüksége, akkor ha nincs orvosa, nem is műtik meg? Vagy ilyenkor hogy müködik? Nagyon félek már előre.

37 hetes vagyok, és a kistarcsai kórházhoz tartozunk.


2011. jún. 30. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

De lehet sima szülésed, ha minden rendben van veletek, de nem árt, ha telefonközelben van egy diabetológus, ha konzultálni kell vele, de nem a te dolgod erről gondoskodni. Ha császár kell, akkor is megműtenek, ha csak az ügyeletes orvosnál szülsz, nyilván ha van rá indikáció. Egyébként tényleg jobban szokták szeretni a császárt az inzulinnal kezelt kismamák szülésénél, mert az elhúzódó vajúdás-kitolás kedvezőtlenül befolyásolja a baba vércukrát is, ami persze nem maradandó károsodást jelent, hanem csak születés utáni fokozott obszervációt. Lehet, tényleg nem ártana még most fogadnod egy orvost, csak a szülésre (meg előtte, hogy feltérképezze a helyzetedet), mert így biztosra vehető, hogy nem fog meglepetés érni, illetve nem fognak hagyni fölöslegesen szenvedni. A babának mindenképpen a császár jobb ilyenkor, kivéve, ha extrém gyorsan születik meg simán, de ez nem tudható előre. Szóval szerintem még most tájékozódj ez ügyben, és ne aggódj semmiképp, ne félj, nem Te vagy az első cukros kismama! :) Kitartást és szép szülést/születést kívánok! :)

Ápolónő anyuka

2011. jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ő lesz a 4. baba, az előző terhességek simán zajlottak le, sőt a legutolsó nagyon hamar megvolt,annyira hogy semmire sem volt idő, s mé vágni sem kellett. Remélem ő is simán fog születni, nem lesznek komplikációk, az apuka is szeretne bent lenni(neki ő lenne a legelső szülés). Meg a cukrom nem olyan vészes, inzulin nélkül a legutolsó 8,1 volt. De ugye mindent a baba miatt.
2011. jún. 30. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor van esély a gyors, sima szülésre. Minden jót kívánok Nektek!!! :)
2011. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Csak még sohasem voltam cukros,s eléggé félek ez miatt.
2011. jún. 30. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is inzulinos voltam. Amikor bementünk a kórházba, mert elfolyt a magzatvizem, még nem voltak fájásaim. Akkor megkérdeztem, hogy szúrjak-e, azt mondták, igen, de csak addig, amíg nincsenek fájások, utána már ne.

Sem az orvosomban, sem a kórházi dokiban (külföldön szültem, itt nincs is fogadott doki) nem merült fel, hogy emiatt császár legyen. Kevesebb, mint 4 óra alatt született meg a lányom.

Tehát szerintem nyugodtan szülhetsz te is természetes úton.

2011. jún. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor reméljük a legjobbakat, legkésőbb 3 hét múlva úgyis kiderül:)
2011. júl. 1. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!