Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Maradt valakinek a cukorbetegs...

Maradt valakinek a cukorbetegség szülés után is? Ezt mikor nézik, közvetlenül a szülés után, vagy a hat hét után?

Figyelt kérdés
akinek megmaradt, az a szülés után is ugyanúgy diétázik, vagy lazít rajta, nem úgy mint terhesség alatt?
2009. jún. 3. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia!

ezt nem nézik, szülés után már sz.rnak ránk :)

neked kell elmenni megnézetni, ha akarod

én is cukorbeteg voltam, de azóta még csak egyszer nézettem, nem éhgyomorra. kicsit magas volt, de nem vészes.

de egyébként van olyan, hogy szülés után is megmarad.

2009. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nálunk se nézték szülés után, de nagyon alacsony lehetett 19 órás vajúdás és szülés után, és a dokim és a szülésznőm is azzal engedtek fel az osztályra, hogy már belém töltöttek néhány mini islert és linzert, azt mondták egyek mindent, aztán itthon megnézettem a háziorvosommal és rendben volt
2009. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem a szülés után mérték a kórházban folyamatosan, akkor minden rendben volt. Aztán én jelentkeztem 6 hét után terheléses mérésre. Sajnos nagyon magas volt (19). Már 7 hónapja szültem és nem múlt el azóta sem. Napi 4X szúrom az inzulint, természetesen diétáznom kell. Úgy néz ki, hogy már cukorbeteg maradok :( Remélem neked elmúlik! Minden jót!
2009. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
melyik kórházban szültetek? remélem nekem sem marad meg a cukor...
2009. jún. 3. 20:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a balassagyarmatiba szültem, senkit nem érdekelt szülés után a cukor. Se a kórházat, se a háziorvost, se a védőnőt. Annyit se mondtak, hogy nézessem meg. Van itthon mérőm, néha megnéztem, nálam minden rendben.
2009. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem folyamatosan mérnem kellett a vajúdás alatt, de mivel pont éjszaka volt és az éjjeli hosszantartó inzulin bennem volt így jó volt a cukorszintem. A babámét is fokozottan nézték egészen addig míg haza nem jöttünk és nekem is mérnem kellett még utána két hétig. A diétát tartottam és tartom azóta is mivel ötből öt orvos közölte, hogy idő kérdése és cukros leszek a genetikai hajlam és a családfám miatt. Most 13 hónapos a babám és már két hónapja vannak nagyon magas kiurgó értékeim, ezért hamarosan felveszem a kapcsolatot anyukám volt cukororvosával. Ha te terhességi cukros vagy és van cukormérőd akkor vidd magaddal a szülésre és mérjed közben és utána is. És természetesen a diéta kötelező! Minden jót.

2009. jún. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
második vagyok, Cegléden szültem, de én csak diétáztam, inzulin nem kellett, így elmúlt
2009. jún. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem mondaták a kórházabn, hogy csinálatssak szülés után 6 héttel vérképet, mivel terhességi cukorbetegségem vilt, illetve aszülés után vért kaptam, annyira alacsony volt a haematokritem.

Azóta voltam vérvételen, a cukrom teljesen jó lett.

2009. jún. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

előző

A vajúdás allat nekem is többször mérte szülésznő.

2009. jún. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló vagyok. A Margit kórházba jártam, de az utolsó hónapban orvost és kórházat váltottam, pont a cukorbetegség miatt, hogyha bármi gond lenne a babával akkor el tudják azonnal látni. A Baross utcai klinikán szültem így, mert ott van gyermek intenzív. Hál istennek nem volt szükség rá, de a biztosra mentem...Ha még nem szültél esetleg kérdezz rá az orvosodnál, hogy a babát, hogy tudják ellátni ha probléma lenne a cukrával, vagy esetleg át kell szállítani másik kórházba.Nem mindegy mert az is idő.
2009. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!