Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan kismama/anyuka...

Van itt olyan kismama/anyuka aki farfekvéses babát szült/fog szülni? Tapasztalatok? Mennyi időre született? Milyen problémák lehetnek?

Figyelt kérdés
Sajnos még mindig nem fordult be a babám és nagyon úgy néz ki h már nem is fog! Nagyon aggódom!!!
2009. márc. 27. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Szió!

Az én lányom a terhesség végéig koponyavégű fekvésben volt, de a 38. heti uh-n közölték, hogy faros. Szépen megfordult a kisasszony. A kiírt időpont előtt 1 nappal született, teljesen természetes módon (nem császárral, érzéstelenítés és egyéb "extra" nélkül stb.).

Igazából eddig "csak" a csípővel volt gond, mert kötött volt a kényszertartás miatt (mivel a farfekvés is egy fajta kényszertartás), de azt tornával lehet kezelni.

Viszont nagyon sok helyen olvastam, hogy a faros babák kifejezetten értelmesek!!! Ez azért nyugatott engem is. :))) Ja, mellesleg tapasztalom is, hogy mennyire rafinált.

Szerintem ne aggódj, nincs miért. Az orvosok tudják, hogy mit kell tenniük és segíteni fognak neked, amiben csak tudnak.

Ha van kérdésed, írj nyugodtan privátban.

2009. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam már a 28 hetes UH-n is faros volt, és az is maradt végig. Az lehet a probléma szüléskor, hogy a baba elakadhat, mivel a popsija ne csinál elég helyet a vállának és a buksijának hogy kiférjen.

Én túlhordtam 13 napot a babámat, másnap indították volna a szülést, de még aznap SOS császárral megszületett. Én azt gondolom, a mi esetünkben így volt a legjobb.

Kisfiamnak is voltak csípőgondjai, és a nyakával is volt probléma a faros tartás miatt. 3 hónapos korára mindkettőt rendbehoztuk tornával.

Nekem a doki azt mondta, hogy szinte mindig van oka annak, ha a baba nem fordul be.

Ne aggódj, az orvosok tudják mit kell csinálni.

2009. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, én is sok helyen olvastam, hogy nem véletlenül farosak a faros babák. Az esetek túlnyomó többségében valamilyen biológiai oka van. A leggyakoribb a köldökzsinór rövidsége, és ilyen esetekben például nem fordul meg a baba. Van olyan is, hogy szűkös neki a hely koponyavégű fekvésben, ezért fordul át.

Egyébként a szülésnél annyi volt a különbség a fejvégűvel szemben, hogy kb. 4 tolófájásig a doki kézzel visszatartotta a babát, hogy eléggé kitáguljak. Majd a következő fájásnál szó szerint kipottyant a kislányom. Egyszerre ki tudott bújni.

Az előttem szóló írta, hogy a fenekük nem tágítja rendesen az előttük álló "utat" úgy, mint a koponya. Pont emiatt kellett visszatartani, mert a puha popója nem törte az utat.

Remélem, ki tudod silabizálni a lényeget!

Aggodalomra nincs okod, így is úgyis kijön. :)))

2009. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! :)

Nekem a doki azt mondta, ha nem fordul be a Babó, amire egyelőre nem sok esélyt látok, mert egyre kevesebb az idő - programozott császár lesz. Nem is ettől félek, mert mind1 hogy milyen úton jön ki, bár persze jobb lenne a "természetes út". Attól félek, amit irtatok, h valami baj lehet, amiért nem fordult be. Mert az a legfontosabb h egészséges legyen, a többi nem számit!!!!!!

Remélem nincs komoly baj, mert az UH-n egészségesnek látszik! De nagyon aggódom!

2009. márc. 29. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Szió!

Azért annyira nagyon komoly baj nem lesz. Amiket mi leírtunk, azok pedig mind kezelhetők és nem maradandók. Az, hogy milyen okok miatt nem fordul fejjel a kijárat felé, annyira azért nem komoly, hogy aggódnod kellene miatta, de ahhoz elég, hogy úgy maradjon, ahogy van. :)))

Ne aggódj és boldog babavárást!!!

2009. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!