Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második vagy többedik szülésné...

Második vagy többedik szülésnél ugyanolyan volt a fájás?

Figyelt kérdés
Vissza tudok emlékezni mennyire fájt az első, de pontosan felidézni nem. Vajon a 2. szülésnék is ugyanolyan lesz a fájdalom vagy teljesen más?
2011. júl. 3. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mind a négy gyereknél más-más volt, de semmilyen rendszer nem volt benne - tehát nem lett rosszabb vagy jobb sorrend szerint, hanem összevissza. Az elsö 5 óra vajúdás után lett meg elég nehezen, a második szintén 5 óra, de könnyen, a harmadik 4 óra és elég könnyü volt, a negyedik meg 14 óra után császár.
2011. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én másfél hónap múlva szülöm a második babát és csak bízni tudok a könnyebb szülésben :)

Állj hozzá pozitívan, talán bejön! ;)


Könnyű szülést!

2011. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőnél volt a legnehezebb. Talán az is beleszámított, hogy nem tudtam, mire számítsak, minden új volt. Aztán a másik 3 szülésnél már tudtam, mire számítsak, fel tudtam lelkileg is készülni a fájdalomra, a történésekre. Sokkal könnyebben viselte, a fájdalmat is. Az első szülés magától indult, de a doki, hogy gyorsítsa a dolgokat, burkot is repesztett... talán ez is rásegített, hogy annyira fájt..,. Szerencsére a másik 3szülésnél nem nyúlt bele a doki, hagyták, hogy minden menjen a maga ütemében..

Magára a fájdalomra nem emlékszem, de arra ige, hogy az elsőnél nagyon szenvedtem :) mondjuk, teljesen egyedül is hagytak (akkor még nem lehetett apával szülni). A többiekkel valahogy jobban bírtam,nem éreztem késztetést arra se, hogy kiabáljak :)

2011. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem kimondottan erősebb fájásaim voltak a többediknél, de jóval hamarabb meg is születtek.
2011. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdődtek a fájások, azt hittem, még csak jóslók, mert sokkal kegyetlenebbekre emlékeztem.

Ez volt 3 órán át, utána bedurvult, és sokkal, de sokkal jobban fájt, de szerencsére már csak 1 órán keresztül.

2011. júl. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!