Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés (ill vajúdás) közben...

Szülés (ill vajúdás) közben miért vizsgálják úgy a méhszájat, hogy közben a doki könyékig benyúl, jobbra-balra turkál és az ember maga alá csinál a fájdalomtól?

Figyelt kérdés
Amíg a terhesgondozáson nézte a méhszájat az sose fájt.
2011. júl. 4. 09:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
10:32es vagyok! Bocsánat ha megsértettem valakit,de tényleg érdekelt ,hogy hogy zajlik a tágítás. Azért használtam ezt kifejezést,hogy "biztos nem könyékig nyúl fel" mert a kérdező is így használta "könyékig benyúl".
2011. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Állítólag fájás közben lehet "jól" megnézni, hogy mennyire tág a méhszáj. Nekem is nagyon fájt, pedig "csak" vizsgált és nem tágított. Lökdöstem is szegény dokit és rákiabáltam, hogy azonnal vegye ki a kezét, mert nagyon fáj. Az ujjukat nyitogatják ilyenkor bent, mint egy olló, és így nézik, hogy milyen tág a méhszáj.

Aug. végén szülök, ezt várom a legkevésbé!!!

Vajúdás közben fáj ennyire, azért nem fájt még terhesgondozáson.

2011. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%
Jézus.
2011. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem alapból semmiképp sem kellemes, ha turkálnak az emberben, amúgy meg ezzel segíteni akarnak. Kedves először szülők, ne ijedjetek meg. Senkinek nem akarom bagatellizálni az fájdalmait, de ezeket olvasván én is betojtam, pedig nem egy babát szültem. Igaz nekem sem volt kellemes, amikor fájás közben "matattak" de biztos sokat segített. Túl lehet élni, viszont, ha úgy éreztem volna egyszer is, hogy nem tesz jót vele a doki, tuti ráordítok, végül is rólam szól.Szülhet az ember otthon is, akkor nem matatnak benne, én azt választom, hogy biztonságban legyek a babával együtt a tudomány mai állása, és a dokim szakértelmében bízva.

Ne ezekre gondoljatok, hanem arra, hogy nemsokára a kezetekben lesz a világ leggyönyörűbb babája <3 :)))))

2011. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert kézzel rásegít a tágulásra.

Nekem az első 2nél volt ilyen, a 3.nál nem.

Orvosilag indok nélkül etikátlan, szépen szét is repedhetsz.

2011. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Na igen, szóval túl lehet élni, senki ne tojjon be!:) A végeredmény pedig tényleg minden fájdalmat megér.
2011. júl. 5. 21:51
 17/17 anonim ***** válasza:
Ezer eves a kerdes. Megis: mindig csodalkozom, hol marad el -es miert-az orvos-beteg kozti kommunikacio. :( Beszelnetek kellene dokik! Pl arrol, hogy a gyerek vallacskait igazgatjatok ilyenkor, mert sajnos, van, amikor szukseg van erre. 2019 van, a kerdes 8 eves, a helyzet rosszabb lett :(
2019. jan. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!