Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szülő-probléma? Mi a teendő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülő-probléma? Mi a teendő, ha anyukámék nem igazán tartják jónak hosszú távra a barátomat? :S

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A barátommal most leszünk együtt 2 éve, és anyu már vagy fél éve mondogatja nekem, hogy lassan jó lenne, ha továbblépnék(?!), mert első komoly kapcsolatnak jó volt ez a fiú, hiszen rendes, kedves, udvarias, aranyos, de túl keveset éltem még, és szerinte másokkal is ismerkednem kéne, és nem lenne szabad lekötnöm(?) magamat mellette. Attól fél, hogy túl komolyan vesszük a dolgokat, és elkapkodunk valamit. Még azt se engedi, hogy összeköltözzünk (jelenleg mindketten albérletben lakunk a fősuli miatt, elég sokat beszéltünk már róla, hogy közös albit kéne keresnünk), mert szerinte nem vagyok még elég tapasztalt és felelősségteljes az ilyesmihez. Nem is értem, mire alapozza ezt, 2 éve vagyunk együtt, én pedig 3 éve élek már albérletben, szóval nagyjából már tudom, milyen egy háztartást vezetni...

A barátom nagyon komolyan gondolja a dolgokat közöttünk, én szintén. Nem értem, hogy anyám miért szól bele mégis, és miért buzdít arra, hogy keressek más fiút, ismerkedjek meg több sráccal is, amikor (saját bevallása szerint) kedveli a barátomat, mert rendes és jóravaló srác, de anyu szerint még "nem éltem ki magamat eléggé", ami szerintem pedig egy rohadt nagy hülyeség, ugyanis nekem sose volt ilyesmire igényem... :S

Ha konkrét szeretnék lenni, legkésőbb másfél-2 éven belül úgy tervezi a párom, hogy megkéri a kezemet és a lánykérés után maximum egy éven belül el is venne. Konkrét terveink vannak már, a párom egy éve dolgozik, és a keresete jó részét az esküvőnkre teszi félre, én idén végeztem az egyetemmel, megvan a diplomám, és szeptembertől kezdek az új munkahelyemen, mellette pedig a párom is, és én is levelezős szakra járunk (ő a mastert csinálja, én pedig egy kiegészítő képzést). Anyunak eddig még csak egy-két alkalommal említettem, hogy esetleg komolyabb szintre emelnénk a kapcsolatunkat, de mindig úgy tett, mintha nem is akarna róla tudni, hogy a barátom ennyire komolyan gondolja, és nem értem, miért hiszi azt, hogy az első komoly kapcsolatokból soha nem sülhetnek ki jó dolgok... :S

Mit tegyek? Hogy értessem meg anyuval, hogy szeretem a páromat, és ne akarja helyettem eldönteni, hogy kivel legyek?


(A páromnak szörnyen rosszul esik, hogy anyu ennyire nem veszi őt komolyan, szegénykém folyamatosan azon töri magát, hogy mindenben igyekezzen valahogy megfelelni anyámnak, mert szeretné, ha a családom elfogadná... pedig hát kedvelik, meg minden, és ez az egész nem az ő hibája, anyu az, aki rosszul áll a dolgokhoz.)


Mi a csudát csináljak? :S


23/L & 26/F


2011. aug. 22. 09:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Értesd meg anyukáddal, hogy baromság amit gondol, te úgy akarod és kész. Nincs beleszólása, nagylány vagy már, el tudod dönteni mit akarsz.
2011. aug. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 sliman ***** válasza:
100%

Mi a fenét sietnétek el vajon? Édesanyádnak is elég furcsa felfogása van a világról, ha neki nem az az érték, amit ti a barátoddal próbáltok tető alá hozni. Éld ki magad? Azt úgy is lehet, ha közben nem mentek szét a pároddal, meg is beszélhetitek egymás közt, ha igény van rá. Vedd figyelembe, hogy te akarsz együtt élni a fiúval, illetve ő akar együtt élni veled, minden mást hagyjatok ki a számításból.

Szerintem édesanyádnak összetörte a szívét első szerelme, és rajtad keresztül próbál visszavágni. Klasszikus történet erre a kis Pip története Szép Remények című Dickens-sztori, bár nem vagyok pszichológus.


Komolyan kérdem: a mai világban miért para, ha valaki nem akar szekszuálni többezer partnerrel, mielőtt "lekötné" az életét? Ne aggódj egyébként, nektek van normális gondolkodásotok!

2011. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd el Édesanyádnak h ti igenis tovább akartok lépni és nem fogsz vele szakítani mert szereted és ha ezt nem érti meg hát magára vessen !!!! És szerintem össze is költözhetnétek csak vigyázat lakva ismerszik meg az ember- nehogy megromoljon a kapcsolat emiatt :)

Sok sikert !

2011. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

mintha anyám hallanám :O

nem értem amúgy az ilyen felfogást, sokkal jobb, ha előbb tapasztaljátok meg, milyen együtt élni és így legalább hamar kiderül, hogy bírjátok e egymást egy fedél alatt nonstop !

Figyelj, velem is ezt csinálták....4 évem ment el egy olyan kapcsolatra, ahol szerettük egymást, de nem engedték, hogy össze költözzünk, és amikor a sarkamra álltam és mégis, akkor fél év sem telt el, kiderült, hogy nem fog ez így működni ! a mostani párommal 2 hónap után össze költöztünk , már meg volt az esküvő is és nem bántam meg, hogy hamar bele vágtam , hisz így derül ki, hogy lesz a jövője az egésznek !

Ugyis dolgozni fogsz, döntsd el te mit szeretnél, ha azt akarod, hogy össze költözzetek , akkor vágj bele, mond le anyudnak így döntöttél és fogadja el !

én szorítok neked !


28/L

2011. aug. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Egyébként én is arra gondolok, hogy talán anyu megbánta, hogy elsőre rosszul választott, és nem akarja, hogy én is ugyanezt a hibát kövessem el. De vannak jó példák is, hogy egy párkapcsolat elsőre is sikerülhet és lehet belőle boldog, tartós, hosszú házasság is akár. Nagyon remélem, hogy ezt előbb-utóbb majd megérni.

Abban pedig igazatok van, hogy lakva ismerszik meg az ember, szóval minél előbb tudunk összeköltözni a párommal, annál hamarabb derül ki, hogy valóban összeillünk-e és jól kijönnénk egymással hosszú távon is, vagy sem.

Köszönöm szépen a bátorítást! :) Nagyon aranyosak vagytok!

2011. aug. 22. 10:25
 6/16 Pj0tr ***** válasza:
100%

Tudom, hogy naiv kérdés, de mi az, hogy nem engedi meg? 23 éves vagy. Szeptembertől gondolom teljesen a saját lábadon is állhatnál, szóval ez sem "eszköz" a kezében.

Én is meghallgatom a szüleim véleményét, sőt sok mindenki véleményét, de én magam döntök a saját életem felől!

Inkább kérdezz rá, hogy konkrétan mi a baja a pároddal és mondd meg neki, hogy "nem élted ki magad" elég közhely és valami konkrét dogot vársz válaszul.

2011. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem kéne hagynom, hogy beleszóljon, de még függök a szüleimtől. Viszont ezért is próbálok minél előbb a magam lábára állni. :)

Köszi a választ!

2011. aug. 22. 10:45
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
23 éves vagy, nem 15. Semmi köze nincs hozzá, ha ti együtt boldogok vagytok, akkor ne hagyd, hogy anyud tönkre tegye a kapcsolatotokat. :)
2011. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Lehet, hogy 23 éves, de mint írta függ a szüleitől, akik ebben az esetben megmondhatják Neki, hogy kivel hogyan költözzön össze. Nem mindegy, hogy kinek fizetik a szülők az albérletet...

Nagyon nagyon mázlid van a szüleiddel, hogy tudnak segíteni, semmiképp se vessz velük össze emiatt.

21 éves vagyok és most találtam munkát főiskola mellett!!! A párom albérletbe kényszerült én meg amíg csak lehet maradok otthon és gyűjtök, hogy legyen mihez nyúlni mikor ott tartunk anyagilag, hogy finanszírozhassunk albérletet nyugodt szívvel, együtt.

Az összeköltözést ne a szülők számlájára tervezzétek.

Türelem, vége a sulinak, összeszeditek magatokat!

Hajráááá:-))))

21/l

2011. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

kétesélyes a megoldás, hogy miért ilyen anyu!

1. apu jelenlétébe meg kell kérdezni: anyu hány pasival is voltál???...

2. lehet anyunak már nem elég apu és szeretne egy kis fiatal árut, amelyet szállítana a lánya...

2011. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!